Saul Goodman’den mektubunuz var!

2 dakikada okuyabilirsiniz


Better Call Saul’un ikinci sezonu seyircilerini memnun eden bir açılış ile başladı. Breaking Bad seyircisinin yanı sıra kendine özel bir kitle de edinen dizi, ikinci sezonuyla izleyenlerine minik sürprizler de yapacak. Her hafta yayınlanacak ve Saul’un kendi elcağızlarıyla yazdığı mektuplar ile bir sonraki haftanın bölümüne dair minik ipuçları edineceğiz. Hatta ilerleyen bölümlerde de mektuplarda okuduğumuz şeylerle karşılaşabiliriz. Gelin Saul’un yazdığı ilk mektuba bir göz atalım!


Fotoğraf: AMC

“Sevgili Julio,

Ben Saul Goodman, kelepçelerden kurtulup gününü gün etmeni sağlayan adam! Öncelikle, Harvey’i (unuttuysan, senin şartlı tahliye memurundan bahsediyorum) temiz deniz havası ve tatilin güzel havasına kapıldığın için hakimin kararına aldırış etmeyip gemi turuna katıldığına ikna etmek hiçte kolay olmadı. İyi bir tatili kim sevmez ki? Ayrıca seni sersemleten ve margaritalarını Antigua yolunda yudumladığını fark etmeni engelleyen bir iç kulak probleminin olması senin suçun değil ya!

Bu bol alkollü gemi yolculuğun güzel ve memnun eden bir sona ulaşmış olsa da, John Q. Lawman ile işin henüz bitmedi. Maalesef kendisi senin Twitter hesabını öğrendi. Bu yüzden, eğer annenin bodrum katının güvenliğini düşünüyorsan, sabah şöyle bir göz atarken rastladığım aşağıdaki tweetin gibilerini yazmaktan kaçınmalısın:

“Bütün haftasonu mu gemideyim! Gelsin kızlar, gelsin içkiler, hatıralar toplamaya çıkıyorum!

Hayir Julio, yapmıyorsun! Çünkü, her attığın itiraf niteliğindeki 140 karakterlik “e-kartpostal”, tekrar hapsi boylama ihtimalini giderek arttırıyor.  Ve Harvey, gezilerinde topladigin su hatıralari sorarsa ? Hayır hiç birşey toplamadın! Her ne kadar, güzel gunleri anımsatan hatıralara ben de çok kıymet versem de, bunlar başına büyük dertler açabilir.

Her gece kafamıza göre takılsak ne güzel olurdu değil mi ? Ama yapamayız. Bazı kurallar bizleri daha iyi yapmak için varlar. Bu sebeple, haftasonlarını salsa derslerinde, yemek kurslarında, veya şehri terketmeden, sağda solda içerek ve yerel güzellikleri değerlendirerek geçir.

Bu arada şenliklerine offline devam et ve tweetlerini sil!

Akıllandığında görüşmek üzere,

Saul Goodman”


Fotoğraf: AMC

Mektupların hepsini okumak ve takip etmek için AMC’nin resmi sitesinde uygulamaya üye olabilirsiniz. Şimdiden iyi takipler dileriz!

Kaynak: AMC


OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı