Ray Donovan’ın 4. Sezonu nasıl başladı?

2 dakikada okuyabilirsiniz

Geçen sene Ray Donovan’ı yaralı, dertlerinin derya olduğu ve dayanılması güç olan acılar içinde bırakmıştık. Bu sezonun açılışı ise bıraktığımız yerden başladı fakat sonrasında iyileşme sürecini biraz hızlı geçerek yepyeni sorunlara yelken açtık. Ray Donovan’dan bahsediyorsak eğer belanın onu hiçbir zaman bırakmayacağını baştan kabul etmemiz gerekiyor zaten.


Fotoğraf: Showtime

Ray’in rahip sayesinde iyileşme sürecini izledik. Bu süreçte kendisine bir yol arkadaşı edinen ve yaşadıklarını paylaşmayı, kabullenmeyi ve onlarla barışık yaşamayı öğrenmeye başlayan Ray için gerçekten sevindirici bir döneme girdiğimizi gördük. Alkolü de bırakan bir Ray vardı karşımızda ve bu onun için azımsanmayacak bir zaferdi.


Fotoğraf: Showtime

Abby’e gelince yine mutsuz karşıladı bizi. Bu defa ki sorununun ise Ray’le pek de alakası yoktu. Gögüs kanseri ile yüzleşmek zorunda kalan Abby’nin hayatı biraz daha kararmıştı. Bridget ise evden ayrılmış, arkadaşıyla yaşıyordu ama en azından ailesi ile irtibatı koparmamıştı. Ray’in kızına olan sevgisi intihar ettiği kız kardeşi sebebiyle de daha derin olunca ilk bölümde izlediğimiz Ray’in kızını yemeğe davet etme sahnesinin yüreğimizi biraz cız ettirmesi kaçınılmaz oldu.


Fotoğraf: Showtime

Ve Mickey Donovan… O cephede hala değişen bir şey yok. Uzaklarda bir işe giren Mickey sadece iş sahibi olmak ve yaşayıp gitmekle yine ilgilenmiyor, dalavereye tam gaz devam ediyordu. Peşinde olan savcının eline düşeceği ilk gördüğümüz andan beri belliydi. Nitekim de öyle oldu. Ray’in baş belası babası Mickey, bu sezonda da Ray’in onlarca derdinden biri olacak.


Fotoğraf: Showtime

“Peki Ray neyle geçinecek?” diye düşünmemize fırsat vermeyen biri de çıktı başına zaten. Ray yeni arkadaşının pisliğe batmış hali sebebiyle alkole dönüşünü, babasının geri gelişini “benim hayatımdan bir halt olmayacak” diye yorumlarsa o yeni gelen işi kabul etmesi de bizi şaşırtmayacak. Adama biraz huzur verseydiniz, iyiydi.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.