Kerem Bürsin hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

4 dakikada okuyabilirsiniz

Onu Güneşi Beklerken’in fenomen haline gelen karakteri Kerem Sayer ile tanıyıp, kısa süre içinde fazlasıyla benimsedik. Daha sonra Çağan Irmak’ın yazıp yönettiği Unutursam Fısılda’da Erhan ve Şeref Meselesi’nde Yiğit Kılıç karakterleri ile Türkiye’nin tanınan jönlerinden biri olmayı başardı. Peki onun Güneşi Beklerken öncesinde neler yaptığını, nasıl bir hayatı olduğunu ne kadar biliyoruz? İşte hakkında bilmeniz gereken 10 şey…

1-Tam altı ülkede yaşadı!

Fotoğraf: Vogue

Uluslararası bir petrol firmasında çalışan babasının işi dolayısıyla sürekli seyahat halinde bulunan Bürsin; İskoçya, Endonezya, Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye, Malezya ve ABD’de ikamet etmiş. Bu yüzden insanlarla ilişki kurmakta zorlandığından bahseden yakışıklı oyuncu, arkadaş edindikten sonra oradan kopmanın insanı ne kadar yaraladığından bir röportajında bahsetmişti. Ailesi halen ABD’nin Teksas eyaletinde yaşıyor fakat o İstanbul’un büyüsüne kapılanlardan…

2-Spor onun yaşam biçimi!

Fotoğraf: Hürriyet

Kendini bildi bileli spor ile uğraştığını söyleyen Bürsin; yüzme, Amerikan futbolu ve boks dallarında epey tecrübeli… Yoğun iş temposunun arasında bile spor yapmaya vakit ayıran ve yapmadığı zamanlarda motive olamadığından bahseden başarılı oyuncunun bu tutkusunu onu az da olsa tanıyan herkes biliyor.

3-Onunki bir başarı hikayesi!

 

Fotoğraf: Tumblr

Üniversiteyi bitirdikten sonra Los Angeles’a taşınan ve burada tuvalet temizlemekten tutun garsonluğa kadar çeşitli işlerde çalışarak geçimini sağlayan Bürsin, ünlü oyuncuların şoförlüğünü yapmaya başlar… İşte tam bu dönemde “hayatımın şansı” dediği Roger Corman ile tanışır ve ondan oyunculuk eğitimi aldıktan sonra kendine oyunculuğunu gösterebileceği roller verilir. Carolyn Pickman ve Eric Morris’dan da dersler alan Bürsin, Türkiye’de bulunduğu sırada tanıştığı Gaye Sökmen sayesinde şu anda yeteneğiyle hak ettiği yerde!

4-Oyuncu olmasaydı marangoz olacaktı!

Fotoğraf: Pinterest

Oldukça ilginç zevkleri bulunan Bürsin, eğer Türkiye’de oyunculukta istediği yere gelemeseydi Yeni Zelanda’ya taşınıp marangozluk yapabileceğini söylüyor.

5-Tam bir yardımsever!

Fotoğraf: He For She

Ünlü oyuncunun en takdir edilen özelliklerinden birisi de yardımseverliği… Amerika’da başlatılan He For She kampanyasının Türkiye ayağına destek olmasının yanı sıra yine kadın hakları konusunda birçok söyleşiye katılmış, son zamanlarda yüzü olduğu Mavi ile birlikte AÇEV’e de destek veriyor. Onun bu yönünden haberdar olan sevenleri de TEMA, LÖSEV ve AÇEV’e yardım ederek ünlü oyuncunun aracılığıyla sosyal sorumluluğa katkı sağlamış oluyorlar.

6-Melis adında bir ablası var!

Fotoğraf: Milliyet

Fotoğraf sanatçısı olan ablası fazla ortalarda görünmese de Kerem ile birbirlerine destek olmaktan vazgeçmiyorlar!

7-13 ödülü ve 1 adaylığı var!

Fotoğraf: Tumblr

2008 yılında Evvy Ödül Töreninde aday gösterildiği ‘Umut vadeden oyuncu’ ödülünü, 2014 yılında aldığı Kristal Fare, Ayaklı Gazete, Yılın Yıldızları gibi ödül törenlerinde aldığı 7 en iyi erkek oyuncu ödülünün yanı sıra GQ dergisinin her yıl düzenlediği Men Of The Year ödül töreninde “Yılın Yükselen Yıldızı” ödülünün sahibi oldu. 2015 yılında ise İTÜ ve Galatasaray Üniversitesi, Avrasya Enleri, Kadıköy Anadolu Lisesi ödül törenlerinde aldığı en iyi dizi ve en iyi sinema oyuncusu ödülleri ile toplamda 13 ödül sahibi olan Kerem Bürsin, kısa zamanda yakaladığı başarı ile göz kamaştırıyor!

8-Rol aldığı projeler!

Fotoğraf: Kanal D

Amerika’da oyunculuk yaptığı dönemde Thursday, Strawberry Melancholy, Wendigo, Palace of the Damned ve Sharktopus gibi filmlerde yer alan Bürsin; Killian, The Architect ve Rozar Man gibi kısa filmlerde de rol aldı. Güneşi Beklerken’de Kerem Sayer, Şeref Meselesi’nde Yiğit Kılıç ve Unutursam Fısılda’da Erhan karakterlerini canlandırdı.

9-Lüks takıntısı yok!

Fotoğraf: Gecce

Amerika’da büyümesinin ve farklı kültürleri tanımasının getirdiği rahatlık Bürsin’in en dikkat çeken özelliklerinden biri. Olağan mütevaziliğiyle “10 senedir aynı tişörtü giyiyorum, yıpranması önemli değil. Kendimi onun içinde mutlu hissediyorum.” diyebilen bir adam Bürsin, marka ve lüks takıntısının ise insanları sadece ötekileştirdiğini ve zümre meraklısı haline getirdiğini vurguluyor.

10-Kendini sürekli geliştiriyor!

Fotoğraf: Vogue

Verdiği bir röportajda aynen şöyle diyor Bürsin; “Bir doktor olsan ‘evet oldum’ dersin, fakat oyunculuk öyle bir şey değil. Asla oldum diyemezsin, kendini sürekli geliştirmen gerekiyor.” Bu söylediğinin sadece lafta olmadığını bizlere kanıtlayan başarılı oyuncu, onu ilk gördüğümüz andan bu yana geliştirdiği oyunculuğu ve aksanıyla göz dolduruyor.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.