N’oluyo kullanıcıları Nisan ayında hangi yerli yapımları tercih etti?

5 dakikada okuyabilirsiniz

Yeni bir ay, yeni veriler, yeni programlar… Her ay oldugu gibi bu ay da N’oluyo kullanıcılarının tercihleri ile oluşturduğumuz, medyanın nabzını tutan bir değerlendirme ile karşınızdayız. Bu ayın verilerinde gözümüze çarpan en önemli şey yeni programların listeye girmesi, kullanıcılarımızın değişen ve çeşitlenen tercihleri oldu. 

En çok takip edilen yerli işlerde birinci sıraya Survivor yerleşti. Uzun zamandır Kiralık Aşk’ın birinci olduğu sıralamanın birincisi olan Survivor, reyting listelerinin de açık ara birincisi… Survivor’ın Kiralık Aşk’ı geride bırakma sebeplerinden birisi programın hiç düşmeyen temposu, diğeri sosyal medyaya fazlasıyla yansıyan “taraftarlık” meselesi diye düşünüyoruz. Atakan’cılar, Semih’ciler, Serkay’cılar derken muhabbeti ve reytingleri diğer programları geride bırakıyor. İkinci sırada geçtiğimiz ayların birincisi, hayranlarının DefÖm’ü ile Kiralık Aşk var. “Geçtiğimiz ayların birincisi Kiralık Aşk neden ikinciliğe geriledi?” diye soracak olursanız gerek Arka Sokaklar’ın reytinglerdeki başarısı, gerek bir kaç bölümdür hayranların içine sinmeyen senaryo hamleleri etkili oldu diyebiliriz. Üçüncü sırada ise yeni bir isim bize merhaba diyor, Tatlı İntikam! İlk dört bölümü ile kemik kitlesini oluşturan Tatlı İntikam hem reytinglerde hem N’oluyo’da emin adımlarla zirveye yürüyor! Dördüncü sırada son zamanların en sevilen dramalarından Hayat Şarkısı, beşinci sırada yine yeni bir giriş var! Kısmetse Olur en çok takip edilenlerde beşinci sıradaki yerini alıyor, her geçen gün konuşulmasını arttırıyor. Kısmetse Olur’un bu kadar konuşulmasının ve dikkat çekmesinin sebebi kuşkusuz ekranda bitmek bilmeyen bir entrika rüzgarı estirmesi… Hem çiftler, hem tek takılanlar arasında yaşanan tartışmalar da işin bonusu! Burada gözümüze çarpan bir detay daha var, Kanal D işlerini izleyen izleyiciler N’oluyo’da da bu işleri takip ediyorlar.


Fotoğraf: Kanal D / tv8 / Star TV 

En çok check-in olunan işlerin birincisi ise değişmedi; Kiralık Aşk Nisan ayınında zirvesinde! Survivor ikinci sırada yer alırken, üçüncü sırada yeni bir isim Tatlı İntikam’ı görüyoruz. Dizinin izleyicisi artttıkça N’oluyo içerisindeki sayının da arttığını söyleyebiliriz. Dördüncü sırada ise bizi şaşırtan bir iş var, Güneşin Kızları! Güneşin Kızları izleyicisi dizinin tekrarlarını izlemeye ve dizileri ile vakit geçirmeye devam ediyorlar. Poyraz Karayel ise en çok check-in olunan işlerde beşinci sırada… Geçtiğimiz ayın beşinci Hayat Şarkısı ise bu ay listede yer almıyor.


