Gilmore Girls sevenlerin izleyebileceği on yabancı dizi!

2 dakikada okuyabilirsiniz

Gilmore Girls, izleyicisinin ve sevenlerinin gözünde “biricik” olan dizilerden biri… İzleyenlerin içine sıcak bi dokunuş bırakan, kimi zaman mendillerle, kimi zaman fazlasıyla eğlenerek izlediğimiz dizinin 2016’da dört bölümlük geri dönüşü çok konuşulmuştu. Lorelai ve Rory Gilmore’u hala çok özleyenlere, “Ben bu tatta bir dizi istiyorum.” diyenlere ise on adet önerimiz var.

1- The Fosters

The Fosters Drama GIF by Good Trouble - Find & Share on GIPHY

Eski stil bir aile draması izlemek istiyor ancak içinde yeni dünyanın dinamiklerine de dair bir şeyler bulmak istiyorsanız The Fosters aradığınız dizi olabilir. IMDb puanı 7.9 olan dizinin beş sezonu ve yüz dört bölümü var. Kış dönemi için ideal diyebiliriz.

2- New Girl

Foxtv GIF by New Girl - Find & Share on GIPHY

Arkadaşların önemi, büyürken çekilen bir takım “yetişkinlik” problemleri, aşk-meşk durumları ve daha fazlası… Bir aile draması olmayan New Girl komedi ve gerçeklik dozunu çok iyi ayarlıyor. Eğer Rory Gilmore’un bir izleme listesi olsa favorilerinden biri New Girl olabilirdi. IMDb puanı 7.9 olan dizinin beş sezonu ve yüz dört bölümü mevcut… Henüz izlemediyseniz “binge-watch” listenizde yer alabilir.

3- Jane The Virgin

Kissing Jane The Virgin GIF - Find & Share on GIPHY

2019’da final yapacak olan Jane The Virgin, kimilerine göre son zamanların en çok abartılan dizisi olsa da kimileri çok seviyor. “Sıcak ve izlemesi rahat bir dizi” desek hata yapmış olmayız diye düşünüyorum. IMDb puanı 7.8 olan diziyi henüz keşfetmediyseniz bir göz atmanızı öneririz.

4- Hart of Dixie

Feels Rachel Bilson GIF - Find & Share on GIPHY

Gilmore Girls’in “kadına dair güzel detaylar” konseptine yaklaşan bir dizi olan Hart of Dixie, Rachel Bilson’un içimizi ıstan oyunculuğu ile de daha keyifli bir seyirlik haline geliyor. IMDb puanı 7.8 olan diziyi medikal drama seviyorsanız da izleme listenize alabilirsiniz.

5- The Carrie Diaries

Driving Tv Shows GIF - Find & Share on GIPHY

Sex and the City’nin ikon karakteri Carrie Bradshaw’ın gençlik yıllarını anlatan dizi yirmi altı bölümlük, izlemesi kolay ve kafa dağıtan bir yapım… “Şu aralar kafamı dağıtsam, sıcak bir şeyler izlesem yeter!” diyorsanız göz atabilirsiniz. IMDb puanı 7.1, meraklısına söyleyelim.

6- Friends

Happy Jennifer Aniston GIF - Find & Share on GIPHY

Çok bir şey söylemeye gerek var mı? Gilmore Girls izleyen mutlaka Friends’e dair bir şeyler izlemiştir ya da haberdardır diye düşünüyorum. Henüz Friends izlemeyenler için ise “Ne duruyorsunuz? Hadi!” diyorum. Lorelai ve Rory’de eminim benim gibi düşünürdü.

7- Switched at Birth

Birth GIF - Find & Share on GIPHY

This Is Us sevenlere de önerebileceğimiz Switched at Birth, doğdukları hastanede karışan iki kız çocuğunun hikayesini anlatıyor. Başlarda bir “teenage draması” gibi görünebilir ama izledikçe daha fazlası olduğunu görebilirsiniz. IMDb puanı 7.8 olan dizinin beş sezonu ve yüz dört bölümü var.

8- Parenthood

High Five Lauren Graham GIF by HULU - Find & Share on GIPHY

Altı sezon, yüz üç bölümlük bir seri… Başrollerinde Peter Krause, Lauren Graham, Dax Shepard gibi isimlerin olduğu Parenthood özellikle “ergenlik dönemi” hakkında bir şeyler öğrenmek istiyorsanız aradığınız dizi olabilir. IMDb puanı 8.2 olan dizi ciddi bir binge-watch ruhu taşıyor.

9- Gossip Girl

Gossip Girl Female Fc GIF - Find & Share on GIPHY

“Bir şeyler izleyeyim gençliğime döneyim.” “Bana yeniden izleyebileceğim bir dizi önerin.” diyenlerdenseniz Gossip Girl’ü düşünmeden önerebiliriz. “Anılaaar, şimdi gözümde canlandılar!” derken Rory’nin ufaklık halleri de içinizi ısıtabilir.

10- Grey’s Anatomy

Greys Anatomy GIF by ABC Network - Find & Share on GIPHY

Bu hikayede “Anne-kız hikayesi ne alaka?” demeyin. Grey’s Anatomy arkadaşlık, aile ve yaşam hakkında çok fazla anlatan ve minik nüanslarla diğerlerinden farklı olan bir dizi… Bunu böyle düşünmek lazım, ne dersiniz?

Kaynak: Popsugar

[zombify_post]

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.