Bölüm Sonu Dedikodusu: Güneşin Kızları 35. Bölüm

5 dakikada okuyabilirsiniz

Geçen hafta Ali ile Selin’i evlenirken bıraktığımız Güneşin Kızları bu hafta pek tabii yaptıklarını sorgulayan, annesine nasıl anlatacağının endişesini yaşayan Selin ve Selin’i Haluk’tan bir an önce çok uzağa götürmenin peşinde sağlam bir duruş sergileyen Ali ile açılış yaptı. Bölüm temposu oldukça yüksek sahnelerle başlayıp aynı şekilde devam etti; öyle ki evliliği herkesin öğrenmesi on beş dakika bile almadı!

Fotoğraf: Kanal D

Güneş ile ayrıldığı için zaten çıldırmanın eşiğindeki Haluk’un Ali ve Selin evliliğini öğrendiği anda atan şalterleri bölüm sonuna dek daha da şiddetlenecek ruh halinin habercisiydi. Güneş’in tepkisi ne kadar yerinde, normal ve kızı on sekiz yaşında pat diye evlenen bir anneninkine yaraşırsa Haluk’un Ali’ye yaptıkları hem ondan beklenir türden hem de bir o kadar içler acısıydı. Savaş ve Ali’nin kuzen koalisyonları, Savaş’ın Ali’yi savunma ve koruma çabaları önceki bölümlerdeki tutumundan daha güzel olsa da Ali her zamanki gibi gemileri yakıp Haluk’la teke tek yüzleşmeyi tercih etti. Sırların ortaya döküldü sonunda, oyun bitti çünkü Haluk Mertoğlu.

Fotoğraf: Kanal D

Haluk tıpkı Ali’nin babası olmadığını öğrendiği, onu kaybetmekten korktuğu zamanların öncesinde olduğu gibi umursamazlık maskesini takmış Ali’nin karşısına tüm hoyratlığı ve kontrolsüzlüğüyle çıktı. O zamana dek dayakla hiçbir şeye ikna edemediği oğluna saldırırken kendi dışında herkesi suçlamaya programlanmış aklındaki tek düşünce Ali’yi dediğini yapmaya şiddet kullanarak ikna etmekti. Fakat Ali’nin Güneş’e yaptıklarını bildiğini duyunca panikleyip ne yapacağını şaşırdı ve iplerin artık yalnız kendi elinde olmadığı gerçeğiyle ağır bir biçimde yüzleşti. Bu sahnedeki performanslarından ötürü Emre Kınay ile Tolga Sarıtaş’ı tebrik etmek gerek, lakin ikisi de babalarından muzdarip tramvalara kurban gitmiş iki adamı, kavgalarını ve kurtulma çabalarını izleyenlerin iliklerine kadar hissettirdiler. Babasından ve annesinden yediği darbelere alışkın olsa da Ali’nin Mertoğlu konağındaki toplantının ardından onu almaya gelen Sevilay’dan her şeye rağmen medet umması ve yardım sözü alması şaşırtıcıydı. Sözünü tutacağı konusunda şüpheler olsa ve sözlerini yerine getirip getiremeyeceğini öğrenemeyecek olsak da Sevilay’ın belki de bu kez düzeldiğini umut etmek istiyorum.

Fotoğraf: Kanal D

Sabah ilk iş akşamdan Selin’i odasına hapseden Güneş’in çifte boşanma dilekçesi imzalatmak üzere kızını avukata götürdüğünü izlesek de elbette Ali, Nazlı ve Savaş’ın olaya müdahale etmeleri uzun sürmedi. Selin’in aynanın karşısında kendiyle baş başa kaldığı sahne iç dünyasına yapılan küçük ama hoş bir dokundurmaydı; hayatta tek tutunacağı dal Selin olan Ali’nin aksine geride bırakacağı birçok şey olan Selin’in gelgitler yaşamasından daha doğal bir şey olamazdı. Fakat Ali’yi karşısında görür görmez zaten bir türlü imzalayamadığı belgelerden vazgeçti ve o an planının boyutlarını bilmiyor da olsa Ali’yle kaçmayı ürkek ama gülen gözlerle kabul etti.

