N’oluyo kullanıcıları Ağustos ve Eylül ayında hangi yerli yapımları tercih etti?

6 dakikada okuyabilirsiniz


N’oluyo kullanıcılarının tercihleri ile oluşturduğumuz, medyanın ve izleyicilerin nabzını tutan yeni değerlendirmemiz ile karşınızdayız. Ağustos ve Eylül ayının verileriyle kullanıcılarımızın tercih ettiği yapımlara göz atıyoruz! Geçtiğimiz iki ayın yerli işlerinin iki favorisi var diyebiliriz, Aşk Laftan Anlamaz ve Kiralık Aşk! Geçtiğimiz yaz ayının geneline baktığımızda yine bu iki dizinin başarısı ön plana çıkıyor. Ayrıntılarına ise gelin hep beraber bakalım.

Aşk Laftan Anlamaz Ağustos ve Eylül aylarının en çok takip edilen yerli işi olmayı başardı. Hande Erçel ve Burak Deniz’in başrollerinde olduğu dizi geçtiğimiz yazın da en çok izlenen ve konuşulan işlerinden biri oldu. En Çok Takip Edilen başlığının ikinci sırasında Demet Özdemir ve Furkan Palalı’nın başrolünde olduğu, ekranın başarılı Kore uyarlamalarından biri olan No:309 var. Üçüncü ve dördüncü sırada ise yine Kore uyarlaması olan ve yaz ekranında sevilen iki işi görüyoruz. Üçüncü sırada yer alan Seviyor Sevmiyor 90’lı yıllar göndermeleri ile çok konuşulurken, dördüncü sırada yer alan Yüksek Sosyete yaz ekranının en başarılı draması olarak göze çarpıyor. İlk beş sıralamasında yer alan son yerli yapım ise Bodrum Masalı… Yaz aylarının son günlerinde ilk bölümüyle ekrana gelen dizi kısa zamanda kendine hatrı sayılır bir kitle toplamayı başardı. 

Aşkı izlemeyi seviyor, aşkı destekliyoruz!


Fotoğraf: Star TV / Show TV / FOX

Geçtiğimiz iki ayın En Çok Check-in Olunan Yerli İşi ise Kiralık Aşk oldu. Dizi başladığı ilk günden beri gerek reyting listelerinde, gerek sosyal medyada gerek Noluyo.tv içinde etkisini ve popülerliğini hiç kaybetmedi. İkinci sırada N’oluyo kullanıcılarının en sevdiği işlerden biri olan Aşk Laftan Anlamaz yer alırken, üçüncü sırada No:309 yer alıyor. En Çok Check-in Olunan Yerli İşler başlığının geneline baktığımızda genç izleyicinin sevdiği işlerin popüler olduğunu ve her hafta aynı etkiyle takip edildiğini de görüyoruz. İlk beş sıralamamızın dördüncü sırasında Yüksek Sosyete, beşinci sırasında ise Bodrum Masalı var. Yüksek sezona girdiğimiz yeni dönemde ilk beş sıralamasındaki dizilerin sıralamasının değişip değişmeyeceğini izleyerek göreceğiz. 

Sevdiğimiz çiftleri kendi gününde, kendi saatinde izlemeyi seviyoruz!


Fotoğraf: Show TV / Star TV / Kanal D

En Çok Hatırlatma Kurulan Yerli İşler sıralamasının zirvesinde Aşk Laftan Anlamaz var. Dizinin seyircisi yeni bölümü ya da dizinin tekrarlarını asla kaçırmak istemiyor. İkinci sırada Yüksek Sosyete, üçüncü sırada Bodrum Masalı yer alıyor. Bu noktada ilginç bir nokta gözümüze çarpıyor, izleyici Çarşamba ve Perşembe işlerine yoğun ilgi gösteriyor. Dördüncü sırada yeni sezonuyla vakit kaybetmeden listeye girmeyi başaran Kiralık Aşk yer alırken, beşinci sırada ise No:309 yer alıyor. Yüksek sezonun başlaması ile beraber bu dengenin değişip değişmeyeceğini her seyirci kadar biz de merak ediyoruz. 

Bu yazın en iyisi sence kimdi?


Fotoğraf: Show TV / Star TV / FOX 

Sıra geldi geçtiğimiz iki ayın en çok oynanan KafaKafayalarından bahsetmeye… İlk sırada “Bu yazın en iyi dizisi hangisi?” oyunumuz yer alıyor. Birinci sırada Hande Erçel ve Burak Deniz’in yer aldığı Aşk Laftan Anlamaz var. İki oyuncunun hayranları ve izleyiciler  “Bu yazın en iyi dizisi bizden!” demişler. İkinci sırada Çarşamba akşamlarının başladığı ilk günden beri birincisi olan ve reyting canavarına adeta kafa tutan No:309 var. Demet Özdemir ve Furkan Palalı uyumunu sevenler iyi dizilerini ikinci sıraya taşımayı başardılar. Üçüncü sırada ise geçtiğimiz yazın tek draması olan Yüksek Sosyete yer alıyor. Hazar Ergüçlü ve Engin Öztürk’ün başrollerinde olduğu dizi gerek hikayesi, gerek dizinin içindeki aşk hikayeleri ile izleyicinin dikkatini çekmeyi başardı. 

