Better Call Saul Türkiye’de çekilseydi oyuncu kadrosu kimlerden oluşurdu?

3 dakikada okuyabilirsiniz


Breaking Bad’in spin-off’u olarak başlayan ve zamanla kendi izleyici kitlesini de edinen Better Call Saul, gerek oyuncu performansları gerekse senaryosuyla, şimdiden boş bir dizi olmadığını kanıtladı. Türk senaristleri bu güzel diziyi değerlendirip, Türkiye’ye uyarlasa “acaba ortaya nasıl bir şey çıkardı, oyuncu kadrosunda kimler olurdu?” diye düşündük ve bir cast hazırladık. Umarız bu hayal, gerçek olur… Breaking Bad’in Türk versiyonunu izleyemedik ama umarız Better Call Saul’unki nasip olur… 

Jimmy McGill (Saul Goodman) – Özkan Uğur

Dizinin ana karakteri Jimmy McGill ya da bizim tanıdığımız ismiyle Saul Goodman; zeki, kurnaz ve şakacı bir karakter. Peki, “Acaba bizim Saul Goodman’ımız kim olurdu?” derseniz, ben Özkan Uğur derim. Geçmişte, severek izlediğimiz Cennet Mahallesi’nde canlandığı karakteri Beter Ali ile Saul Goodman arasında ciddi benzerlikler var. Beter Ali gibi bir karakterin altından layıkıyla kalkan Özkan Uğur, Saul Goodman’da da aynı başarıyı göstereceğinin kanısındayım.

Kim Wexler – Tuna Arman

Jimmy’nin en iyi dostu aynı zamanda da sevdiği kadın olan Kim, Jimmy’i elinden geldiğince dizginlemeye çalışan, başaramadığı zamanlarda ise ona ayak uydurmaya çalışan bir karakter… Bizim dizimizin Kim Wexler’ı olarak tecrübeli oyuncu Tuna Arman doğru bir tercih olacaktır.

Chuck McGill – Musa Uzunlar

Zaman zaman Jimmy’le beraber bizlerin de sinirlendiği Chuck, sakin ve zor bir kişi. Genellikle ağır rollerde izlediğimiz Musa Uzunlar’dan da iyi bir Chuck olacağının kanısındayım. Aslında benzerlik bakımından Chuck rolüne çok yakışacak bir kişi vardı. Ama maalesef Atilla Arcan geçtiğimiz yıllarda aramızdan ayrıldı. 

Mike Ehrmantraut – Mazhar Alanson

Breking Bad’in sert ve cool adamı Mike’ın geçmişini izleme fırsatı bulduğumuz dizide, onun kirli işlere nasıl bulaşmaya başladığına tanık oluyoruz. Mike gibi ağır bir karaktere de ağır bir isim yakışır diyorum ve oyumu oyunculuk tecrübesi de olan Mazhar Alanson’dan yana kullanıyorum. Eğer zamanı geri alma gibi bir gücümüz olsa Mike rolünü, geçtiğimiz yıllarda aramızdan ayrılan Sümer Tilmaç’a da verebilirdik.

Nacho Varda – Onur Buldu

Dizinin suç dünyasındaki tarafında yer alan Nacho, tipik bir suçlu imajı çiziyor. Daha çok Mike’la beraber izlediğimiz Nacho’yu ise Onur Buldu canlandırsa fena olmazdı. Onu genellikle komedide izlesek de bir suçlu rolünü de layıkıyla yerine getirecektir.

Tuco Salamanca – Bülent Şakrak

Breaking Bad’in psikopat, ne yapacağı kestirilemeyen karakteri Tuco’yu az da olsa Better Call Saul’da izleme şansı buluyoruz. Bizim dizimizde de az ama öz gözükecek bir Tuco varsa o da Bülent Şakrak’tır.


OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı