Yerli dizilerin unutulmayan tansiyonu bol kavga sahneleri!

1 dakikada okuyabilirsiniz


Bu yazıyı yazarken bayağı kavga sahnesi izlediğimi dile getirmek istiyorum. Türk dizilerini ele aldığımızda aksiyon denildiği an genelde bir duraksayıp gülüyoruz. İnandırıcı gelmez çoğu kişiye o sahneler, fazlasıyla eleştirilir. Özellikle dövüş ve kavga sahnelerini komik buluruz. Olabildiğince akılda kalan belki yine size komik gelecek sahneleri toparladım. Bana sorarsanız gülecek bir şey yok, bu beş sahnenin hepsi ayrı ayrı iyi ama yine de siz bilirsiniz tabii!

Ezel- Ezel Sekiz 

Senaristliğini Kerem Deren ve Pınar Bulut’un üstlendiği on dört dal içinden dokuz ödül kazanarak büyük başarı kazanan Ay Yapım dizisi. Dizinin şüphesiz en sevdiğimiz yönlerinden birisi oyuncuların sergilediği performanslar. Otuz yedinci bölümde Kenan İmirzalıoğlu ve Kıvanç Tatlıtuğ’un kavga sahnesi (Ezel-Sekiz) oyunculukların konuştuğu, karakterlerin en iyi yansıtıldığını düşündüğüm sahnelerden birisidir. 

Karadayı- Mahir 

Mahir’in babası Nazif işlemediği bir cinayet yüzünden idam cezası ile karşı karşıya kalınca haliyle Mahir babasını kurtarmak için elinden geleni yapmaya yemin ediyor. Bu o kadar kolay olmuyor tabii.

Kaçak- Serhat 

Yapımcılığını Süreç Film, senaristliğini Zülküf Yücel üstlenmiştir. Yeraltı dünyasının en acımasız adamının oğlunu yanlışlıkla -özellikle söylüyorum yanlışlıkla- öldürmüş olan Serhat’ın kimliğini değiştirerek mafyaya karşı savaşmasını anlatıyordu. Çok sevdiğim bir diziydi. Dizi içerisinde yapılan espriler dahi kaliteliydi.

Kuzey Güney- Kuzey 

Kıvanç Tatlıtuğ, sert, asabi, dövüş ile bayağı haşır neşir ve bir o kadar yumuşak kalpli biri olan Kuzey’i canlandırmıştı. İzlemekten sanırım asla sıkılmadığım Kıvanç Tatlıtuğ’un oynadığı tüm diziler arasında ona en yakıştırdığım karakter. Dizinin tüm kavgaları da ayrı başlıkta tartışılacak kadar iyidir aslında…

Adanalı- Maraz Ali Tayfası 

Başladığı ilk iki sezon çok yüksek reytingler almış fakat üçüncü sezonda deyim yerindeyse çuvallamış ve final yapmıştı. Her şeyi tadında bırakmaktan yanayım. Kesinlikle sonlara doğru iyice sıkıcı olmaya başlamıştı. Maraz Ali İstanbul’un en büyük suç çetesinin lideriydi ve videoda da olduğu gibi kendi kurduğu grubuyla kötü iş yapan çetelere gününü gösterip duruyordu.


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı