Hangi yakışıklı hangi rolü ile kalbimizi çaldı?

5 dakikada okuyabilirsiniz

Gönlümüze taht kuran oyuncular nasıl başardılar bunu? Kabul etmek gereki ki bazı oyuncuların balları, oynadıkları karakterlerden geliyor. Üşenmedik, sizin için hangi oyuncunun hangi karakter ile gözümüze girdiğini, sonrasında da gönlümüzde taht kurduğunu inceledik!

1- Leonardo DiCaprio


Fotoğraf: Yahoo Movies

Film: Titanic

Karakter: Jack Dawson

Neden?

Anın tadını çıkarmayı bilen, Romeo mu Romeo, fedakar ve gözü kara bir yakışıklı. Kim aşık olmaz ki? Titanic filminin başlarında, Jack Dowson’ı poker masasında gördüğümüzde içten içten Taylor Swift’in “ I Knew You Were Trouble” şarkısını duyuyoruz adeta. Kaç geç kızımız ağlamadı o filmde Jack için? Kaç geçn kızımız her gece rüyasında onunla olabilmek için dua etmedi? Titanic filmini sinemada izleyen kesimdenseniz, siz de Jack Dawson tutulması kurbanı olabilirsiniz.

2- Brad Pitt


?Fotoğraf: EW

Film: Joe Balck

Karakter: Joe Black

Neden?

Şimdimizin genç kızları, taze kanları “Yahu bu Brad Pitt’te ne buluyorlar?” diye soruyorlarsa, doğru cevap Joe Black filminde mevcuttur kızlar. O filmi izlediğinizde, azrailinizin de Brad Pitt gibi olmasını isteyeceksiniz eminim ki. O filmi izlediğinizde, Brad Pitt’in neden Brad Pitt olduğunu anlayacaksınız. Üzücü kısım ise şu anda bir 20 yıl kadar farklı bir görselde kendisi ama olsun, yine Brad’imiz, yine Pitt’imiz.

3- Keanu Reeves


?Fotoğraf: IMDb

Film: Matrix

Karakter: Neo / Thomas Anderson

Neden?

Keanu Reeves, genellikle donuk ifadesi ile yargılanan bir oyuncu olsa da, kendisinin ifadesiz suratı, Matrix filminde aranılan anahtardı. Matrix gibi kompleks bir hikayede, hepimiz seyirci olarak Neo ile aynı ifadeyi paylaştık. Hepimiz filmin ilk yarısında anlamadık, haliyle kendimizi Neo ile özdeşleştirdik. Neo, filmin ikinci yarısının sonlarına doğru kendini feda ettiğinde ise bütüno ifadesizlik, bütün o sorgulayıcı hal ve tavırlar karimzatik bir hal aldı ve sanki Keanu Revves’in gözümüzdeki hiç değişmeyecek profilini tamamladı. Ayrıca buraya bonus olarak, Kasımda Aşk Başkadır filmini de koyuyorum ki, aşk severler romantik Keanu’dan da haberi olsun. Ayrıca kendisi hiç yaşlanmıyor. Bu da onu en çok sevme nedenlerimizden birisi.

4- Daniel Radcliffe


Fotoğraf: Buzzfeed

Film: Harry Potter Serisi

Karakter: Harry James Potter

Neden?

Daniel Radcliffe ile Harry Potter isimi neredeyse bağdaştı. Harry Potter karakterine kim gelirse gelsin onun için en büyük şans olacaktı fakat, başlarda Dan, yeşil gözlü olmadığı için, saçları karışık değil de sırma gibi olduğu için bir çok harry potter takipçisi kendisine anti olarak yaklaşsa da, Daniel, kendisini Harry Potter izleyicisine kabul ettirmeyi ve sevdirmeyi başardı ve bu balı sahiplendi.

5- Jake Gyllenhaal


?Fotoğraf: Tvline

Film: Donnie Darko

Karakter: Donnie Darko

Neden?