Fotoğraf: Kanal D 

En çok hatırlatma kurulan yerli işlerin ilk sırasında ise Survivor var. İkinci sırada Kiralık Aşk yer alırken, üçüncü sırada Hayat Şarkısı var. Dördüncü sırada Güneşin Kızları, beşinci sırada ise Kısmetse Olur yer alıyor. Buradan çıkardığımız sonuç şu oldu; izleyici bir işi sevdiği ve ona sahip çıktığı zaman yeni bölümünü ya da tekrarını asla kaçırmak istemiyor. Güneşin Kızları’nın hala listede olması, Kiralık Aşk’ın gününün ve saatinin aynı olmasına rağmen tekrarlarını bile kaçırmak istemeyen izleyicilerinin olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz ay listede olan Poyraz Karayel ise bu ay listede yer almıyor. 


Fotoğraf: tv8 / Atv / Star TV

Sırada Nisan ayı KafaKafaya oynanma oranları var. Kullanıcıların en sevdiği karakter veya programları belirlemede önemli bir etken olan Kafakafaya oyunları Nisan ayında da yoğun ilgi görmeye devam etti. KafaKafaya’da ilk sırada “Adanın Şampiyonu Kim Olsun?” var. Birincinin Semih Öztürk, ikincinin Avatar Atakan, üçüncünün Serkay Tütüncü olduğu oyunumuz ilgi görmeye devam ediyor. Gelecek ay durum ne olacak, ilk üç’e başka bir yarışmacı girecek mi merak ediyoruz. Bu konudaki tahminimiz ise Semih Öztürk’ün birinciliği kolay kolay kaptırmayacağı… Semih Öztürk’ün sosyal medya üzerinde çok ciddi bir hayran kitlesi var, diğer yarışmacıların işi zor görünüyor! En çok oynanan KafaKafayalar’da ikinci sırada “Hangi Dizi Evrenine Aitsin?” oyunu yer alıyor. Birinci sırada Kiralık Aşk’ı gördüğümüz oyunun ikinci sırasında Leyla ile Mecnun, üçüncü sırasında Güneşin Kızları var. Leyla İle Mecnun’un sadık kitlesinin dizilerini hala tercih ettiklerini gördüğümüz oyun kullanıcımız tarafından ilgiyle ve merakla oynanmaya devam ediyor.


Fotoğraf: Star TV / Kanal D

En çok oynanan Kafakafaya’larda üçüncü sırada yer alan “Kimin Evi Senin Olsun?” oyununda ise birinci sırada Ömer İplikçi’nin evi yer alıyor. İkinci sırada Güneşin Kızları’nın yalısı yer alırken, üçüncü sırada ise Medcezir’in Altınkoy’u yer alıyor. Bu kafakafayadan ise anladığımız şey şu oldu, içi güzel dekore edilmiş, bahçesi büyük olan evleri seyirci olarak fazlasıyla seviyoruz. “Kimin Evi Senin Olsun?” kafakafayası ile alakalı eklememiz gereken önemli bir detay daha var, izleyici sevdiği dizi bitse de sevdiği dizinin mekanından dahil vazgeçmiyor. Dördüncü sırada yer alan “Hangi Dizinin Kitabı Çıksa Okursun?” oyununda ise birinci sırayı Kiralık Aşk alırken, ikinci sırada Güneşin Kızları var. Üçüncü sırada ise Kırgın Çiçekler yer alıyor. Bu oyundan çıkardığımız sonuç ise net, kullanıcılarımız gençlerin içinde olduğu hikayelerin kitaplarını okumak istiyorlar. Kısacası aşk ve romantizm en çok sevilen iyi konu diyebiliriz.


Fotoğraf: Fox TV / Star TV

Nisan ayının en çok oynanan beşinci kafakafayası “Patronun Kim Olsun?” oyununda ise birinci sırada Ayaz Dinçer yer alıyor. İkinci sırada Ömer İplikçi’yi, üçüncü sırada Kemal Soydere’yi görüyoruz. Kullanıcılarımızın ilk üç tercihinden anladığımız bir şey var, disiplinli, yakışıklı aynı zamanda romantik ve eğlenceli olmayı bilen adamları seviyorlar. 

Gelecek ay yeni verilerle ve yeni isimlerle buluşmak üzere!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı