Wayward Pines’ta açlık mı, abby’ler mi daha büyük sorun?

2 dakikada okuyabilirsiniz

Wayward Pines’ın 2. Sezonunun sonuna yaklaştığımız bu bölümlerde kasabanın tek sorununun artık abby’ler olmadığını görmeye başladık. Wayward Pines’ın kurulduğu yer toprakları itibariyle sorunlu ve ekin ekilemiyor, bu durum da kasabalıların artık açlıkla da sınav vereceğini gösteriyor.


?Fotoğraf: FOX

Tabii ki abby’lerle açlık sorununu birbirinden ayrı değerlendirmek olmuyor. Zira abby’ler var diye kasabanın içine ekilmesi gereken ekinler toprağın verimsizliği yüzünden çitin dışına ekiliyor ama dışarıda da abby’ler var ve ekinler tehlikede. Ekinlerle beraber onları koruyanlar ve hasat edecekler de tehlikeye giriyor doğal olarak. Yani nereden baksan iki ucu da kötü yerlere çıkan bir değnek.


?Fotoğraf: FOX

Jason ne kadar kabul etmek istemese de abby’ler insanların 2000 yıl sonraki versiyonu. Megan’ın (bir hipnoterapistin bu konularda ne kadar bilgisi olabilirse artık) ve sonradan katılan doktor Yedlin’in araştırmaları da gösteriyor ki düşünme ve plan kurma bakımından aslında insanlardan da ileri olabilirler. Yani insanların yeni versiyonu olan abby’leri düşünen vahşi hayvanlar olarak tanımlayabiliriz.


?Fotoğraf: FOX

Düşünen hayvan dedim ama izleyip gördük ki her şey yine insanoğlunun gelişiyle başlamış. Pilcher, gelecek zamana geldiğinde tereddüt etmeden onları öldürmeyi seçmiş. Yani bu noktada düşünen hayvan, geçmişin insanlığı mı yoksa abby’ler mi, insan bir düşünmüyor değil. İnsanlık ulaştığı her yere getirdiği ölümü geleceğe de götürüyor.


Fotoğraf: FOX

Şimdi ellerinde dişi bir abby var ve gelecek bölüm fragmanından anlıyoruz ki onun dilinden anlayan bir tek Yedlin oluyor. Zira yaptığı araştırmada karşısında aslında düşünen ve kendisini anlama ihtimali olan bir varlık var. Ne Jason ve de Megan, Yedlin’in gerçekliği ile barışamaz çünkü Yedlin medeniyetten yeni geldi ve hala her canlıdan umut kesilmemesi gerektiğinin farkında. Kendisi bilim insanı olduğu için de Wayward Pines’ı aydınlığa ulaştıracak tek kişi de o gibi. Jason ise Wayward Pines’tan başka bir yer görmediği için kalıplarının içinde debelenip dursun.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.