Scream Queens: Yeni Teen Slasher’ımız Hayrolsun!

4 dakikada okuyabilirsiniz

 

Ryan Murphy bizi Nip/Tuck ile kendine hayran bırakmıştı. Arkasından Glee, American Horror Story, The Normal Heart ve The New Normal derken bu kaçık ama aşırı kaliteli işler yapan adamın neler yapacağını merak eder olduk. Geçen senenin ortalarında “ben seneye değişik bir şeyler yapacağım!” demişti, dediğini de yaptı.  Bunlardan biri American Crime Story, (ondan da başka bir yazıda bahsedeceğiz) bir diğeri de yazımızın konusu Scream Queens. Haydi mevzunun derinine inelim, kısa ama öz bizi neyin beklediğini görmek hakkımız! 

 

20’li yaşların üstü bilir, Teen Slasher denilen komedi öğeleri taşıyan ama izlerken gerim gerim de geren filmler izlerken insana kendini hem cool hem de eğlenceli hissettirir. Hani ilk buluşmada izlerseniz söz konusu filmleri hem muhabbet artar, hem yakınlaşmamak imkansızdır filan. Ryan Murphy ve ortaklarının çıkış noktası da 80’li ve 90’lı yıllardaki bu tarz filmleri çok sevmeleri olmuş. Aynı zamanda aynı dönemlerin romantik-gençlik filmleri de Scream Queens’in çıkış noktası diyebiliriz. Yani Pretty In Pink ve Scream elele koşuyor gibi düşünebilirsiniz. Kısacası American Horror Story’i çok korkunç bulup izleyemediyseniz ancak için için de izlemek istediyseniz, Scream Queens tam aradığınız iş gibi duruyor. Hikaye 1995’te olan korkunç bir olayla başlayacak, sonra kendimizi 20 yıl sonrasında bulacağız. Kısacası bilen bilir, her şey tam tadında ilerleyecek gibi görünüyor.

 

Konudan bahsettik, işin gidişiatının yönünü anlattık. Kadrosundan bahsetmeyelim mi? Öncelikle Çığlık Kraliçesi Jamie Lee Curtis bizimle! Halloween’dan bilen bilir, kendisi şahane çığlık atar. Kesin dizide de bir gönderme olacaktır. Jonas Brothers’ın büyüdükçe güzelleşen Nick Jonas’ı da kadroda, American Horror Story ile sevdiğimiz ve “bad girl” hallerine hasta olduğumuz Emma Roberts da kadroda. Kaldı ki kendisi dizinin hem başrolü, hem de tanıtımlardan gördüğümüz kadarıyla en sert karakterlerinden biri. Dizide adının Chanel olduğunu, acayip taş kalpli ama çok eğlenceli olduğunu da söyleyelim kafanızda bir şekil oluşsun. Yine bilenler bilir, yeni bir Bianca Dupree doğuyor diyebiliriz. Sarışın değil de esmer versiyonu. İşte bomba transfer Ariana Grande ise tam olarak burada devreye giriyor, kendisi Chanel’in iki numaralı yancısı olacak. Bir numaralı yancısı ise Abigail Breslin tarafından canlandırılacak Sarah Tourse. Gözlere bayram geliyor, hazırlanın!

 

Chanel’i üzecek biri varsa o da Keke Palmer’ın canlandıracağı Zeyday olacak. Aşırı zeki kızımız, klüplerden ya da birliklerden hoşlanmıyor. O sadece hayatta bir yerlere gelmek istiyor ve bu yüzden okul başkanı olmakta kararlı. Jamie Lee Curtis’in canlandıracağı okul müdürü Cathy Munsch’in de favorisi Zeyday. Şimdiden forumlarda konuşulan, bu karakterin karizmasının bizi çok etkileyeceği. Sanki biraz Blair Waldorf, biraz Little J. gibi. Ne demek istediğimi sanırım kısaca anlattım. 

 

Bir kaç maddede ufak dedikodular verelim.

1-Ariana Grande American Horror Story’i sevdiği için rolü kabul etmiş. Nick Jonas da aynı sebepten kadroya dahil olmuş.

2-Nick Jonas ve Emma Roberts bir çifti canlandıracak. Şimdiden “ikon” bir çift olabilecekleri düşünülüyor. 

3-Dizide bol bol seks ve sevişme sahnesi olacak. Hatta bir sürü aşk üçgeni de mevcut. Gossip Girl’ün gerim gerim versiyonunu düşündükçe herkese biraz heyecan basıyor!

4-Red Devil kostümü, Scream ya da Jason’un maskesi gibi özel tasarlandı ve çok moda olacağı konuşuluyor. Binlerce fikir elenerek seçilen maske ve kostüm trend yaratır mı, meraktayız! Bu arada kampüsün kötüsü Red Devil, rahat takılan bir katil. Her şeyi silah olarak kullanabiliyor. Bıçak şimdilik bir sembol.

5- Sezonlar American Horror Story gibi olacak, yalnız bir fark var! Her sezon sonunda kurtulan hayatına devam edecek ve hikaye böyle sürüp gidecek.

 

Şimdi gelelim setten gelen fotoğraflara. Ortalık cıvıl cıvıl, ekip şahane!

Lea Michele de kadroda! Nasıl unuturuz, Glee’nin kraliçesi ortalığı yine sallayacaktır!

 

Çok tarzsınız! Emma Roberts’in eteği ve saçı şahane değil mi? Bayıldım!

 

Hep birlikte çığlık atıyor muyuz? Atıyoruz!

 

Aman Allahım! Rachel’a nolmuş öyle!

 

Fotoğraflardan sonra posteri de görmek lazım. Kıpkırmızı, kımıl kımıl bir çalışma karşımızda!

 

Görseller, posterler ve hikayenin detaylarından sonra çok havalı fragmanları izlememek olmaz! Dört tane 20 saniyelik fragman var, bakalım hangisi aklında kalacak? ( Kişisel favorim 2. )

 

 

 

 

Eylül 2015’te dizinin ilk bölümünü izleyeceğiz. O zamana kadar bol fotoğraf, bol teaser ve fragmana doyarız. Elbette hepsi burada olacak, bizi izlemeye devam edin! 

Fotoğraf kaynağı: EW

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı