Karakter Kronolojisi: Çağatay Ulusoy!

3 dakikada okuyabilirsiniz

İstanbul’da, 23 Eylül 1990 yılında doğdu. 2010 yılında Best Model of Turkey birincisi oldu. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Sulama Sistemleri Bölümü’nde eğitim gördü. Hem Ayla Algan’dan hem de Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nden oyunculuk dersleri aldı. Aynı yılda Arka Sokaklar ve Recep İvedik 3’te figüran olarak yer aldı. Ardından ilk dizisinde başrol olarak karşımıza çıktı. 2011-2012 yıllarında altmış yedi bölüm süren Adını Feriha Koydum’da Emir Sarrafoğlu karakteriyle sadece Feriha’nın değil, bizim de kalbimizi çaldı. Hatta dizi bittikten sonra bu karakter ile diziye devam kararı bile verildi.

2012 yılında Eve Düşen Yıldırım dizisine Emir karakteriyle konuk oldu. Ayrıca Adını Feriha Koydum final yaptıktan sonra Emir’in Yolu adlı dizide rol aldı.

Ama maalesef dizinin ömrü kısa sürdü.

2011 yılında ise Anadolu Kartalları’nda rol aldı. İlk sinema filminde Özge Özpirinçci ve Engin Altan Düzyatan ile başrolleri paylaştı, Ahmet Onur karakterini canlandırdı. 2012 yılında bir de Paranoya adlı kısa filmde oynadı.

2013 ve 2015 yılları arasında ise onu ekranlarda Yaman Koper karakteriyle izledik. Tozludere’nin yiğit delikanlısı, en aşığı, en delisi olarak karşımıza çıktı. Hem yakışıklılığı hem tarzı hem sevgisi hem de sesiyle unutulmazlardan oldu. Yetmiş yedinci bölümüyle final yapan Medcezir’deki performansıyla birçok defa “En İyi Erkek Oyuncu” ödülü aldı.

Dizi bittikten sonra onu yeniden sinema perdesinde gördük. 2015 yılında Delibal’da rol aldı, bipolar bozukluk yaşayan genç bir adama hayat verdi. Barış karakterini öyle güzel canlandırdı ki birçoğumuzun kalbinde sızı olarak kaldı. İyi ki Barış Ayaz olmuş. Performansına sağlık!

2016 yılında ise otuz dokuz bölüm süren, tadı damağımızda kalan, kısa ama pek keyifli, performansıyla ise fazlasıyla övgü aldığı dizi İçerde’de rol aldı. Aras Bulut İynemli ile başrolleri paylaştığı dizide kardeşini bulmak için her türlü zorlukla baş eden, intikam almak için her yolu deneyen Sarp Yılmaz karakteriyle izledik. Hem fenomen oldu hem de defalarca ağlattı bizleri. Emeğine sağlık!

Aralık ayında ise Netflix’te yayın hayatına başlayacak olan The Protector’un başrolü olarak karşımıza çıkacak. Tılsımlı bir yadigar tarafından kendisine mistik güçler verilen, karanlık güçlerle savaşmak ve geçmişindeki bir gizemi çözmek üzere bir yolculuğa çıkan Hakan karakterine hayat verecek.

Hem ülkemizde hem dünyada tanınan bir isim olan, yeteneğiyle kendini defalarca kanıtlayan, en iyi oyunculardan olan Çağatay Ulusoy’a kariyeri boyunca bolca başarı diliyoruz. Ha unutmadan, Çağatay Ulusoy dendiğinde aklınızda hangi karakteri beliriyor? Ya da şöyle sorayım, sizin için en unutulmaz olanı hangisiydi?

[zombify_post]

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.