Nihan, anne olmak ve Kara Sevda’sı üzerine…

3 dakikada okuyabilirsiniz

İnsanın hayatta en değer verdiği varlığı evladıdır. Bunu anne baba olmayan insan bilemez derler, belki de gerçekten öyledir. Nihan da artık bir anne ve evladına çok değer veriyor. Hatta geriye değer verdiği tek varlık o kaldı. Pamuğuna sonunda kavuştu ama  onu korumak için çok fazla çaba harcaması gerekiyor. Yalnız söylemeden geçemeyeceğim, Deniz bebek de gerçekten pamuk gibi bir bebek… Ama gerçek babasının yanında daha bir pamuk olacak gibi, ne dersiniz?

Emir’in ‘’Yeniden başlayalım mı?’’ sorusuna Nihan’ın ‘’Başladık bile.’’ cevabının üzerinden anlıyoruz ki gerçekten de çoktan başladık. Bu bölüm diziye birkaç yeni karakter daha girdi. Hikayeye adeta Kemalettin Tuğcu karakteri olarak giren ‘’Parya Eda’’ ve ismine henüz nail olamadığımız Hakan komiserin kardeşi… Umarım bu ikisi arasında çıkan elektriklenmeden doğan aşka dalıp da kendimizi başka bir dizi izliyormuş hissine fazla kaptırmazlar. Bir an onların arasındaki tatlı atışmayı izlerken yanlışlıkla başka diziyi izliyormuşum hissine kapıldım. Bir de onların tatlı atışmalarında bile arkadan çalan gergin fon müziği sahnenin sekansını bozuyor. Sürekli arkadan çalan gergin fon müziği her an kötü bir şey olacakmış hissine kaptırıyor izlerken ama hiçbir şey olmuyor.

Hikayeye yeni giren karakterler demişken biraz da Zehra, Ayhan ve Hakan komiser karakterlerine değinmezsek olmaz. Öncelikle Zehir ne yapmış da Zehra ona bu kadar düşman kesilmiş? Ama Zehir de Zehra’nın kendisine düşman olduğunu öğrenir öğrenmez yine zehirliğini gösterdi. Zehir zemberek bir oyunla Zehra’yı oyuna getirdiler ve Emir’e maddi bir darbe vurdular. Ayhan karakterinin yolu ise Kemal ile ister istemez kesişmeye başladı. Bir de Leyla meselesi var elbette. Leyla’yı şimdiden kafaya koydu gibi gözüküyor Ayhan. Hele de Acemzade soyadını duyduğunda değişen yüzüne ne demeli? Ama Leyla ne yapar bu durum karşısında orası muamma. Kemal komiser ise kardeşi için Emir’in maşası olan insanlardan oldu. Emir yine birinin yumuşak karnı olan kardeşi ile kendisine Hakan komiseri de bağladı.

Emir’in Nihan ile beraber oturdukları ev şatodan farksız ama Nihan ve Deniz o şatoya kapatılmış prenses gibiler. Gün gelip de yakışıklı prens Kemal yağız atıyla şatonun surlarından atlayıp aşık olduğu kadını ve minik prensesini kurtarır mı bekleyip göreceğiz. Kemal’e neler oluyor böyle? İyice karanlık tarafa yöneldi. Sırtını güneşe döndü karanlığa doğru emin adımlarla ilerliyor. Geriye bir tek ışığı kaldı. Ama henüz o bu ışığın ne olduğunu bilmiyor. Kemal’i o karanlığın içinden söküp çıkarabilecek tek bir şey var; Deniz! Deniz’in kendi kızı olduğunu öğrenirse bütün intikam yeminlerinden vazgeçecektir. Açıkçası Kemal’i böyle mafya pozları keserken görmeye hiç hazır değilmişiz.

Nihan bu kadar acı ile nasıl yaşıyor diye düşündükçe ruhum sıkılıyor. Hem babası hem kardeşini aynı günde kaybetti. Sevmediği bir adama mahkum, sevdiği adam ise sürekli ondan uzaklaşıyor ya da ondan uzak kalmak zorunda kalıyor. Emir bebeğine dokunurken bile çok korkuyor. İnsan böyle nasıl yaşar düşünmeden edemiyorum. Öte yandan Emir’e nasıl bir intikam oyunu oynayacak merak içindeyim. Zeynep yine ortalıklarda sonunu düşünmeden hareket ediyor. Deli gibi Emir’e aşık bunca olana rağmen! Komiser Hakan ile de bilinçsizce yakınlaşıyor. Bir gün yakayı fena halde ele verecek ama o zamana değin Asu daha ne kadar arkasını toplar bilmiyoruz. Asu demişken Emir ile olan ortaklığı Kemal ile aralarını açsa da abi kardeşi birbirine daha çok yakınlaştırdı. Galip Bey’e de Asu için hiçbir hamlede bulunmuyor diye kızıyorduk fakat gördük ki bir yıldır Asu’nun kendi kızı olduğunu biliyormuş. Yine bir ters köşe ile senaristler bize ağzımızın payını vermiş oldu.

Kemal gömdüğü yerden Nihan’ı çıkardı çıkarmasına ama bu kez de Nihan Kemal’i gömmeye kararlı gibi gözüküyor. Ne kadar birbirlerini ölmeden mezara koysalar da onları o mezardan çıkarıp birleştirecek bir noktaları var artık; Deniz bebek! Kemal kızını ikinci kez gördü ve hemen bir önceki gördüğü yeri hatırladı. Zaten pamuk gibi olan o masum yüzü bir kere gördün mü bir daha asla unutamazsın. Ama yine iş dönüp dolaşıp yine Zeynep’in ayağına dolaşacak. Bakalım Zeynep Kemal’e Deniz bebeğin bakıcılığını yaptığını nasıl açıklayacak?

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.