Medcezir’in makyaj sırları burada!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Herkes onların yaptığı makyajları merak ediyor, ne kullanıyorlar da o makyajlar bu kadar kusursuz oluyor diye bloglar karıştırılıyor, videolar izleniyor yine de tam o istenilen sonuç yakalanamıyor. Biz de bu merakı gidermek için Troppodonna‘nın kurucusu Çağla Bingöl’e sorduk. Mira ve Eylül’ün son bölümdeki makyajlarını incelemesini ve bize bu işin sırrını anlatmasını istedik. Okudukça işinize yarayacak faydalı bir eser olduğunu düşünüyoruz. 

Hazar Ergüçlü’nün Med Cezir’deki Eylül karakterinin günlük makyajını uygularken oyuncunun gözlerine fokuslanılmış. Bunun için öncelikle göz makyajının dayanıklılığını arttırmak adına Benefit Markası’nın Stay Don’t Stray isimli ten rengi krem far bazı ile göz kapağı pürüzsüz hale getirilebilir ve üzerine sürülen farın renginin daha güçlü olması ve çizgilerde toplanmaması sağlanabilir. Göz kenarlarına gölgelendirmek için içerisinde altın tonları olan MAC’in Cork isimli kahverengi farı kullanılabilir. Bu farı uygularken göz kapağınızın dış köşesinde bir üçgen yaratın. Yine göz şeklini bademe çevirmek için siyah eyeliner uygulanmış. Kuyruğu günlük kullanım olduğu için uzun tutulmamış. Bunun için Bobbi Brown’un Long Wear jel eyeliner’larından siyah olanı açılı uçlu eyeliner fırçası ile sürülebilir. Bu eyeliner’ın kalıcılığı çok yüksek. Alt kirpik diplerini belirginleştirmek için naturel sonuçlu, ince fırçalı bir maskara kirpik diplerine hafifçe dokundurulabilir. Bunun için L’oreal’in Telescopic isimli maskarasını deneyebilirsiniz.

Ten makyajında kamera önüne çıkarken fondötenin kapatıcılı önemli. Bunun için MAC’in Studio Fix Fluid’u tercih edilebilir. Yüzü gölgelendirmek ve şekillendirmek için The Body Shop’un Honey Bronze isimli mat pudrası elmacık kemiklerinin alt kısmına kontür fırçası ile sürülebilir. Böyle bir fırça MAC’te mevcut. 163 no’lu kontür fırçası. Son olarak dudaklarında çok naturel bir renk kullanılmış hem de hafif parlak, satenimsi bir sonuç var. Bu hem onun yaşına çok uygun. Bunun için Clinique’un pratik uygulamalı Chubby Stick kalem rujlarından Super Strawberry denenebilir. Bu ürün dudakları nemlendiriyor ve saten sonuçlu.

Mira’nın makyajına gelirsek, bu onun çok sevilen bronz tonlarda günlük makyajı ve kendisine çok yakışıyor. Yüzü harika boyutlanmış ve cildi çok güzel olduğu için parlak yapıdaki ürünleri rahatça kullanıyor. Bu nedenle sizlere de önerim cilt bakım rutininizi aksatmayın ve bol bol su içerek hem içten hem de dıştan nem dengenizi koruyor. Mira’nın göz makyajında yine kalıcılığı arttırmak için pudralı krem yapıda kalıcı bir far kullanılmış. Bunun için MAC’in Paint Pot serisindeki karamel tonundaki Indian Wood ürünü tercih edilebilir. Bu ürünü fırça yardımı ile göz kapağınızın kıvrılma bölümüne kadar yayabilirsiniz. Göz kenarlarına gölge yapmak için Flormar’ın Chocolate Brown isimli çikolata tonundaki mat farı uygulanabilir. Üst Kirpik diplerine Kahverengi jel yapıda eyeliner çok ince olarak çekilmiş. Bunun için The Body Shop’un yeni çıkan Smoky 2 in 1 Gel Liner’larının kahverengi tonu tercih edilebilir. Hafif bir dumanlı göz makyajı için aynı jel eyeliner’ı alt kirpik diplerine de geçebilirsiniz. Bakışları derinleştirmek için içinde bronzluk olan kahverengi bir göz kalemini  üst göz kapağının için kısmına uygulayın.

Medcezir makyajlarını merak edenler için iyi bir yazı olduğunu düşünüyoruz. Şimdiden makyajlarınız için kolay gelsin diyoruz!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.