The Walking Dead’in yürek burkan 9 sahnesi!

4 dakikada okuyabilirsiniz

Dünyanın en çok izlenen dizilerinden olan The Walking Dead’te şu zamana kadar birçok sahneye tanıklık ettik. Bazıları bizleri bir hayli gererken bazıları da aşırı derecede içimizi acıttı. Dizinin içimizi acıtan sahnelerinden bazılarını sizler için derledik. İşte The Walking Dead’in yürek burkan 9 sahnesi…

1) Andrea’nın Amy’i kaybetmesi!

İlk sezonda Adrea’nın kardeşi Amy, bir aylak tarafından öldürülmüştü. Amy’nin ölümü tam anlamıyla tesadüfî ve trajikti. Ve Andrea’nın kollarında Amy’nin ölümünü izlemek son derece üzüntü vericiydi. Fakat Andrea’nın, kardeşinin ölümüyle birlikte girdiği depresyon ve intihar düşüncesi Amy’nin ölümünden daha yürek burkucuydu.

2) Dale’ın ölümü!

Dale’ın ikinci sezondaki ölümü kalplerimizi derinden yaraladı. İlk olarak Dale, Carl’ın kazara serbest bıraktığı bir aylak tarafından saldırıya uğradı. Sevsin ya da nefret etsin; bir çocuk, bir kişinin ölümünden kendisini sorumlu hissetmemeli. Elbette ki Dale’ın ölümü, basit ısırık ve dönüşme değildi. Grup, böyle büyük bir yaranın iyileşemeyeceğinin farkındaydı ve Daryl, “Üzgünüm, kardeşim!” diyerek Dale’ı kafasından vurdu.

3) Daryl’ın aylak Merle’ü bulması!

Merle iyi bir adam değildi ama Daryl, onu seviyordu. Çünkü onun kardeşiydi. Bizler için Merle’ün ölümünü görmek üzücü olmamış olabilir. Ama Daryl’ın zombi kardeşini bulmasını, onu itmeye çalışmasını ve yere indirmesini izlemek bir hayli üzücüydü. Merle’ün ölümü, Daryl’ın gözyaşlarını dünyaya tanıtan yürek burkan bu an oldu.

4) Hershel’ın ahırının açılması!

Bu trajik an, klasik bir Shane hareketiydi. Hershel ve ailesinin, nihayet ikna olmasının ardından Shane ahırı açar ve içerideki bütün aylakları serbest bırakır. Maggie ve Beth de babalarının aylakların hâlâ kurtarılabileceği düşüncesine göre hareket ettiklerinden, annelerinin ve arkadaşlarının ölümünü izlemek onlar için bir hayli üzücüydü. En kötü an ise Carol’ın kızı Sophia’nın, yeniden dirilmiş bir şekilde ahırdan son aylak olarak çıkmasıydı. 

5) Rick’in Shane’i öldürmesi ve ardından Carl’ın aylak Shane’i vurması!

Zombi felaketinin öncesinde Rick ve Shane yakın arkadaşlardı. Rick’in yaralanmasının ve komaya girmesinin ardından Shane, Rick’in ailesine kaçma konusunda yardım etti ve Rick’in eşine duygular beslemeye başladı. Daha sonra Rick döndü ve garip şeyler yaşandı… Rick ve Shane arasındaki tansiyon yükseldi ve daha kötüsü Shane’in, Lori’nin doğmamış çocuğunun babası olabileceği söylentileri öne sürüldü. Ardından Shane, Rick’in hayatına kastetmeye kalktı ve Rick’in Shane’i öldürmesiyle son buldu. Carl bütün olaylara tanık olmuştu ve Shane, Rick’in arkasında tekrardan dirildiği anda ise onu vurdu. 

6) Hershel’ın kafasının kesilmesi!

Dürüst olmak gerekirse, Hershel ve ailesi, çiftliklerinde daha fazla yaşayamazlardı. Fakat grup, hapishaneyi bulup, geçici yuvaları yapmak istemeden önce Hershel, en sevilen karakterlerden biriydi. Hershel; bir bilgelik, sevgi, yardımseverlik ve umut kaynağıydı. Sonrasında Hershel, Vali tarafından kaçırıldı ve iki kızının önünde vahşice kafası kesilerek öldürüldü. 

7) Judith’in doğumu ve Lori’nin ölümü!

Bu sahne gerçekten dizinin en trajik sahnelerinden bir tanesiydi… Lori, Judith için doğum sancısı çekiyor ve kızının yaşaması için sezaryen doğum yapması gerektiğinin farkında… Maggie, Lori’ye hiçbir sakinleştirici vermeden sezaryeni gerçekleştirir. Ve sağlıklı bir şekilde Judith’i dünyaya getirir ama Lori kan kaybından ölür. Daha da kötüsü; Carl, Lori’nin dönüşmemesi için kafasından vurmak zorunda kalır. Maggie’nin Judith’i getirmesi ve Rick’in Lori’nin öldüğünün farkına varması dizinin en acıklı anlarından biriydi.

8) Beth’in ölümü!

Sezonun ilk yarısı Beth’e ne olduğunun bilinmemesiyle ve ardından hastaneden kurtarılmaya çalışılmasıyla geçti. Ölümü ise Memur Dawn’ın kazara ateş etmesi sonucu oldu. Bu sahnenin ardından, Daryl’ın gözyaşlarına ve Maggie’nin, Daryl’ın kollarındaki Beth’in cansız bedenini görmesine şahit olduk. 

9) Çiçeklere bak Lizzie!

Bu an olmadan bu liste tamamlanamazdı… Lizzie, bu dünyayı tam anlamıyla anlayamadı ve öz kardeşini öldürdü. Eğer Carol, evin arkasında onu vurmasaydı, Lizzie yaşamının devamında çok daha tehlikeli olabilirdi. 

Kaynak: Cinemablend

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.