The Night Manager’ı izlemeniz için 5 neden!

2 dakikada okuyabilirsiniz

Bu senenin en dikkat çekici yapımlarından biri olan The Night Manager, Emmy adaylığıyla başarısını bir kez daha kanıtladı. Biz de bu başyapıtın izlemeye hususlarını sıraladık. İşte The Night Manager’ı izlemeniz gereken 5 neden…

1- Mini Dizi Olması

Dizinin mini dizi olması ve altı bölümden oluşması, bir çırpıda bitirmemizi sağlıyor. Uzun sezonlu bir dizi olsaydı konu uzadıkça uzayabilir, çekilmez bir hâl alabilirdi. Mini dizi olması konu bütünlüğünün korunmasını sağlıyor. Ben şahsen mini dizileri her zaman daha ilgi çekici bulmuşumdur. Çünkü konunun dağılması gibi bir ihtimal yok.

2- Oyuncu Kadrosu

Dizide yer alan oyuncular, diziyi hiç düşünmeden izlenir kılıyor desek yalan olmaz. House M.D’den tanıdığımız Hugh Laurie ile Yenilmezler ve Thor filmlerinin kötü karakteri Loki’si Tom Hiddleston, dizinin başrol oyuncularını oluşturuyor. İkisi de onları tanıdığımız rollerin zıt bir karakteri canlandırıyorlar. Hugh Laurie’ye kötü karakter de yakışmamış değil hani!

3- Hikâyesi ve Anlatım Tarzı

Sevgilisinin ölümü sonrası Jonathan Pine’ın giriştiği intikam serüvenini anlatan dizi, bizlere “İntikam, soğuk yenen yemektir!” sözünün ne kadar doğru olduğunu bir kez daha ispatlıyor. Dizinin, buhranlı bir havasının olmaması da bizlere sıkılmadan izleyeceğimiz bir hikâye sunuyor.

4- Dikkat Çektiği Konular

Her ne kadar ana konu intikam olsa da dizi dünya çapındaki önemli konulara da değiniyor.  Hikâye, darbenin eşiğindeki Mısır’da başlıyor. Bölgedeki iç karışıklığı çok net bir şekilde görebiliyoruz. Beni asıl etkileyen husus ise silah tüccarlarının savaşlarda ne derece etkin rol oynayabildiğini tüm çıplaklığıyla göstermiş olabilmesi… Masum insanlarla dolu bir köyü, bir silah deneme aracı kullanabilen bir silah tüccarının etrafında şekilleniyor dizi… Unutulmamalıdır ki savaşlarda kaybeden taraf masumlar, kazananlar ise silah tüccarlarıdır!

5- Geçtiği Mekânlar

İngiltere, Amerika, İspanya, İsviçre, Mısır, Türkiye… Adeta bir dünya seyahatine çıkıyoruz. Dizinin özellikle İstanbul ve Güneydoğu sahneleri ise bir hayli dikkat çekici… Prodüksiyon anlamında hiçbir masraftan kaçınılmadığı çok net bir şekilde anlaşılıyor.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.