Timuçin Esen hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

3 dakikada okuyabilirsiniz


Bu aralar başladığı andan itibaren aralıksız konuşulan Bodrum Masalı’yla ekranlara geri dönen Timuçin Esen faryalı karakterine hayat vermeye başladı. Hayranları her yaptığı işi adım adım takip ediyor bunu biliyoruz ama belki de en fanatiğinin bile gözden kaçırdığı bir şeyler vardır. Timuçin Esen hakkında merak edilenler için hemen başlayalım!

1- 1973 Doğumlu!


Fotoğraf: Show Tv-Gurbet Kadını

Timuçin Esen 14 Ağustos 1973  yılında Adana’da dünyaya geldi. 7 Yaşına kadar Elazığ’da yaşadı. Hacettepe Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesinde ve en son Los Angeles’taki California Insitute of the Arts Üniversitesinde okudu. Sonra Türkiye’ye dönerek Gurbet Kadını dizisinde yer aldı.

2- Ödüllerden ödüllere koşmuş!


Fotoğraf: Kanal D-Hırsız Polis

Timuçin Esen’in oynadığı dizilerden ve filmlerden, tiyatro oyunlarından birçok ödülü var. Hırsız-Polis’ten iki ödül (Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği, Altın Kelebek), Gönül Yarası’ndan üç ödül ( Siyad, Altın Portakal, Magazin Gazetecileri Derneği) bunlardan başlıcaları.

3- Sadece ekranda değil, müzikte de var!


Fotoğraf: Milliyet

Timuçin Esen sadece oyuncu değil aynı zamanda müzisyen. Hatta bir “Mayhoş” adında bir albümü bile var. Galip Derviş’teki jenerik müziğini de o seslendirmiş.

4- Çocuk bakıcılığı da yapmış, palyaçoluk da!


Fotoğraf: Star Tv-Gönül İşleri

Amerika’da okuduğu dönemlerde para kazanmak için çocuk bakıcılığı da yapmış, hem de keyifle. Doğumgünü partilerinde yaptığı palyaçoluktan da zevk almış, onu rahatlatmış.

5- Özel hayatı ona özel!


Fotoğraf: Sabah 

Hiçbir zaman özel hayatını gündeme taşımadı, magazin basınına adeta duvar ördü. Özel hayatı ile bilgimiz kısıtlı olsa da Bilge Türe ile birlikteliğinden Ayda adında bir kızı olduğunu biliyoruz, kendisi şu an 3 yaşında. İkinci bebek yolda, geliyor. Yani iki çocuk babası bir adam olacak, yakışır!

6- Sevdiği şiirleri besteliyor!


Fotoğraf: Kanal D-Vicdan

Timuçin Esen sevdiği şiirleri besteliyor ve bunlardan bir albüm yapmayı düşünüyor. Fakat bu albümün olacağının da olmayacağının da garantisi yok. Çok da fazla heveslenmemek lazım.

7- Engin Günaydın’la ev arkadaşlığı yaptı!

Birlikte müzik yaptığı en yakın arkadaşı Zeynel Balaban ve Engin Günaydın’la konservatuarda okurken Beşiktaş’ta ev arkadaşlığı yaptı. Zeynel Balaban’ı kaybedince de duramadı, Perugia’ya gidip dil öğrendi.

8- İki Farklı Tolga Örnek filminde rol aldı!


Fotoğraf: seninhikayenfilm.com

Labirent’te bir istihbaratçıyı canlandırarak 17. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri töreninde Ayhan Işık Özel Ödülü’nü aldı, Uluslararası Madrid Film Festivali Yabancı Dilde En İyi Erkek Oyuncu dalında da aday gösterildi. Senin Hikayen’de ise bir baba adayı olarak karşımıza çıktı.

9- Fırsat buldukça soluğu Niğde’de alıyor!


Gif: kanald.com.tr-Bodrum Masalı

Adana’da doğan, 7 yaşına kadar Elazığ’da yaşayan Timuçin Esen’in anne ve babası Niğdeli. Oranın kültürü ile yetişen ve Niğde’yi çok seven oyuncu, orada dededen kalma taş evde huzur bulmak, akrabalarıyla görüşmek için fırsat buldukça gidiyormuş.

10- Müzisyenliği oyunculuğundan daha iyi iddiası!

Arkadaşları onun müziğinin oyunculuğundan daha iyi olduğunu iddia ediyorlarmış. Mehmet Tez’in de içinde bulunduğu Network adlı grupla Kemancı, Jazz Stop gibi rock barlarda şarkı söyleyen Timuçin Esen oldukça iyi de taklit yaparmış. Son olarak Timuçin Esen’in gönlünün yönetmenlikte olduğunu da eklemeden bitirmeyelim


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı