The Walking Dead’de Morgan Öldü mü? Sezon Finali Sürprizi Wolves mu?

3 dakikada okuyabilirsiniz

[Dikkat! Spoiler İçerir]

Walking Dead Sezon 5 Bölüm 15’de Rick, Jessie ve Pete etrafında dönen drama ve Carl ile Enid arasında filizlenen aşk(pffff) dışında akılda kalan pek birşey yokmuş gibi gelebilir lakin Aaron ve Daryl’in Alexandria duvarları dışında gördükleri şeyler, vahşetin tüm hızıyla devam ettiğinin belgesi adeta.

Daryl ve Aaron’ın bulduğu bu parçalanmış vücutlar, ilk bakışta rastgele iki kurbanmış gibi gelebilir ama şahin gözlü Reddit kullanıcıları bu vücut parçalarının dizide uzun süredir görmeyi beklediğimiz bir karakter olan Morgan’a ait olabileceğine dair bir komplo teorisi ortaya attı, ortalık karıştı!

 

Aaron ve Daryl ne buldu?

İkili keşfe çıktığında başları ve gövdeleri eksik olan iki kişiye ait koparılmış vücut parçaları buldular. Rastgele kurbanlara ait olduğunu düşündüğümüz bu parçalara zumlandığında ise işler değişti. 

En altta gördüğümüz kare, internet ahalisi arasında yoğun bir şekilde tartışılmaya başlandı.

 

Peki bu parçaların Morgan olduğunu düşündüren sebepler neler?

Burada da devreye giren Reddit kullanıcılarından Catapilarkilla ve ImClot, kurbanın Morgan olduğuna dair küçük ama etkili detaylar paylaştılar. 

Nikah yüzüğü: Kurbanın taktığı nikah yüzüğü dizinin daha en başlarında Morgan’da gördüğümüz nikah yüzüğüne çok benziyor. Her ne kadar Sezon 3 Bölüm 12’de yüzüksüz görsek de, walkera dönüşen eşini vurmakta bir hayli zorluk çeken Morgan’ın yüzüğü hala taşımadığını düşünmek yanlış olur. 

Ceket: Kurban, Morgan’ın Sezon 5 Bölüm 1 ve 8’de giydiğine çok benzer bir ceket giymiş.

Güneş gözlüğü: İddiayı bir adım daha ileri taşımaya yetecek bir delil. Aynı gözlükle Morgan’ı daha önce gördük mü? Gördük! Ayrıca öyle değilse niye böyle şeyleri bize göstermekle uğraşsınlarki?

 

Ne demeye bize Morgan’ı gösterip sonra öldürmeye kalkıyorlar?

Sezon boyunca Morgan’ın geri dönüşünü bizlere gazlayıp sonra neden öldürüveriyorlar? ya da Alnına ‘W’ kazınmış walkerlar görmemizin sebebi ne?

Büyük ihtimalle işin sonunu 9. Bölümde de bahsedildiği gibi gizemli grup “Wolves”a bağlamak için olabilir. Sezon finalinde bizi büyük bir şeyler bekliyor belli ki! Ayrıca dizinin yazarları, Morgan’ın ölümünü Wolves’a yıkarak, Wolves’u dizinin en nefret edilen “Kötü”lerinde ilk sıraya yerleştirme amacı olabilir.

 

Peki kurban herhangi birisi olabilir mi?

Tabii ki. Sonuçta bizler final bölümünü görene dek hiç bir şeyin kesin olamayacağını biliyoruz. En nihayetinde Walking Dead’in bizleri bir şeylere inandırıp sonra üstümüze bir kova soğuk su dökerek şoklamasına alışkınız. 

Her şey bir yana walkerların alnındaki ‘W’ Morgan’ın ‘M’si de olabilir! Sezon sonu için beklenen ‘Bölüm sonu canavarı’ Morgan da olabilir! Norman Reedus(Daryl) ve Michael Cudlitz (Abraham)’ın verdikleri röportajlarda ‘Selpak’ları hazır edin, ekrana höyküreceksiniz.’ veya ‘Sezon finali sizi sinirden delirtecek!’ mealli açıklamaları Morgan’ın geri dönüşü ile ilgili birşeylerin döndüğünün belirtisi adeta.

Sen ne dersin? Morgan öldü mü yoksa ortalık fena bir şekilde karışacak da biz yine ters köşeye mi yatacağız?

Daha fazla The Walking Dead haberi için diziyi takibine almayı unutma!

Kaynak: Moviepilot

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.