Yerli dizilerin otoriter, farklı ve biraz karanlık karakterleri!

2 dakikada okuyabilirsiniz

İzlediğimiz yerli dizilerden aklımızda kalan karakterlerin bir kısmı iyilikleri ile dünyayı “iyi” edebilecek karakterler olurken, diğer kısmı da karanlık ve daha iddialı karakterler oluyor. Bu beş karakter birbirindn farklı özellikleri ile aklıma ilk gelen isimler oldu, dizi izleyenlerin her birinin aklında eminim ki daha farklı oyuncuların canlandırdığı karakterler de vardır. Buyurun okumaya!

1- Aşk Yeniden – Derin Şevket

Bildiğiniz üzere Şevket karakterinin lakabı “Derin Şevket”ti. Lakabını Karadenizli bir balıkçı olmasından, hayatı boyunca kendisine zıt düşen ve kavga ettiği insanları balıkçı teknesinden denize atmasından dolayı fazlasıyla da hak ediyordu. Derin Şevket oldukça aksi, huysuz ve dediğim dedik bir yapıdaydı. Hiç şüphesiz dizideki en baskın karakterdi ve aklına koyduğu şeyi yapan biriydi. Kimsenin dediğini takmaması da bonusu!

2- Güneşin Kızları – Haluk Mertoğlu

Herkes bilir Haluk ve kemerini! 🙂 Haluk Mertoğlu’nun bedel ödetmesini ve meşhur kemerini geçen sezon bolca izledik. Haluk, dışarıdan bakıldığında iyi ve ailesine düşkün bir karakter gibi gözükse de içinde beslediği çok büyük problemleri ve alışılagelmemiş sırları vardı. Dizinin ilerlemesi ile birlikte bu sırlara hep beraber tanık olduk ve oldukça şaşırdık. Haluk’un pervasız ve acımasız tavırları bizi dizinin en güçlü ve sert olduğu kanısına varmamızı sağladı.

3- Tatlı İntikam – Rüzgar

Diziye sonradan girmesine rağmen şu sıralar entrika ve oyunlarıyla birlikte dizide “Yapamayacağı şey yok” diyebildiğimiz bir karakterde kendisi… Rüzgar, hastalıklı aşkından dolayı Sinan’ı Pelin’den uzak tutabilmek için türlü oyun ve yalan performansları sergiledi. Şimdilik başarılı olamadı, bundan sonra neler olacağını izleyip göreceğiz.

4- Aşk Laftan Anlamaz – Derya Sarsılmaz

Aşk Laftan Anlamaz’ın belki de en kötü karakteri üvey annemizden şöyle bahsedelim. Derya ikinci eş ve Murat’ın üvey annesidir, Doruk adında da bir oğlu vardır. Doruk, Murat’ın aksine eğlenmeyi ve gezmeyi seven işle alakası olmayan bir karakterdir. Derya şirketin Murat’a kalmasını istemez ve Doruk’u hem abisine karşı kışkırtır hem de türlü oyunlar yaparak Murat’ı zor durumda bırakmak ister. Derya oğlunun şirket yöneticisi olması için çirkin ve kötü yüzünü açığa çıkarır ve entrikalar çevirir.

5- No 309 – Songül Şen

Songül, hayatını üç kızı ile birlikte zor şartlarda geçirmiş, kendi imkanları ile ayakta kalmış. Şimdi ise zengin bir damat adayı ve hamile bir kızı var! Kızının gönüllü olmamasına rağmen kendi yaşadığı zorlukları kızının yaşamaması için kızını çeşitli oyunlarla en sonunda evlenmeye ikna etti! Yaşadıklarından dolayı pek haksız sayılmaz, biraz despot olması ve yeri geldiğinde oyunun iplerini eline almak istemesi ise garip karşılanmaz!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.