Disney Channel’dan ikonluğa uzanan yolda Demi Lovato neler yaşadı?

5 dakikada okuyabilirsiniz

Demi Lovato hayatımıza girdiğinde tatlış, minnoş adeta prenses gibi bir kızdı. Küçük bir kaç rolde ve Disney’in bir televizyon filminde oynasa da ilk olarak Sonny With a Chance dizisi ile dikkatleri çekti. Sağlam bir kadro ile Disney Channel ekranlarına gelen Sonny With a Chance, Disney’in o sezon yayınlanan en başarılı dizileri arasında yer alıyordu. Bu süreçte Demi Lovato, Miley Cyrus’ın abisi Trace Cyrus ile birlikteydi. (Her ne kadar yalanlasalar da…) Bu süreçte tabi ki Miley ile Demi’nin arasından su sızmıyordu. Tam bu süreçte, Selena Gomez, Waverly Büyücüleri dizisine başladı Disney Channel’da ve Demi ile Selena arkadaş olarak yakınlaştı. Tam bu süreçte, Miley Cyrus ve Nick Jonas, uzun süreli ilişkilerine nokta koymuşlardı. Noktalama sebepleri ise, “Ta-da!” Selena Gomez’di. Nick Jones, Selena Gomez ile birlikte olmak için Miley Cyrus’tan ayrılmıştı. İlişkinin hatta ayrılmanın detaylarını, Miley Cyrus’ın 7 Things şarkısında görebilirsiniz.

Gel gelelim ne şans ki bu sırada Demi Lovato da Miley’in abisi Trace Cyrus’tan ayrılıyor. Tam bir bff olan Demi ve Selena, acımasızlıklarını son raddesine kadar kullanarak Miley ile dalga geçtikleri bir video bile yapıyorlar. Her ne kadar şu anda Miley, çılgının önde gideni gibi görünse de, o süreçte olgun bir tepki veriyor ve ikilinin çocuk tavrını önemsemiyor. Ne mi oluyor? Olgunluk kazanıyor ve Miley’nin bu sakinliği karşısında Demi ile Selena, Miley’den özür dilediklerini anlatan bir video çekiyorlar. Bu videoları da çoğunlukla aldıkları ev eğitimi süresince çekiyorlar. İkili sürekli okulda kabadayılık gördüğü için, evde özel eğitim alıyorlar. Aslında Selena ve Demi’yi yakınlaştıran nedenlerden birisi de bu oluyor. Selena Gomez, Nick Jonas ile birlikte mutlu mesut ilişkisine devam ederken, farkında olmadan bir aşk filizleniyor. Çocukluktan beri arkadaş olan Demi Lovato ve Joe Jonas, ilişkilerini resmi bir şekilde açıklıyorlar.

Selena, Demi, Nick, Joe derken bu dörtlü güzel bir grup oluşturuyor. Hatta Demi Lovato, hala en yakın arkadaşı olan Nick Jones ile bu süreçte samimileşmeye başlamıştı. Ha tabi, Jonas’ların ve Demi Lovato’nun  başrollerini çektiği Camp Rock filmi de, Jonas ve Lovato ilişkisinin körüklenmesinde büyük rol oynuyor. Her şey güzel giderken, Sonny With a Chance dizisinde ikinci sezon başarılı bir şekilde ilerlerken, bir röportaj sonrası sürpriz bir şekilde ayrıldığını açıklayan Demi ve Joe, hayranlarına büyük bir şok yaşatıyor.

Demi Lovato, ekranlara ve hayranlarına üzüldüğüne dair ya da aşk acısı çektiğine dair herhangi bir ipucu vermiyor. Canla başla dizi çekimlerine ve albüm çalışmalarına devam ediyor. Bu süreçte yanında ona destek olan isimlerden birisi olarak Sterling Knight’ı görüyoruz. Sonny With a Chance dizisinde, dizisinin başladığı zamandan beri her durumda Demi’nin yanında olan Sterling, yine son gücüyle ona destek oluyor. Aslında Joe Jonas ortaya çıkmadan önce, ikili bir akşam yemeğinde, magazinciler tarafından bile basılıyor. Gel gelelim kısa bir süre sonra Demi, Joe ile ilişkisini açıklıyor ve Knight yine köşesine çekiliyor. Demi’ye olan vefasını hiçbir zaman eksik etmeyen Knight, Demi’nin hayatında aslında oldukça önemli bir rol oynuyor. İkilinin ekran karşısındaki çekimi oldukça başarılıyken, arkadaşlıkları da sağlam bir şekilde ilerliyor. Peki bu süreçte Selena Gomez ne yapıyor? Joe Jonas ile ile Demi Lovato’nun ilişkisi bitince, ister istemez aynı ortamdan kaçınan Lovato, Gomez’den istemsizce uzaklaşıyor. 

