Aşk-ı Memnu devam etseydi neler olurdu?

5 dakikada okuyabilirsiniz

Bir ekran efsanesi olarak başlayan ve öyle de sona eren Aşk-ı Memnu’nun sık sık artık saymayı bıraktığımız tekrarları ekranda arz-ı endam ederken dizi devam etseydi karakterlerin yaşamı nasıl olurdu diye meraka düştüm ve düşündüm. Bihter Ziyagil’in vefatı sonrası Ziyagil ailesi yolunu nasıl çizerdi? Peki ya Behlül? Onu en son derbeder hali ile bırakmıştık. Sonra neler olurdu? Hayal ettim ve yazdım, bakalım sizin hayalgücünüzle ne kadar örtüşüyor.

Adnan Ziyagil-Nihal Ziyagil- Bülent Ziyagil-Matmazel


Fotoğraf: Kanal D

Dizi sona erdiğinde aslında belki de en başından beri olması gereken aile oluştu ve onları farklı bir yalıya yol alırken uğurladık. Evet tahmin ettiğiniz gibi bir süre sonra Deniz Hanım ve Adnan Bey evlendiler. Bülent ve Nihal büyük bir travmanın ardından birkaç seneyi alsa da biraz olsun normale döndüler. Neyse ki bizim gibi fakir değillerdi de Bülent ve Nihal yurtdışında eğitimlerini tamamladılar. Bülent yabancı bir kızla tanıştı, hiç vakit kaybetmeden evlendiler ve yurtdışında yaşıyor.


Fotoğraf: Kanal D

Nihal ise Türkiye’den kopamadı, kendinden 20 yaş büyük bir adama gönlünü kaptırdı. Adnan Bey’in bütün reddetmelerine rağmen evlendiler. Nihal bildiğimiz Nihal, ilerleyen yaşına rağmen hala çocuk gibi. Ama zaman zaman uzaklara dalıp gözleri dolmuyor değil. Kocası nasıl derseniz? Nasıl olsun? Tarih tekerrür ediyor, kocası Nihal’i tabii ki aldatıyor. Çocukları yok, hiç olmayacak.

Peyker Önal-Nihat Önal


Fotoğraf: Kanal D

Peyker ve Nihat, Bihter’in ölümünden sonra, Firdevs Hanımın felç olması sebebiyle bir süre Türkiye’de kalsalar da sonrasında hemen ABD’ye gittiler. Peyker, kardeşinin ölümünü tabii ki unutamadı ve en iyi yaptığı işi yaptı: Üç tane daha çocuk doğurdu. Üç oğlu iki tane de kızı olan Önal ailesi, yeni doğan kızlarının ikinci adını Bihter koydular ama bir kez bile ona Bihter diye seslenmediler. Ha unutmadan hani tombik bir oğulları vardı ya, obezite ile mücadele ediyor ve hamburgeri çok seviyor.

Hilmi Önal


Fotoğraf: Kanal D

Hikayenin kötü adamlarından Hilmi Bey bir süre yine kürkçü dükkanına dönmek için çabalasa da -yani Aynur Hanım’a- bu çabaları sonuçsuz kaldı. Peki ne oldu, tekrar Elif’e kancayı taktı. Elif, Behlül pişmanlığı sonrası bir yerde tutunamamıştı zaten. O da direnmedi ve Hilmi Bey’in kanatları altına girdi. Evlenmediler, Elif ise Hilmi Bey’in aldatmalarını görmezlikten gelerek hayatına devam etti.

Firdevs Yöreoğlu


Fotoğraf: Kanal D

Firdevs Hanım, Bihter’in ölümünden sonra felç geçirip çarpıldı malumunuz. Sonrasında ise tek kızı olan Peyker bir süre onu yanında tutsa da onu her gördüğünde Bihter’i ve yaşadıklarını hatırladığı ve kaldıramadığı için onu bir bakımevine yatırdı. Zaten dediğim gibi sonrasında ABD’ye gittiler. Firdevs Hanım, her ay ücretinin kızı tarafından ödendiği kısmen konforlu bir bakım evinde uzaklara bakarak zamanının geçmesini ve bu eziyetin bitmesini bekliyor. Birçok kez sinir krizi geçirdi. Hatta aklından yapamayacak olsa da kendini öldürme fikirleri geçiyor. Nafile… Firdevs Hanım 95 yaşına kadar yaşayacak. Neden? Çünkü ben öyle istiyorum.

Cemile


Fotoğraf: Kanal D

Beşir’in ölümünden sonra uzun süre kendine gelemedi. Sonrasında ise Almanya’ya gitti ve orada üniversite öğrenimini tamamladı. Bir almana aşık oldu ve evlendiler. Arasıra Ziyagil’lerin yeni yalısına, annesinin babasının yanına geliyor ama fazla kalmıyor. Beşir’i her hatırladığında gözleri doluyor ama kendini motive edip düşünmeyi iki dakikada kesiyor.

Behlül Haznedar


Fotoğraf: Kanal D

Behlül’ü en son Bihter’in mezarında saçı sakala karışmış bir şekilde bırakmıştık. Amcası tahmin edeceğiniz üzere bütün hesaplarını dondurdu ve ona zırnık koklatmadı. Kendisinde olan bir miktar para ile kendini alkole vererek orada burada takıldı. Öyle sıkılınca bir yurtdışı yapayım günleri de sona erdi tabii. Para suyunu çekince sokaklara düştü. Zaman zaman Bihter’in mezarına gitti, ağladı. Zaman zaman amcasının yeni yalısına gidip ondan af dilemek için bir an kolladı ama hiçbir zaman yapamadı.


Fotoğraf: Kanal D

Mavi gözleri ve albenisiyle sokaklarda da fark edildi, hatta teklif bile aldı ama hiçbir şeyde gözü yoktu. Bir tren yolu kenarında alkol komasına girdi ve öldü. Adnan Bey ve Matmazel ölüm haberini sessizlikle karşıladı. Nihal ufak bir sinir krizi geçirdi fakat kocası ile bir yurtdışı yaptılar, bitti gitti.

Bihter Ziyagil


Gif: Tumblr

Ölmedi! Şaka şaka öldü tabii, kalbine silah dayayıp böğrünü deldi arkadaşlar, saçmalamayın. Ama kendisine değinmeden bu yazıyı bitirmek istemedim. Cemiyet hayatında ölümü büyük malzeme oldu, hikayeler ağızdan ağıza dolaştı, sakız oldu. Birçok kadın onunla beraber ne kadar mutsuz bir evlilik yaşadığının farkına varsa da hayatını değiştirmeyi göze alamadı.


Fotoğraf: Ay Yapım

The Mentalist’teki Patrick Jane’in dediği gibi “Sefil bir hayata kısılıp kalmış insanlar sürekli kaçmaktan bahseder. Çok azı gerçekten kaçar.” Bihter, sevdiği adamla kaçmak istemişti ama sevdiği adam kısılıp kaldığı hayatı tercih etti. RIP Bihter.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.