Better Call Saul Sezon Finalinin Ardından

2 dakikada okuyabilirsiniz


 

Pazar gecesi 1. Sezon finalini yapan Better Call Saul, TV tarihinin en iyi dizilerinden birinin spin-off’u olma yükü ve sorumluluğunu sezonun başından sonuna kadar hiç aksamadan taşımayı başardı.

Breaking Bad’in hınzır, kurnaz, ağzı laf yapan yan karakteri Saul Goodman’ın iş yaşamının ve kişiliğinin gelişimini sezon boyunca ayrıntılı bir şekilde inceleme fırsatı bulduk. Bu gelişimi izlerken Mike ve Tuco gibi tanıdık yüzleri de tekrar görmüş bulduk. Mike’ın sezon boyunca diziye kattıklarının yanı sıra, karakterin karanlık geçmişini gün yüzüne çıkaran Five-O en öne çıkan bölümlerin başında geldi.

 

Şimdi sezon sonunda elimizde kalanlara ve bundan sonra bizi bekleyen yeni konulara bir bakalım. Çok detaya girmeden Saul Goodman’ın (veya şimdilik Jimmy McGill’in) geldiği noktayı şöyle özetliyim: Jimmy namusuyla çalışıp helal para kazanma derdindeki bir avukattan bizim bildiğimiz üçkağıtçı ve opportunist Saul’a geçişinin 2 önemli basamağı mevcut.

1. Abi Chuck’ın Jimmy’nin beş para etmez bir adam olduğunu düşünüyor olması ve Jimmy’nin bunu öğrendikten sonra işine daha hırslı ve açgözlü bakmaya başlaması.

2. “Slipping Jimmy” zamanlarından kalma arkadaşı Marco’nun ölümü. Bu dolandırıcı ikilisi dolu dolu bir hafta geçirip haftanın sonunda Marco öldüğünde Jimmy’nin bir iç hesaplaşma yaşadığını ve kendisine önerilen gayet fiyakalı iş teklifini yarı yolda geri çevirdiğine tanık olduk. O dönüşümü geçirdikten sonra son sahnede Jimmy’nin suratının aldığı ifade, bizim Breaking Bad zamanlarından bildiğimiz Saul Goodman ifadesine çok benziyordu.

 

Sezon boyunca sakin ilerleyen hikaye akışı, en sonda biraz aceleye mi geldi diye düşünmedim değil. Ama sonra dedim ki, kendilerini yeteri kadar ispatlamış olan Vince Gilligan ve senaryo ekibinin ne yaptıklarını bildiklerinden emin olalım, bize de bu yolculuğun keyfini çıkarmak kalsın.

 

Better Call Saul hakkındaki haberler için ise diziyi buradan takibe alman yeterli!


OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı