Kara Sevda: Herkesin kaderi kendi elindedir!

4 dakikada okuyabilirsiniz

Ne kadar büyük bir dünyada yaşarsak yaşayalım bizim dünyamız kendi içimizde kurduğumuz evrenden daha büyük olamaz. İstersek tüm Dünya’yı gezmiş bir gezgin olalım, ama gezip gördüğümüz yerler ve insanlar bize ait olmadıkça içimizdeki küçük dünyadan ötesine çıkamayız. Herkesin kendine göre kendi içinde kurduğu büyük ya da küçük bir evren vardır. Bizi biz yapan da o içimizdeki evrene kimleri aldığımız ya da sığdırdığımızdan ibarettir. Bazen kötülükler de sızabilir içimizdeki evrene biz istemesek de, bazen kendi küçük evrenimizin dengesi bozulabilir engel olamasak da. Ama o küçük evren bizim evrenimizdir yine de.

Fotoğraf: Star TV

Kemal’in de küçücük bir dünyası vardı 7 sene önce. O dünyasında çekirdek ailesiyle ve hayalleriyle yaşıyordu. Ama biri girdi apansızın yüreğine izinsizce. Çok zorladı Kemal girmesin o birisi içeri diye. Ayrı dünyaların insanıyız dedi, olmadı. Kaçtı, olmadı. Ve sonunda küçük dünyasında ona da bir yer açtı. Ama nereden bilecekti ki Kemal kalbinde yer açtığı birisi peşinden derdini tasasını da alıp girecek kendi küçük dünyasına sığmayacak kadar? Şimdi Kemal’in ömrü yetmeyecek işte Nihan’ı unutmaya. Çünkü Nihan Kemal’i kendi küçük evreninden çıkarıp kendi büyük evrenine çekip aldı. Kemal Nihan’ın evreninde kayboldu gitti. O kadar büyüktü ki Nihan’ın evreni kendisininkine hiç benzemiyordu.

Fotoğraf: Star TV

Bir şey sevmeye değerse ölmeye de değer mi? Değerdi bizim Kara Sevda evrenimizde. Nitekim bunu Nihan daha önce intihar etmeye kalkışarak kanıtlamıştı. Şimdi de Asu aynı yola başvuruyor. Ama kalıp mücadele etmek daha cesurca değil miydi? Çünkü aşk biraz da cesaretin simgesiydi. Nihan yaptığı hatadan döndüğünde kalıp mücadele etmeye karar vermişti ama Asu daha yolun başında bile değilken bir korkak gibi vazgeçti her şeyden…

Fotoğraf: Star TV

Bazen Emir gibi olmalı insan diyorum. Onca yaşadığı olaylara, aldığı darbelere rağmen ayakta dimdik durabilmeli. Annesini yaşarken kaybetmiş biri olarak onu bir türlü suçlayamıyoruz. Çünkü o yaralı bir çocuk. Çelik gibi kuvvetli dışarıya karşı ama annesinin yanında onun deniz kokan saçlarını özleyecek kadar da masum bir kedi yavrusu gibi ürkek. Bir tek Nihan biliyor aslında Emir’in iç dünyasında ne fırtınalar koptuğunu. Zaten Emir de bundan mütevellit sevmiyor mu Nihan’ı. Belki Nihan da başkaları gibi önyargılı yaklaşsaydı Emir’e soğurdu zamanla ondan. Ama n’aparsınız Nihan da Emir’e bile hoşgörüyle yaklaşacak kadar hümanist bir insan.

Fotoğraf: Star TV

Kemal ve Emir’in birbirlerine karşı ataklarını izlerken hakemsiz bir futbol oyununu izliyor gibi hissediyorum. Ama hangi tarafı tuttuğumu soracak olursanız ben de bilmiyorum. Çünkü Emir’e göre bu oyunun kuralları ‘’Kalleş olan kazansın’’ şeklinde ilerlediğinden ikisi de birbirlerine giriştikleri her atakta, birbirlerine her gol attıklarında sevinemiyorum. Çünkü ikisi de birbirlerine karşı haksız bir rekabet içindeler. Kaçak dövüşüyorlar. Nerede maden ocağında yumruk yumruğa dövüşüp sonra da Emir göçüğün altında kaldığında ona elini uzatıp onu kurtaran Kemal?

Fotoğraf: Star TV

Leyla bu bölüm benim kalbimi çok kırdı. Nihan’ı günah keçisi ilan edip Emir’e boyun eğmesini istemesi bana çok saçma geldi. Üstelik verdiği örnekler de saçma geldi. Nasıl yani Leyla sen ki zamanında kadınların sesi olmuş kadındın. Şimdi neden bu düzen böyle, böyle de gider edaları. En kötü karar bile kararsızlıktan daha iyidir Nihan. Sen Leyla’ya bakma. Arafta kalmaktansa aşkının peşinden git kim ne derse desin. Bu kişi teyzen bile olsa…

Fotoğraf: Star TV

Tarık’ın Emir’in bütün buyruklarına boyun eğip sonra da vicdan azabı çekmesinden yoruldum. Daha önce bir kere katil olmuştun istemeden de olsa. Hadi onu göz ardı edelim de; Ozan’ı öldürmek? Hem de kız kardeşinin kocası… Zeynep’e ise artık yaptığı hiçbir şeyin hesabını sormamaya karar verdim. Şimdi de kancayı Hakan komisere takması bir bakıma iyi oldu. Hakan komiser uğraşsın biraz da seninle. Belki seninle uğraşırken bizim işlerimize burnunu sokmayı ihmal eder.

Fotoğraf: Star TV

Son sahnede terkedilmeye yüz tutmuş bir depoda neden çalıştırıldığını anlamadığım bir buzhanede kilitli kalan Nihan’ı; Kemal’in polislerden bile kaçmayı göze alarak kurtarmaya gitmesini tırnaklarımı kemirerek seyrederken aklımdan muzur bir fikir de geçmedi değil. Keşke Nihan o kandili yere atıp kandille beraber Kemal’in de kalbini kırmasaydı. Şimdi buzhanede kandilin sıcaklığıyla biraz da olsa ısınabilirdi.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı