Sarayın kara gözlü, kara bahtlı Şehzadesi Taner Ölmez!

Sarayın kara gözlü, kara bahtlı Şehzadesi Taner Ölmez!

Sarayın kara gözlü, kara bahtlı Şehzadesi Taner Ölmez!

22 04 2016 Berna Binoğlu
Berna Binoğlu
Berna Binoğlu 22 04 2016

Kayıp Şehir ile göz aşinalığımızı kazanan, sonrasında Medcezir ile tanıştığımız ve çok sevdiğimiz bir oyuncu haline gelen Taner Ölmez’e şimdilerde Muhteşem Yüzyıl: Kösem’de rastladık. Peki hayatımıza yavaş ama sakin adımlarla giren başarılı oyuncunun geçmişi hakkında ne biliyoruz? Gelin bir yolculuğa çıkalım!


Fotoğraf: Star TV

9 Ağustos 1986 Tunceli doğumlu Taner Ölmez, bir oyuncu olarak çok büyük bir avantaja sahip: yaşını göstermiyor! 29 yaşında olmasına rağmen 19-20 yaşlarındaki bir karakteri rahatlıkla canlandırabilecek fizyolojik özelliklere sahip olan Ölmez, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü öğrencisi… Aile bireylerinin neredeyse tümü müzikle ilgilenirken lise yıllarında onun da böyle bir eğilimi olması kaçınılmaz fakat bu dönemde çalıştığı merkezi bir kafede oyuncu arkadaşlar edinmesi ve bu sayede Bakırköy Belediye Tiyatrosu bünyesine dahil olması onun için asıl ilgi alanının tiyatro olduğunu fark etmesine yol açmış, tanıştığı Tugay Mercan’ın da desteğiyle konservatuar kapıları kendisi için aralanmış.


Fotoğraf: Kanal D

Profesyonel anlamda ilk oyunculuk deneyimi olan 2009 yapımı Kül ve Ateş dizisi ona beyazcam heyecanını tattırırken, bu projeyi akabinde Kapalı Çarşı, Tatar Ramazan, İstanbul’un Altınları gibi dizilerde aldığı roller izlese de seyircinin onu fark edebilmesi için daha farklı ve ön planda olan bir karakteri canlandırması gerekiyordu. İşte tam bu sıralarda Kayıp Şehir dizisinin Karadeniz’den göç eden bir ailenin haylaz oğlu Sadık’ı canlandırma fırsatı yakaladı. Bu sayede oyunculuğunu daha geniş kitlelere kanıtlayan Ölmez, kariyerinin tam anlamıyla zirvesini yaşayacağı bir projede yer alacağını tahmin etmiş miydi dersiniz?


Fotoğraf: Star TV

2013 yılında tüm telif hakları alınarak ülkemize uyarlanan The O.C, Medcezir olarak karşımıza çıktığında Taner Ölmez de Mert karakterine can veriyordu. Başlarda hepimiz “Bu çocuğu bir yerden gözüm ısırıyor.” tepkisini versek de sonradan epey kilo verip imajını tümden değiştirerek karakterine hazırlanan Kayıp Şehir’in Sadık’ı olduğunu anladık. Dizinin yayınlandığı iki sezon boyunca rolünün hakkını fazlasıyla vererek herkesin takdirini kazanan genç oyuncu aynı zamanda Katil Joe tiyatro oyununda gösterdiği başarıyla Afife Jale Tiyatro Ödülü'ne layık görüldü.


Fotoğraf: Star TV

Medcezir’in final yapmasıyla kayıplara karışan, bir sezon boyunca ekranlarda göremediğimiz Taner Ölmez, Star TV’nin yüksek bütçeli dizisi Muhteşem Yüzyıl: Kösem’in aylardır aranan Genç Osman’ı olarak karşımıza çıktığında küçük çaplı bir şok geçirdik.

Genç Osman için birçok isim zikretdimişti, seyirci olarak biz de düşünmüştük ancak Taner Ölmez hiçbirimizin aklında yoktu işin aslını söylemek gerekirse... Şimdilik gördüğümüz, bu rolün ona iyi geldiği ve karakteri için üzerine düşeni fazlasıyla yaptığı. Kendisini tekrar ekranlarda gördüğümüz için çok mutluyuz, başarılar Taner Ölmez!

İlgili Haberler

Son Haberler

Popüler Dizi Testleri Hepsini Gör

Filtreleyelim mi?

Filtreleyelim mi?

E-bülten Kayıt