Şükrü Özyıldız hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

4 dakikada okuyabilirsiniz

Benim Hâlâ Umudum Var dizisiyle ünlenen; Şeref Meselesi, Tatlı Küçük Yalancılar, Kış Güneşi gibi projelerle ekran önü kariyerini sürdüren; yeni neslin genç ve başarılı aktörlerinden Şükrü Özyıldız’ı biraz daha yakından tanıyalım dedik ve sizler için hakkında bilmeniz gereken 10 şeyi listeledik.

1- O tam bir çılgın ve hiperaktif!

Fotoğraf: Instagram

Evet, yanlış duymadınız o tam bir hiperaktif! Hem de lafta değil, tıbben tanı konmuş olanından… Annesi Rum, babası Karadenizli olan ve 18 Şubat 1988 İzmir doğumlu Şükrü Özyıldız; hiperaktif olduğu kadar çılgın ve hayatı için cesur kararlar almaktan çekinmeyen, hayallerinin peşinden koşan bir adam. Belki de yaşamını değiştiren en büyük kararı İTÜ’de bir yıl Gemi Mühendisliği okuduktan sonra bırakıp Ege Üniversitesinde İşletme Bölümü’ni kazanmak ve mezun olduktan sonra da oyuncu olmaya karar vermek!

2- Dövüş sporlarıyla ilgileniyor!

Fotoğraf: Avşar Film

Küçükken hiperaktivitesi yüzünden dövüşe başlayan Özyıldız, hayatının geri kalanında da kendini bu konuda geliştirmekten geri kalmamış. Bu sanatın Karate, Tekvando, Muay Thai, Jiu Jitsu gibi kollarını öğrenmiş. Hatta üniversite yıllarında Erasmus programıyla gittiği Portekiz’de kafes dövüşlerine katılmış.

3- Sahne tozu yutmuş bir oyuncu!

Fotoğraf: Oyun Atölyesi

Biz onu her ne kadar televizyon ekranından tanısak da Özyıldız tiyatro sahnesinde kendini gösteren isimlerden biri. Edward Albee’nin yazdığı, 2013 yılında Oyun Atölyesi tarafından tekrar sahnelenen ve Hira Tekindor’un yönettiği Kim Korkar Hain Kurttan? isimli oyunda Zerrin Tekindor, Tardu Flordun ve Nilperi Şahinkaya ile birlikte rol alarak Nick karakterini canlandırdı. Tiyatroya ara verip sinema ve televizyon işlerinde odaklanan yakışıklı oyuncuyu en kısa zamanda yeniden sahnede görmek için sabırsızlanıyoruz.

4- Müzikle fazlasıyla ilgili…

Fotoğraf: Instagram

Spordan sanata on parmağında on marifet olan Şükrü Özyıldız, müziği de boş geçmemiş. Kendisi ney üflemeyi öğreniyor ve uzun yıllardan beri perküsyon eğitimi alıyor. Bu konudaki becerisini rol aldığı Her Şey Aşktan filmindeki bateri solosuyla taçlandırdı. Şarkı söylerken utandığını belirtse de bir gün bir müzikalde oynamak istiyor.

5- Dublör kullanmaktan hoşlanmıyor!

Fotoğraf: Avşar Film

Şükrü Özyıldız, dublör kullanmayı saygısızlık olarak görüyor. Bunu hem işine gösterdiği özen hem de dublörün can güvenliğini tehlikeye atmış olmak açısından etik bulmuyor. Çok gerekmedikçe dublör kullanmaktan kaçınıyor. Yer aldığı projelerde aksiyon sahnelerinde kendisi oynamayı tercih ediyor. Sırf bu sebepten Sevimli Tehlikeli’nin çekimleri sırasında geçirdiği kazalar yüzünden kaburgasından ve bacağından sakatlanmış.

6- İyi giyinmeyi seviyor.

Fotoğraf: InStyle

Modaya ve giyime meraklı olduğunu verdiği röportajlarda sıklıkla belirtiyor. Onun tabiriyle kendi modasını kendi yaratıyor. Güzel giyinmek, genç oyuncuyu mutlu ediyor. Tarzını hipster olarak tanımlıyor. Deri ceket vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Aksesuar olarak güneş gözlüğü, kemer ve bileklik takıntılı olduğunu söylüyor. Bazı işlerini fazla iddialı bulduğu için giyemese de ünlü tasarımcılardan Rick Owens’ı beğeniyor.

7- Damak zevki nasıl?

Fotoğraf: Tempo

Yemek ve mutfakla arası iyi olan Özyıldız, et ağırlıklı besleniyor. Özellikle kırmızı et seviyor. Geniş et menüsüyle bilinen Nişantaşı Gürkan Şef Steakhouse favorileri mekânlarından bir tanesi! Kendisini sık sık orada bulmak mümkün. Bizden duymuş olmayın ama canlı canlı görmek isteyen hayranları Şükrü Özyıldız’ı yakalamak için şansını denesin deriz. 

8- Tatlı tercihi ne?

Fotoğraf: Tempo

Çikolata bazlı tatlılara bayılan Özyıldız, özellikle beyaz çikolata seviyor. Sabahları ve set aralarında beyaz çikolata tüketmekten asla vazgeçmiyor. 

9- Sinema tercihi ne?

Fotoğraf: Marie Claire

İspanyol sinemasını seven oyuncunun favori yönetmeni Alejandro González Iñárritu. Mesleki açıdan Daniel Day Lewis’i kendine örnek alıyor. En sevdiği yabancı oyuncu Javier Bardem. Yerli aktörlerden ise Erdal Beşikçioğlu ve Haluk Bilginer’i beğeniyor.

10- Tango biliyor!

Fotoğraf: Maire Claire

Göz alıcı yakışıklılığı yetmezmiş gibi yeteneklerine yetenek katıp yükseltecek çıta bırakmayan Özyıldız, Arjantin Tango biliyor. “Erkek iyi tango bildiği sürece kadının bilmesine gerek yoktur, çok kolay dans edebilirler” diyor. Müziği duyduğu an dans etmeye başladığını söylüyor. Yoğun iş temposu yüzünden sık vakit bulamasa da tango gecelerine katılmaya bayılıyor. Bu becerisini kadınları etkilemek için kullanıyor mu bilinmez. Fakat çekiciliğine çekicilik kattığı kesin!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.