Fotoğraf: Kanal D

Tuğçe’nin evinde saklandıklarını Haluk’a “bir dost” mesajıyla gammazlayan Doruk dizide gittikçe amacından sapan Levent gibiydi bu bölüm – Ali’nin babası olmasına rağmen ona ulaşmaya çabalarken çok nadir gördüğümüz Levent’in oğlu Doruk, Ali’nin kardeşi olduğuna dair tek duygu belirtisi olmada soğukkanlılıkla Haluk’un adamı rolüne bürünüverdi. Neyse ki gençler en azından sevgililer gününde yakalanmaktan kurtulup hiç şüphelenmedikleri Doruk’un otelinde kalmayı kabul ettiler. Başta Nazlı Savaş ile aynı odada ve aynı yatakta uyuma fikrine hiç sıcak bakmasa da Sevgililer Günü küçük, sıcak ve duygusal anlarla geçti iki çift için de.

Fotoğraf: Kanal D

Savaş’a karşı buzları bir türlü erimeyen, erise de gardını indirmemekte ısrar eden Nazlı’yı kıran Savaş’ın spontane bir kararla mikrofonun başına geçip söylemeye başladığı “Küçüğüm” parçası oldu. Dizinin üçüncü bölümüne damga vurmuş olan efsanevi parça bu kez Savaş ile Nazlı’nın eskiye dönmeleri için alacakları uzun yolda bir adım oldu. “Küçüğüm, daha çok küçüğüm bu yüzden bütün hatalarım…” dedi Savaş ve belki dördünün de adına söylenmeyenleri dillendirdi; yaşları ne kadar yetişkin de yapsa onları, yaraları ne kadar derin de olsa kalplerinde hala birer çocuktu hepsi hayatın onları büyütmesini bekleyen.

Fotoğraf: Kanal D

Aslında Savaş’ın Melisa’nın ailesi tarafından tedavisi için onunla Amerika’ya gitmesi konusunda vicdani baskıya maruz bırakılmasının ardından ihtiyacı olan cevap Nazlı’dan gelecek “git” ya da “gitme” idi; ancak gecelerinin sonunda, sarılıp uyudukları andan itibaren herhangi gerçek bir cevaba gerek bile kalmamıştı zaten.

Fotoğraf: Kanal D

“Bu yüzden çocuk gibi korunmasızlığım…” Ali ve Selin’in evlendikten sonra ilk kez baş başa kaldığı sahnelerde hem bir tutam tutku, hem bilinmezliğin verdiği küçük heyecan, hem Selin’in Ali’ye odada söylediklerindeki masumiyet saklıydı. İlk gecelerinin nasıl geçeceği hakkında soruları olan Selin’e “sarılıp uyuyacağız” yanıtını veren ve onu kucağında korunmasız bir çocukmuş gibi sarıp sarmalayan Ali “karanlık, güzel, huzurlu” diye tanımladığı aşktan öte yere, uzayına sonunda ulaşmıştı. Tutku ve aşk kadar huzur ve dinginliği de kendilerine çok yakıştıran Ali ile Selin en güzel uykularından birini kaçmaya hazırlandıkları sabaha uyanmaya hazırlanarak çektiler.

Fotoğraf: Kanal D

Ne yazık ki büyülü gecelerinin ardından kaçış planları Doruk’un onları ele vermesiyle suya düştü; annesini karşısında görmeye dayanamayan Selin kendini ona sarılırken buldu, artık hiçbir hatası yokken bile ortada kalmaya alışan Ali ise kendisini Haluk’la çift taraflı bir anlaşma yaparken buldu – Güneş ve kızlardan uzak durduğu sürece Haluk’un iğrenç geçmişi güvendeydi. Ali’nin yüzü hayattan adalet bulsa bile gülecek gibi değildi; içinde bulunduğu durumda nereye kıpırdasa başka biri yara alıyordu çünkü bazen adalet denilen kavram kimsenin içinden incinmeden çıkamayacağı kadar acımasızdı.

Fotoğraf: Kanal D

Bölüm üst üste iki şok gelişme ile sona erdi; Güneş’in Selin’le geçmişi hakkında konuştuğunu duyan Nazlı’nın annesinin başına gelen tecavüz olayını öğrenmesi ve Rana’nın kendinden hiç beklenmeyen bir harekette bulunarak Güneş’e Haluk’un sırlarını döktüğü kasetin yerini söylemesi. Hayatını temelinden sarsacak gerçeği öğrenen Güneş ne yapacak, Nazlı öğrendikleriyle nasıl başa çıkacak, Ali ile Selin’in evlilik konusu Güneş’in son yaptığı konuşmayla nereye bağlanacak hepsi için gelecek haftaki bölümü bekleyeceğiz.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.