Serkan Çayoğlu hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Onu ilk olarak Kiraz Mevsimi’nin Ayaz’ı olarak tanıyıp sevdik, şimdilerde ise Kanal D’nin sevilen yaz dizisi Hayatımın Aşkı’nda Demir Cerrahoğlu karakterini canlandırıyor. Peki öncesinde neler yaptı; neleri sever, nelerden nefret eder? İşte Serkan Çayoğlu hakkında merak ettiğin her şeyin cevabı…

1- Almanya doğumlu!

Fotoğraf: Marie Claire

Yakışıklı oyuncu 31 Mayıs 1987’de Almanya’da doğup, uzun yıllar yaşamını orada sürdürmüş… Eğitimini ise yine Almanya’da Ekonomi üzerine tamamladıktan sonra hayat onu Türkiye’ye savurmuş.

2- Aklındaki meslek modellikti!

Fotoğraf: Fotoğraf

Üniversite’den sonra eğitim gördüğü alanın dışında, modellikle ilgilenmeye başlayan yakışıklı oyuncu bu isteğini yerine getirebilmek için 2011 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katılmış, fakat dereceye girememiş. Belki de o zamanlar buna çok üzülmüştür ama model olamaması onu oyunculuğa itmiş, bu sayede asıl yetenekli olduğu mesleği yapmaya başlamış. 

3- Oyunculuk eğitimi de sağlam!

Fotoğraf: Instagram

Modellik kariyerine son verdikten sonra oyunculukta ilerlemeye karar veren Serkan Çayoğlu, Dolunay Soysert ve Ümit Çırak gibi bu alanda oldukça başarılı isimlerden ders almış! 

4- İkizler erkeği!

Fotoğraf: Instagram

Burcuna da değinmezsek olmaz; bir İkizler burcu erkeği olan Serkan Çayoğlu, burcunun özelliklerinden olan cazibeyi en etkili şekliyle taşıyor, diyebiliriz.

5- Onu nerelerde izledik?

Fotoğraf: Instagram

Belki ilk olarak dikkatimizi çektiği dizi Kiraz Mevsimi’dir ama Serkan Çayoğlu’nun oyunculuk kariyerindeki ilk adımı Kuzey Güney dizisinin bir bölümünde konuk oyuncu olarak yer alması… Bunun akabinde ise Zeytin Tepesi adlı dizide canlandırdığı Burak Altaylı karakteri geliyor. 2014 yılında Kiraz Mevsimi’nin güzide esas oğlanı Ayaz Dinçer ve 2016 yazının yeni romantik komedisi Hayatımın Aşkı’nın yakışıklı patronu Demir Cerrahoğlu olarak karşımıza çıktı. 

6- En sevdiği yemek nedir?

Fotoğraf: Vogue

Bu soruya oldukça sade bir cevap veriyor yakışıklı oyuncu; “Annemin mercimek çorbası!” Halen Almanya’da yaşayan ailesini özlediğini her fırsatta dile getiren Serkan Çayoğlu’nun bu cevabı bize oldukça duygusal geldi… 

7- Hobileri ilgi çekici!

Fotoğraf: Instagram

Vaktinin çoğunu arkadaşları ve ailesiyle geçirmekten hoşlanan Çayoğlu, bunun yanı sıra daha önce gitmediği mekanları keşfetmeyi sevdiğini söylüyor. Konser ve festivallere katılmaktan da büyük keyif aldığını belirttikten sonra ise ekliyor; “Yeni enstrümanlar çalmayı öğrenmek de en büyük keyfim!” 

8- Spor olmazsa olmaz!

Fotoğraf: Glamour

Sürekli ekran önünde olduğu için formunu korumaya özen gösteren yakışıklı oyuncu sporun hayatında önemli bir yeri olduğunu itiraf ediyor. Özellikle sabah koşularını rutin haline getirdikten sonra formunu korumanın çok da zor olmadığını belirtiyor.

9- Klip işinde de parmağı var!

Fotoğraf: Instagram

Yakışıklı oyuncunun bir bilinmeyeni ise Hande Yener’in “Ya Ya Ya” isimli şarkısının video klibinde yer alması…

10- Üç ödülü, bir adaylığı var!

Fotoğraf: Instagram

Kariyerinin en parlak dönemini Kiraz Mevsimi ile yaşayan Serkan Çayoğlu, bunu aldığı ödüllerle taçlandırmaktan da geri kalmadı. 2015 yılında Yakın Doğu Üniversitesi 5. Video Müzik Ödülleri ve 6. KTÜ Medya Ödülleri’nde aldığı “Yılın en iyi çıkış yapan erkek oyuncusu” ödülünün yanı sıra, 42. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde partneri Özge Gürel ile beraber En Yakışan Çift ödülüne aday gösterildiler. 2016 yılında ise 1.YBU Medya Ödülleri’nde “En iyi erkek dizi oyuncusu” ödülüne layık görüldü. 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.