Yerli dizilerin unutulmayan tansiyonu bol kavga sahneleri!

1 dakikada okuyabilirsiniz

Bu yazıyı yazarken bayağı kavga sahnesi izlediğimi dile getirmek istiyorum. Türk dizilerini ele aldığımızda aksiyon denildiği an genelde bir duraksayıp gülüyoruz. İnandırıcı gelmez çoğu kişiye o sahneler, fazlasıyla eleştirilir. Özellikle dövüş ve kavga sahnelerini komik buluruz. Olabildiğince akılda kalan belki yine size komik gelecek sahneleri toparladım. Bana sorarsanız gülecek bir şey yok, bu beş sahnenin hepsi ayrı ayrı iyi ama yine de siz bilirsiniz tabii!

Ezel- Ezel Sekiz 

Senaristliğini Kerem Deren ve Pınar Bulut’un üstlendiği on dört dal içinden dokuz ödül kazanarak büyük başarı kazanan Ay Yapım dizisi. Dizinin şüphesiz en sevdiğimiz yönlerinden birisi oyuncuların sergilediği performanslar. Otuz yedinci bölümde Kenan İmirzalıoğlu ve Kıvanç Tatlıtuğ’un kavga sahnesi (Ezel-Sekiz) oyunculukların konuştuğu, karakterlerin en iyi yansıtıldığını düşündüğüm sahnelerden birisidir. 

Karadayı- Mahir 

Mahir’in babası Nazif işlemediği bir cinayet yüzünden idam cezası ile karşı karşıya kalınca haliyle Mahir babasını kurtarmak için elinden geleni yapmaya yemin ediyor. Bu o kadar kolay olmuyor tabii.

Kaçak- Serhat 

Yapımcılığını Süreç Film, senaristliğini Zülküf Yücel üstlenmiştir. Yeraltı dünyasının en acımasız adamının oğlunu yanlışlıkla -özellikle söylüyorum yanlışlıkla- öldürmüş olan Serhat’ın kimliğini değiştirerek mafyaya karşı savaşmasını anlatıyordu. Çok sevdiğim bir diziydi. Dizi içerisinde yapılan espriler dahi kaliteliydi.

Kuzey Güney- Kuzey 

Kıvanç Tatlıtuğ, sert, asabi, dövüş ile bayağı haşır neşir ve bir o kadar yumuşak kalpli biri olan Kuzey’i canlandırmıştı. İzlemekten sanırım asla sıkılmadığım Kıvanç Tatlıtuğ’un oynadığı tüm diziler arasında ona en yakıştırdığım karakter. Dizinin tüm kavgaları da ayrı başlıkta tartışılacak kadar iyidir aslında…

Adanalı- Maraz Ali Tayfası 

Başladığı ilk iki sezon çok yüksek reytingler almış fakat üçüncü sezonda deyim yerindeyse çuvallamış ve final yapmıştı. Her şeyi tadında bırakmaktan yanayım. Kesinlikle sonlara doğru iyice sıkıcı olmaya başlamıştı. Maraz Ali İstanbul’un en büyük suç çetesinin lideriydi ve videoda da olduğu gibi kendi kurduğu grubuyla kötü iş yapan çetelere gününü gösterip duruyordu.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.