N’oluyo kullanıcıları Nisan ayında hangi yabancı yapımları tercih etti?

4 dakikada okuyabilirsiniz


İşte yine geldi! O çok sevdiğıniz ay sonu rakamları ile tekrar birlikteyiz… N’oluyo’nun en değerli parçası, N’oluyo kullanıcılarının bu ay ki yabancı yapım tercihleri belli oldu! Game of Thrones, The Walking Dead, The Flash, Teen Wolf ve Arrow arasında kıyasıya bir mücadelnin yaşandığı ayda, tüm dereceler yine bu beşli arasında paylaşıldı. Yeni sezonu ile yumruk gibi giriş yapanlar, hayal kırıklıkları ile sezonu terk edenler arasında gelin bakalım bu ay en çok hangi yabancı yapımlar tercih edilmiş. Yanınıza atıştırmalık bir kaç şey aldıysanız, ayaklarınızı uzatın; başlıyoruz…

İlk olarak “En çok takip edilen yabancı işler” ile başlıyoruz. En çok takip edilenlerin zirvesinde Game of Thrones var ve sanıyoruz ki bu pek de sürpriz sayılmaz. Uzun ve dedikodular ile geçen bir senelik bir aradan sonra Game of Thrones’un görkemli dönüşü ile zirveyi elde etmesi bir oldu. Sadece ülkemizde değil dünyada da fenomen haline gelen Game of Thrones, daha uzun süreler zirvede kalacak gibi… Onu ise arkasından yine senenin en çok konuşulan yapımlarından The Walking Dead takip ediyor. Fantastik ve post-apokaliptik dünyalara ait dizilerin en büyük ilgiyi gördüğü listemizde ikinci sıradaki The Walking Dead’i; Mayıs ayı içerisinde sezon finalini yapacak olan ve şu an başı biraz dertte ki hızlı kahramanımızın dizisi The Flash, en çok konuşulan fantastik gençlik dizilerinden Teen Wolf ve son olarak ise yine DC evreninden Arrow takip ediyor. 

“En çok check-in olunan yabancı işler” sıralamamızda ise yine listenin başına Game of Thrones geçiyor. Belli ki yayın süresi boyunca Game of Thrones’un baskınlığını net bir şekilde hissedeceğiz. Onu yine benzer şekilde The Walking Dead takip ederken tablo yine değişmiyor ve sırası ile The Flash, Teen Wolf ve Arrow listenin ilk beşinde kendi yer bulan diğer yapımlar oluyor. The Walking Dead’in hayal kırıklığı yaratan sezon finalinden sonra, yeni yayın döneminde seyirci yine onu listenin üst sıralarına taşıyacak mı hepbirlikte göreceğiz. Fakat kendilerini affettirmeleri pek de kolay olmayacak.

N’oluyo kullanıcıların kaçırmak istemedikleri yapımlar için kullandıkları hatırlatma servisi sayılarından elde ettiğimiz verilerle oluşturduğumuz “En çok hatırlatma kurulan yabancı işler” listemizde ise sene içindeki yeni bölümleri ile bizi ekrana kilitleyen dizimiz bu sefer Game of Thrones’un liderliğine bir son vererek The Walking Dead oluyor. Sene içerisinde en çok haberi yapilan yapımların başında gelen The Walking Dead için oldukça adil bir sonuç olduğu konusunda ise hemfikiriz. Arkasından başladığı günden beri genç izleyici tarafında büyük ilgi gören The Flash gelirken; henüz bu hafta sonu yeni sezonun 3. bölümünü izleyeceğimiz, sene içerisinde yayında olmadığı halde tüm dedikoduları ile kendisinden hep söz ettiren Game of Thrones, başarılı bir şekilde 3. sırada kendine yer buluyor. Arkasından ise onları sırası ile; geçen ay son sırada kendine yer bulabilen The Vampire Diaries’in yerine bir sıra yukarıdan giriş yapan Arrow alırken, son sıraya ise yeni sezon onayı kesinleşen Teen Wolf yerleşiyor. 

Bir önceki aya göre büyük değisiklerin yşanmadığını açıkca gördüğümüz listemizde sadece The Vampire Diaries’in gücünü arttıran ve dönüş yapanlar ile liste dışı kaldığını görüyoruz ancak listede kendine bu ay yer bulamasa da halen oldukça ciddi bir izleyici sayısını elinde bulundurduğunu da eklemeliyiz. En büyük çekişmenin yaşandığı The Walking Dead ve Game of Thrones arasında ise bir çapraz geçiş grafiği olduğunu söyleyebiliriz. Nisan ayı içerisinde sezon finali yapan The Walking Dead’in grafiği oldukça yavaş bir ivme ile aşağıya doğru yönelirken yine Nisan ayı içerisinde 6. sezou ile geri dönen Game of Thrones, zaten yüksek olan grafiğini çok da zorlanmadan tepeye taşıdı. Elbette The Walking Dead’in hayal kırıklığı yaratan finalinin de bu konuda destekleyici bir etkisinin olduğunu düşünüyoruz. Nisan ayı içerisinde en çok konuşulan konularının TWD’in Negan’ı ve GoT’un Jon Snow’u olduğunu söylemek sanıyoruz ki yanlış olmaz. Paralel yayın dönemlerinde olmasalar da Nisan ayı ikisinin çekişmesine sahne oldu diyebiliriz ve genel algı Negan’ın yarattığı hayal kırıklığının yerini alan Jon Snow sevinci olarak değerlendirilebilir. 

Listemizin geri kalanındaki dizilerin kendi aralarındaki çekişmede büyük üstünlükler göstermediğini gördüğümüz listemizde, birinciliğe sıçrayamamalarındaki en büyük etkenin dizilerin potansiyelinden kaynaklanan tekdüzelik riski ve hitap ettiği yaş aralığı olduğunu öngörüyoruz. Bakalım gelecek ay bize neler gösterecek…

Bir sonraki ay yine muhteşem yapımlar ve dizi hayranlarının nabzını tutan listeler ile karşınızda olacağız. N’oluyo kanepesinde buluşmak üzere…  


OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı