Kara Sevda'da ihanet ve aşkın dansı nasıl bir hal aldı?

Kara Sevda'da ihanet ve aşkın dansı nasıl bir hal aldı?

Kara Sevda'da ihanet ve aşkın dansı nasıl bir hal aldı?

21 12 2016 Merve Gözüdeli
Merve Gözüdeli
Merve Gözüdeli 21 12 2016

İhanet keskin uçlu bir hançer gibidir. Bazen kalbine saplanan, bazense sırtına saplanandır. Sırtına saplandıysa işin daha kolaydır. Sırtın derisi daha kalındır, ilk başta hissetmezsin sırtına saplanan hançerin keskin ucunun acısını. Ta ki derini delip iyice içine geçene dek… O zaman o hançerin acısını fark ettiğindeyse artık çok geçtir. Hançer sırtında dönmeye başlamıştır çoktan. Hançerin acısına dayanamayıp da sırtından çekip attığın andan itibaren zamanla iyileşir yaran. Eğer ki hançer kalbine saplandıysa işin o zaman çok zordur. Göz göre göre saplarlar hançeri bazen de kalbine. Sana doğru gelen darbeyi görürsün ama o anın şokuyla engel olamazsın. En derininden bir acı hissedersin kalbinin tam orta yerinde. Acıdan öldüm sanırsın ama yine de ölmezsin. Kalbine saplanan hançerin sırtına saplanan hançerden farkı ise; hançeri sırtına değil de kalbine saplayan kişi en beklenmedik anında o hançeri sırtındaki gibi içinde bırakmaz, bir anda çeker çıkarır. Aynı kalbine saplandığı andaki gibi veya daha fazla canını yakar o hançerin kalbinden söküp çıkarılması da. Çünkü hançer içinden çekip çıkarılırken kalbini de beraberinde söküp almıştır.


Fotoğraf: Star TV

Kemal’in de dört bir yanı kendini sırtından ve kalbinden hançerlemekten bıkmayan insanlarla dolu. Kime güvense hepsi güvenini boşa çıkardı. İlk başta belirli sebepleri olsa da Nihan ihanet etti Kemal’i kalbinden hançerleyerek. "Kardeşlerim’’ dedi, ikisi ayrı koldan sırtından hançerlediler. ‘’Annem’’ dedi, kendisinden bir kızı olduğu gerçeğini sakladı. ‘’Babam’’ dedi, kendisini hiç istemediği biriyle evlenmeye zorladı. Hangi tarafa dönse yüzüne çarptı kapılar, hüsran buldu. Çaresizce en güvenebileceği yere yani kalbindeki kara sevdasına sığındı. Ama yüreği de hançerlenmişti, yaralarının iyileşmesini beklemesi gerekiyordu.


Fotoğraf: Star TV

Ama yüreğinin iyileşmesine bir türlü izin vermiyorlar. Şimdi de Asu’nun bir Kozcuoğlu olduğu gerçeğiyle yüzleşmesi yüreğindeki yaraları iyileştirmeden harekete geçmesine sebep oldu. Kedinin fareyle nasıl oynadığını gören yoksa da herkes biliyordur eminim. Kedi fareyi yemeden önce defalarca pençe darbesi indirir, önce biraz kaçmasına izin verir, zavallı fare de yaralı bir şekilde kurtuldum diye kaçmaya çalışırken kedi tekrar önünü keser ve yeni bir pençe darbesi daha indirir fareye. Ama bu bölüm kim kedi kim fare anlayamadım. Yeri geldi Emir kedi oldu, Kemal’i köşeye sıkıştırdı. Yeri geldi Kemal Asu sayesinde Kozcuoğlu hükümdarlığına son verdi.


?Fotoğraf: Star TV

Kozcuoğlu hükümdarlığının bittiği yerde Nihan’ın Kemal’e olan kıskançlık krizleri başlar. Nihan’ın aklındaki kardeşinin katilini bulma çabaları, Kemal ve Nihan’ı Asu’nun evinde köşe kapmaca oynamaya kadar getirdi. Tatlı atışmalarını eskisi gibi biraz da olsa görmek iyi geldi. Sadece Ozan’ın ölümünün arkasındaki sır perdesiyle uğraşmadan ilerlediğimizde daha güzel oluyor. Ama Ozan’ın ölümüyle ilgili Zeynep’in hastane ziyaretlerinden verilen geçmiş kesitlerle ağzımıza bir parmak bal sürüp sonra hiçbir şey olmamış gibi devam etmek de ekran karşısında merakımızı kamçılıyor. Artık Ozan’ı Zeynep mi Tarık mı yoksa ikisi birden mi öldürdüler en azından biz seyirciler bilsek yeterli…


?Fotoğraf: Star Tv

Ayhan ve Leyla adeta Yeşilçam’dan fırlamış gibiler. Bu durumda bu hikayenin de ara bozucu kötü karakteri Vildan olacak gibi gözüküyor. Vildan acaba Ayhan hakkında bizim bilmediğimiz neyi öğrendi? Ara bozucu demişken fitne fücur köşemizde bu hafta Banu’ya yer vermezsek olmaz. Fehime Hanım’ın içine attığı nifak tohumları yeşerdi ve Fehime Hanım sonunda Zeynep’i Emir ile bir arada gördü. Okun ucu döndü dolaştı da yine Hakan komiserin başına patladı. Şimdi ayıklasınlar bakalım pirincin taşlarını.


Fotoğraf: Star TV

Emir’in hayatı köprü trafiğine takılmadan akarken Kemal iflas ediyor. İflasını ise Emir’in kucağında olan kızının gözleri önünde vermesi ise içime dokundu. O sahnede Deniz bebeğin ağzından Kemal’e bakıp elleriyle Emir’i iteklerken bir ‘’baba’’ kelimesi duysak fena olmazdı. Ama Emir o zaman Deniz’e bağlanmaktan vazgeçerdi. Tam da çok iyi bir baba-kız olmuşlarken… Nihan ise bu yakınlaşmadan hiç memnun değil. Tıpkı Vildan’a ‘’Onun sevgisi nefretinden daha tehlikeli’’ dediği gibi. Çünkü Emir kimi sevse en çok zararı da ona veriyor. Bu yüzden Nihan Emir’e sürekli Deniz’in babası olmadığını vurguluyor.


Fotoğraf: Star TV

Kemal B planı olarak işini garantiye alarak Asu ile evlendi ve otomatik olarak Kozcuoğlu holdingin de hissedarı oldu. Bakalım Galip Kozcuoğlu’nun saf dışı kaldığı bu oyunda daha neler gelecek başımıza?

Filtreleyelim mi?

Filtreleyelim mi?

E-bülten Kayıt