Peki, yerini kim dolduruyor? Joe Jonas’ın bir süre adının çıktığı taylor Swift! Tad-da! Taylor Swift’in Bad-Blood klibinde oynayan, onun kanı canı olan ve hiç ayrılmadığı arkadaşı Selena Gomez’in tanışma ve kanka olma hikayesinin başlangıcı işte tam burası, Joe Jonas ile flört hikayesi… Hem eski sevgilisinin yeni flörtü olmasına hem de Selena’nın kendisinden çok ona zaman ayırmasına içerleyen Demi Lovato, bir kaç kez Gomez’e sitem ettiğini belirten demeçler veriyor magazine. Selena Gomez ise spesifik bir cevapta bulunmadığı gibi, sadece geçiştirmekle kalıyor. İşte tam burada, Jonas kardeşlerle önceden planlanan ve anlaşması imzalanan turun içerisinde olan Demi Lovato, konser turunda, Joe’nun yeni kız arkadaşını tura getirmesi üzerine sinir krizi geçiriyor ve dansçılardan birisinin üzerine yürüyor. Olay, mahkemelere kadar taşınıyor. Çirkin bir şekilde magazine yansıyor. Üstelik eski yakın arkadaşlarından birisi olan dansçı olayı çok çirkin yerlere taşıyor.

Kendini bütün bu kaosun içerisinde bulan Demi Lovato, bunca zamandır savaştığı anoreksiya ve borderline disorder rahatsızlığına yenik düştüğünü kabul ediyor ve her şeyini iptal ederek rehabilitasyon merkezine yatma kararı alıyor. 3 ay rehabilitasyon merkezinde kaldığı sürece onu ziyarete gelen çok az insandan birisi Sterling Knight oluyor. Neredeyse iki haftada bir onu ziyaret eden Knight, bir gece ansızın Demi Lovato’nun onu sosyal medya hesaplarından silmesi ile karşı karşıya kalıyor. Bunun tahmin edilen sebebi ise, resmi olmasa da Sterling Knight’ın kız arkadaş edinmesi… Ne oluyorsa oluyor ve bu süreçte Demi Lovato bir değişim yaşıyor. Borderline disorder rahatsızlığının pik yaptığı dönemlerde, zarar verdiği bileklerine “Stay Strong” dövmesi yaptırıyor. Sesi değişiyor, olgunlaşıyor. Çıktığında daha kilolu ama daha mutlu görünüyor. “Skyscraper” albümü de işte bu yaşananlardan sonra geliyor.

“Skyscraper” albümünde yakaladığı başarı sebebi ile bir çok kişiden tebrik alıyor. Bunların arasında eski yakın arkadaşı Selena Gomez ve hatta Taylor Swift de bulunuyor. Burada yazdığım hikaye, aslında bir başarı hikayesidir. Karşımıza çıkan zorlukları nasıl avantaja çevirebileceğimizi, onları nasıl aşabileceğimizi anlatıyor. Ünlülerin hayatlarını kolay sanıyoruz ama onlar da bir çok zorluk ve dramadan geçiyor, üstelik bunu göz önünde yaşıyorlar. Her şey geçici. Geriye baktığınızda kötü anlarınızdan çok, güzel anlarınızı hatırlamak isteyeceksiniz. Bu nedenle kin tutmak anlamsız. Yukarıdaki fotoğraf da bize bunu anlatıyor sanıyorum ki. Hiçbir zaman yalnız olduğunuzu düşünmeyin. Herkes bu yoldan geçiyor. Önemli olan, sizin bununla nasıl savaştığınız. Çünkü tam orada hikayeniz yazılmaya başlıyor aslında.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.