Sevgili güzeller, ben buraya Donnie Darko dedim fakat Donnie Darko, felsefe ağırlıklı, bilim kurgu dalında önemli bir filmdir. Sabrı olan, ilgisi olan tabi ki izlesin fakat Jake’i gözümüzde Charming Prince Jake yapan filmlerin başında Pers Prensi ve Aşk Sarhoşu gelmekte. Ben Jake’in oyunculuğunu Donnie Darko’da tanımış olsamda kendisine olan beğenimin Pers Prensi’nde depreştiğini itiraf edebilirim, siz de izlemediyseniz, kesinlikle izleyin.

6- Johnny Depp


?Fotoğraf: Wikipedia

Film: Edward Makaseller

Karakter: Edward Makaseller

Neden?

Johnny Depp’in, Winona Ryder ile birlikte olduğu zamanlarda, Tim Burton yönetmenliğinde kamera karşısına geçtiği Edward Makaseller, her genç kızı ağlatmış, her genç kızın içini cızlatmıştır. Jonny kalbimizi Edward ile çalmış olsa da Jack Sparrow ile yerini iyice özelleştirdi.

7-  Robert Pattinson


Fotoğraf: Moviepilot

Film: Twilight

Karakter: Edward Cullen 

Neden?

Kendisi, herkesin aksine benim gönlümü Harry Potter ve Ateş Kadehi filminde tavlamıştır ama çoğunluk kendisini soluk benizli, az konuşan, güzel saçlı Edward olarak bilir. Herhalde bu karakter hakkında çok fazla bilgi vermeme gerek yok ama şöyle bir şey diyebilirim, her ne kadar bu rol Pattinson’a dünyaca bir ün kazandırmış olsa da, kendisi Twilight’ta canlandırdığı karakterden oldukça nefret ediyor.

8- Chad Michael Murray


Fotoğraf: Tvline

Film: One Tree Hill

Karakter: Lucas Scott 

Neden?

Bir zamanların meşhur gençlik draması olan One Tree Hill’de ön plana çıkan Chad Micheal Murray’i Dowson’s Creek’te izlesek de ilk, kendisi kalbimizi One Tree Hill’de kazandı. Biribirlerine oldukça zıt olan ikizlerden asi olanı canlandıran Murray, girişini bu filmde yapsa da, Külkedisi Masalı ve Çılgın Cuma filmleri ile hayranlarını arttırmayı başardı. En son ön plana çıktığı filmlerden birisi de Mumya Evi, kendisi tatlış mı tatlış bir abiyi canlandırıyor. İzlemediyseniz izleyin, tabi korku filmlerine alerjiniz yoksa. 

8- Ben Barnes


Fotoğraf: Buzzfeed

Film: Narnia Günlükleri Prens Caspian

Karakter: Prens Caspian

Neden?

Çünkü bir prens ve yakışıklı bir prens. Şaka maka o filmde briaz fazla bronzlaşmış olsa da kendisi, inci gibi dişlere ve güzel bir gülüşe sahip abimizdir. Ayrıca yaşını da hiç belli etmez. En son kendisini Yedinci Oğul filminde izledik sanırım.

9- Taylor Launter


?Fotoğraf: LBC

Film: Twilight Serisi

Karakter: Jacob Black

Neden?

Bir kesim kızlarımız Edward’cıyken, bir kesim kızlarımız Jacob’cıydı. Özellikle Jacob’ın ikinci filmdeki değişimi Twilight sever kızlarımızı oldukça zor bir ikileme düşürdü. Romantik Edward mı? Yoksa Fedakar, cefakar Jacob mı? Bu soruya Bella bile cevap veremedi pek aslında. Ondan sizden beklemiyorum bile.

10- Zac Efron


?Fotoğraf: Imgur

Film: Lise Müzikali

Karakter: Troy Bolton

Neden?

Şimdilere kaslarını, saçlarını, etkileyici bakışlarını gözümüze sokan Zac Efron, o zamanlar mini mini bir lise öğrencisiydi. Dans edip sevdiceğine şarkı söylerdi ama yaptığı fedakarlıklar, sevgisini ifade ediş şekli, Zac Efron’u hafızalara kazıdı m? Onun ismini bize öğretti mi? Evet. Lakin, kendisine birazcık sempatiniz varsa bile “Yeniden 17” filmini izlemenizi tavsiye ederim. “Lise Müzakali”nden daha çok eğlenceli bir film.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.