Berk Hakman hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Oyunculuğuyla, müzik yeteneğiyle ve oynadığı karakterlerle adından söz ettiren, ‘’safi yetenek’’ tanımlamasına tam anlamıyla uyan bir adam Berk Hakman. En son ‘’Hayatımın Aşkı’’ dizisinde Kaan karakteriyle karşımıza çıkan yetenekli oyuncu, bulunduğu her projeyi yükseltmeyi bilenlerden… Kendisi ile lgili gözden kaçmaması gereken bazı bilgileri sizin için derledik, keyifli okumalar : ) 

1- Müzik onun için çok önemli!

Berk Hakman, çocukluğundan beri müzikle iç içe olan bir adam, müzik kültürü fazlasıyla sağlam. Çocukluk hayali oyunculuk değil, İstanbul’a giderek bir müzik grubu kurup konserler vermekmiş. Bu hayalini kısmen gerçekleştirmiş de, zamanında arkadaşlarıyla birlikte kurduğu müzik grubuyla bazı mekânlarda sahne almışlar.

2- Müzik aletleri de onlardan sorulur!

Berk Hakman gitar, klavye, piyano, bateri çalıyor. ‘’Safi yetenek’’ demiştik, değil mi?

3- Turizmden oyunculuğa geçiş nasıl oldu?

Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünde okurken tiyatro kulübüne katılan Hakman, üçüncü sınıftayken Mimar Sinan Devlet Konservatuarı seçmelerine katılıp kazanır ve oyunculukla ilişkisi gerçek anlamıyla o zaman başlar. Sınıf arkadaşı oyuncu Bergüzar Korel’in söylemesiyle ‘’Okul’’ filminin seçmelerine katılıp  2003 yılında Ersin rolüyle sektöre ilk adımını atar.

4- Yan rollerin adamı!

Berk Hakman’ı tanımlayan bir özellik de, yan rollerin adamı olması. Onu başrolde bir karakter olarak görmek biraz zor çünkü o, oynadığı karakterin bir derdi, hatta çatışması olması gerektiğini söylüyor, oyunculuk yaptığını hissetmek istiyor ve bu aradıklarını da yan rollerde buluyor. Aynı zamanda, birbirine benzeyen karakterler yerine birbirinden farklı karakterleri oynamayı seven, filmografisine çeşitli roller bırakmış bir oyuncu.

5- Tam bir Beatles hayranı!

Çocukluğunda günde 7-8 saat şarkılarını dinlemesiyle başlayan ve halen devam etmekte olan bir Beatles hayranlığı var. Öyle ki başarılı oyuncu, idollerinin de, dünya görüşünün de onlar üzerine olduğunu söylüyor.

6- İlk günden beri tek başına!

Berk Hakman, oyunculuğa başladığı günden bu yana hiç bir menajerle çalışmamış.

7- Duyarlı bir insan!

Twitter hesabından sık sık yaptığı change.org paylaşımları, toplumdaki sorunlarla ilgilendiğinin göstergesi.

8- Ödüllü bir oyuncu!

Berk Hakman için çok önemli bir yeri olan bol ödüllü ‘’Tepenin Ardı’’ filmindeki rolüyle 3. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde ‘’en iyi erkek oyuncu’’ ödülüne layık görülmüştür.

9- Müzikle alakası nereden geliyor?

Berk’in müzikle iç içe büyümesinde babasının etkisi çok büyük. Babası Ataman Hakman, Erkin Koray’ın ‘’Yeraltı Dörtlüsü’’ grubunun elemanlarından biriymiş. Plaklarla dolu bir evde, onları dinleyerek büyümüş Berk.

10- Albüm hayali!

Şarkılarının sözleri ve besteleri  kendisine ait olan bir albüm çıkarmak istiyor. Bu, onun çocukluk hayali.

BONUS!

Bu yaz çekilen ve Berk Hakman’ı dört sene sonra sinemaya geri döndüren film olan ‘’Taksim Hold’em’’ , çok yakında vizyona girecek, bizden söylemesi! : )

Kaynak: Milliyet

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.