Yazın en çok konuşulan kadın oyuncuları onlar!


Fotoğraf: Instagram

Geçtiğimiz iki ayın en çok oynanan oyunlarının ikinci sırasında “Yazın en iyi çıkış yapan kadın oyuncusu kim?” oyunu var. Birinci sırada geçtiğimiz yazdan itibaren yıldızını parlatmayı başaran Hande Erçel var. Güneşin Kızları’ndan sonra Aşk Laftan Anlamaz ile farklı bir tarz deneyen Hande Erçel N’oluyo kullanıcılarının en başarılı bulduğu isim oldu. İkinci sırada Beni Böyle Sev dizisinden itibaren istikrarlı bir çıkış yakalayan Zeynep Çamcı var. Seviyor Sevmiyor dizisindeki performansı ile çok konuşulan Zeynep Çamcı, daha uzun süre bu şekilde konuşulacak ve başarısını daha yukarı taşıyacak gibi görünüyor. Üçüncü sırada ise “Yaz Mevsiminin Kraliçesi” lakabı ile hayranlarının taçlandırdığı Demet Özdemir var. No:309 dizisi ile başarılı bir yaz geçiren Demet Özdemir zorlu rakiplerini geride bırakmayı başardı ve ilk üç sıralamasını kaybetmedi. 

Hangi çift aklımızı başımızdan aldı?


Fotoğraf: Instagram & Twitter

En çok oynanan KafaKafayaların üçüncü sırasında “Bu yazın ikilisi kim?” oyunu var. Noluyo.tv içinde takip edilen ve sevilen programlarla paralellik taşıyan ilk üçün birinci sırasında Aşk Laftan Anlamaz’ın çifti Hande Erçel ve Burak Deniz var. Dergi çekimleri, röportajlar ve beraber setten paylaşılan selfie’ler derken bu yaza “HayMur” çifti damga vurdu dersek yalan olmaz. İkinci sırada No:309’un Lale’si ve Onur’una hayat veren Demet Özdemir ce Furkan Palalı var. İkilinin uyumunun kışında tam gaz devam edeceğini düşünenler çoğunlukta… Üçüncü sırada ise Bodrum Masalı’nın Portakal kokulu kızı ve Asi Çocuk’u var. Ateş ve Aslı’ya hayat veren Ezgi Şenler ve Alperen Duymaz yaz aylarının sonuna yetişseler de popüler ve sevilen bir çift olmayı başardılar.

“Lütfen ekrana dönün!” dediğimiz ikililer kimler?


Fotoğraf: Hürriyet / Gecce

Geçtiğimiz iki ayın en çok oynanan oyunlarından biri “Hangi İkili Geri Dönsün?” oldu. Bu oyunun sonuçlarından anladığımız bir şey var, izleyici sevdiği oyuncuların peşini asla bırakmıyor ve onları desteklemekten vazgeçmiyor. İlk sırada Hande Erçel – Tolga Sarıtaş fanlarının deyimi ile HanTol yer alıyor. İkinci sırada Sana Bir Sır Vereceğim ile ekrana adeta damga vuran Ekin Koç ve Demet Özdemir var. Onları bir arada görmek isteyen ve sonuna kadar destekleyen kitle yıllardır azimle geri dönecekleri günü bekliyor. Kara Para Aşk efsanesi ElMer yani Tuba Büyüküstün ve Engin Akyürek ise üçüncü sırada… İki oyuncuda yeni işleriyle ve farklı partnerlerle ekrana dönerken, “EnTu yeniden bir araya gelsin!” diyenlerin sayısı oyunumuzda da göreceğiniz gibi bir hayli fazla…

Eski sevgiliye nasıl davranmak lazım?


Fotoğraf: Show TV / Star TV / Kanal D

Geçtiğimiz iki ayın en çok oynanan son KafaKafaya’sı ise “Eski Sevgiline Kim Gibi Davranırsın?” oyunu oldu. N’oluyo kullanıcılarının seçtiği ilk üç isme bakarsak şunu söyleyebiliriz; eski sevgililerimize fazlasıyla cool davranıp acı çektirmek istiyoruz! Oyunun en çok seçilen ilk ismi Aşk Laftan Anlamaz’ın Murat’ı oldu. İkinci sırada ise Kiralık Aşk’ın Defne’si yer alıyor. Üçüncü sırada ekranlara veda edeli uzun bir süre olmasına rağmen popülerliğini kaybetmeyen Ali Mertoğlu var. Bu oyunun da en dikkat çeken tarafı izleyicinin genç ve kendi ayakları üzerinde durmayı başarabilen karakterleri olduğu ayrıntısı oldu.

Yeni ayda yeni veriler ve yeni isimlerle buluşmak üzere!


OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı