Bodrum Masalı nasıl başladı?

3 dakikada okuyabilirsiniz

Bodrum Masalı, heyecanla beklediğim ve her ayrıntısıyla fazlasıyla merak ettiğim bir işti. Haliyle yayınlandığı akşam, ekran başındaki yerimi hazırladım ve karşılaşacağım hikayeyi izlemeye başladım. Karşılaştığım manzara; üzerine düşünülerek kurulmuş, başarılı bir dünya ve uyumlu bir kadro oldu. Ayrıntılarda bizi neler bekliyordu? Kısaca bir göz atalım!

Fotoğraf: Kanal D

Hikayeyi Bodrum’da açtık. Ergüven Ailesi, yeni hayatlarına ve yeni hayallerine başlayacaktı. Zor olacaktı ve Su’nun gözünden akan bir damla yaşla bunu somut olarak da gördük. Hayatlarını değiştirecek soru da yine yıkık dökük evin önünde, Su’dan geldi; “Nasıl yaşayacağız biz burada?” diyordu. Sonra saatleri geriye sardık ve İstanbul’da, hayal gibi bir evin kapılarını açtık. Görkemli bir dünyanın, her türlü imakana sahip iki çocuğu olan Ateş ve Su bizleri karşıladı. Bir insanın hayal edebileceği her şeye sahiptiler ve her şeyden önce hayallerini gerçekleştirme lüksüne sahiptiler. Ta ki yine görkemli bir parti esnasında aldıkları habere kadar… Her şeylerini kaybettiklerini bir başkasından öğrenmiş ve ne olduğunu henüz idrak edememiştiler. Sonrasında, Bodrum’da yeni başlayan hayatları ve geride bıraktıklarıyla birlikte yeni bir sayfa açıldı.

Fotoğraf: Kanal D

Hikayenin genç kesiminin beklentimi fazlasıyla karşıladığını söyleyebilirim. Ateş, hiçbir şeyin azını kabullenemeyen bir adam… Hırsları, belki de hayallerinden bile büyük… Babasının hırsından şikayet ediyor lakin kendisi de en az babası kadar hırslı ve en az onun kadar “hep daha fazlasını” istiyor. Babası ile bunca çatışmalarının sebebi de temelde birbirlerine fazlaca benzemeleri… Bodrum, en çok Ateş için yeni bir hayat olacak. Su ise daha naif ve kendisini daha kolay kontrol edebilen bir genç kız… Hayattaki idealleri ve hayattan beklediği şeyler var, bir de sevdiği adam… Bodrum’u daha kolay kabullenecek ama en çok üzülen de o olacak. Kelebek, mütevazı ve temiz kalpli bir genç adam… Onun da herkes gibi hayattan beklentileri olsa da bunları korumak için hırstan bir kalkan oluşturmuyor kendisine… Haliyle yaşadığı hayatı kabullenebildiği için de daha mutlu ve daha pozitif kalabiliyor. Aynı şey Aslı için de geçerli… Reçel yaparak hayatını devam ettiren Aslı, biraz sert görünse de aslında göründüğünden daha duygusal olduğu da bir gerçek…

Fotoğraf: Kanal D

Diğer tarafa, geçmişten gelenlere, baktığımızda ise derin bir hikayenin bizi beklediğini görüyoruz. Her şeyden önce yarım kalmış bir aşk var ve bunun üzerine bile sayfalarca yazılır! Timuçin Esen’i izlemeyi özlemişiz, Şevval Sam’ı da… Yıllara meydan okuyan iki insanı yeniden izlemek ve karşı karşıya izlemek heyecan vericiydi. Ateş, babasına benziyor dedik ama babasına benzemeyen bir özelliği var; Ateş’in içinde çok temiz bir çocuk yatarken Evren, içini kara bulutlarla doldurmuş. Faryalı, yaşadığı zorluklara rağmen hayat enerjisini koruyabilmiş. Yıldız’ı henüz çözümleyemesek ve Faryalı’ya aşıkken neden Evren’le evlenmeyi tercih ettiğini anlamasak da, yaşadığı hayatta mutlu olmadığı da bir gerçek… Bu üçlüden bize çok malzeme çıkacak, belli!

Fotoğraf: Kanal D

Mehmet Ada Öztekin ismi, bir işi izlemek için benim için yeterli bir referans… Kurduğu dünyaya kendisini inandırmayı ve seyirciyi bu dünayaya hapsetmeyi çok iyi biliyor. Bu güzel kurulan dünyanın içinde, birbiriyle son derece uyumlu bir kadro yerleştirildiğinde de kendimizi Bodrum sokaklarında geziyormuş gibi hissetmemiz de zor olmadı tabii ki… Prodüksiyon gerçekten çok başarılıydı, iki dünya arasındaki o uçurum çok güzel yansıtılmıştı ve pamuk ipliğine bağlı hayatları çok net gözlemledik.

Fotoğraf: Kanal D

Uzun lafın kısası; Bodrum Masalı gerçekten iyi bir iş olmuş. Ekran ömrünün uzun olmasını dileriz!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı