Teen Wolf evrenini tanıyalım!

4 dakikada okuyabilirsiniz

Teen Wolf’un 5. sezonunu geride bıraktığımız ve şimdiden özlemeye başladığımız şu günlerde geriye dönelim ve Teen Wolf’un fantastik evrenini yad edelim dedik! Kim bu Teen Wolf evreninin canlılar, ne yerler, ne içerler? Hem kim dostumuz, kim düşmanımız görürürüz. Fena mı?

Werecoyotes

Fotoğraf: MTV

Malia’yı gördüğümüz anda bir Çakal ile tanışmanın heyecanını yaşamıştık ve aslında Kurt Adamlar’dan çok farklı olmadıklarını görmüştük. Onları Kurt Adamlar’dan farklı yapan tek şey hayatlarına dair yaptıkları seçimlerdi!

Hellhound

Fotoğraf: MTV

Parrish’in gizemli bir şekilde ortadan kaybolduğu anlar, sonra da Külkedisi misali her yani isle kaplı bir halde hayata geri dönüşü derken Hellhound’lara karşı ayrı bir merak duyduk. Hellhound dediğimiz yaratık, yani bu türün örneklerinden olan Parrish, ölü bedenleri toplayarak mekanına götürüyor. Kendisine Cehennem Bekçisi de diyorlar. Desinler, haklılar.

Werejaguars

Fotoğraf: MTV

Ölü sandığımız Kate Argent’ın dirilmesi bir yana, bir Werejaguars olarak dirilmesi başka bir yana! Tabii herkesin içindeki kişilik başka ama biz Kate Argent yüzünden Werejaguars’lardan korkmamız gerektiğine kanaat getirdik. Uzak durmak iyidir ama yine de sen bilirsin!

The Beast of Gevaudan

Fotoğraf: MTV

Bir neslin korkulu rüyası, gecelerin yargıcı, o bir… O bir, iki, üç… The Beast of Geuvadan! Böyle gülüp eğlendiğimize bakmayın, kendisi koca bir kasabada sokağa çıkma yasağı kararı aldırmış yetkili bir abimizdir. Hakkından gelinir elbet ama yine de uzak durulacaklar listemize zirveden ekliyoruz.

Dread Doctors

Fotoğraf: MTV

Sizi Teen Wolf’un en güçlü kötüleriyle tanıştırmaktan gurur duymayız ama sizleri bu konuda bilgilendirmekten gurur duyarız. Bir efsane doğrultusunda ortaya çıkan ve bu yolda devam eden Dehşet Doktorları ile karşılaşmama şansınız yok, eğer onlar sizinle karşılaşmayı kafaya koydularsa!

Skinwalkers

Fotoğraf: MTV

Teen Wolf’un gizemli canlıları olan Skinwalkers da uzak durmamız gereken canlılardan… Neden mi? Çünkü bir kere karşılaştığınızda onlardan kurtulmak o kadar kolay değil, hatta onlardan biri olmak zorunda bile kalabilirsin! Sonrası da nasip kısmet artık!

Banshees

Fotoğraf: MTV

Ölüm Meleği olarak da bildiğimiz ve türünün en asil örneği Lydia Martin olan Banshees’ler karakterine göre değişiklik gösteriyorlar. Çığlıklarıyla adam öldürebilirler, o derece! Ama Lydia söz konusu olduğu için bize sempatik geliyorlar, sıkıntı yok!

Werewolves

Fotoğraf: MTV

Kurt Adamlar’ı tanıtmamıza gerek yok herhalde? Nesillerdir anlatılan şehir efsanelerine konu olması bir yana elimizde en efsanesinten bir Scott McCall var, daha ne olsun?

Berserkers

Fotoğraf: MTV

Berserkers de bir dönemin korkulu rüyası idi, hatta yetmemişti Scott’u da ele geçirerek her yere ulaşabileceklerini göstermişlerdi. Biz de onlardan uzak durmamız gerektiğini böylece öğrenmiştik!

Kitsune

Fotoğraf: MTV

Kitsune’nin Teen Wolf evreninin en karizmatik canlılarından olduğunu söylesek yanılmış olmayız herhalde? İçindeki Tilki ile olan mücadelesi bir yana, kılıcıyla yarattığı harikalar bir yana! Scott’un sevdiceği Kira da Kitsune’nin en iyi örneklerinden bir tanesi…

Kanima

Fotoğraf: MTV

Kanima’yı hatırlamak için biraz geçmişe gitmeniz gerek, gerçi yeniden peydah oldular ama en iyi örneği belli, ikinci kim? Kendileri sizi saatlerce uyuşturabilir, parmağınızı bile oynatamamanıza sebep olabilirler. Uzak durulması gerekir!

BONUS: Stiles Stilinski

Fotoğraf: MTV

Stiles’ın bir süper gücü olmayabilir ama zekasıyla herkesten ayrıldığını söylemek doğrudur diye düşünüyorum, ne dersin? Ayrıca bir dönem bir Nogistune ile mücadele bile etti!

Kaynak: buddytv

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.