Metacritic’ten yüksek puan alarak yolculuğuna başlayan beş yeni yabancı dizi!

1 dakikada okuyabilirsiniz

IMDb, Metacritic, Rotten Tomatoes ve diğerleri… Özellikle yabancı dizi ve film izlerken bu siteleri bir kontrol ediyor, puanlarını kontrol ediyoruz. Belki de dizi / film seçimlerimizde ciddi bir etkisi oluyor. Yeni yabancı dizi arayanlara bu ay başlayan ve Metacritic’ten yüksek puan alan beş yabancı diziyi kısaca tanıtmak isteriz.

1- The Little Drummer Girl

Metacritic puanı: 75

IMDb puanı: 7.3

Başrollerinde kim var? Florence Pugh, Alexander Skarsgård, Michael Shannon

Konusu: Bir dönem dizisi olan The Little Drummer Girl, 1980’li yıllarda geçiyor. Bir roman uyarlaması olan ve daha önce bir film uyarlaması da olan dizi İsrail ve Filistin arasında yaşananlara güçlü bir bakış atıyor. Olaylar Avrupa’nın farklı ülkelerinde geçiyor ve dikkat çekici bir seyirlik sunuyor.

2- My Brilliant Friend

Metacritic puanı: 86

IMDb puanı: 8.2

Başrollerinde kim var? Valentina Acca, Antonio Buonanno, Gennaro Canonico

Konusu: Yine bir roman uyarlaması, yine oldukça güçlü bir kurguya ve hikayeye sahip olan bir iş… 1950’li yıllarda geçen bu hikaye yaşam boyu süren, eşsiz bir arkaşlık hikayesini merkezine alıyor.

3- Escape at Dannemora

Metacritic puanı: 78

IMDb puanı: 7.9

Başrollerinde kim var? Benicio Del Toro, Patricia Arquette, Paul Dano

Konusu: Ben Stiller’in yönetmenliğini yaptığı sekiz bölümlük dizi özellikle suç draması seviyorsanız aradığınız yeni dizi olabilir.  Hapishaneden kaçan iki suçlunun ve onlara yardımcı olan hapishane personeli (terzisinin) hikayesini anlatan dizi yavaş bir anlatıma sahip… Karizmatik bir hikaye arıyorsanız göz atmanızı öneririz.

4- Homecoming

Metacritic puanı: 83

IMDb puanı: 7.7

Başrollerinde kim var? Julia Roberts, Bobby Cannavale, Stephan James

Konusu: Savaştan dönen askerlerin yaşadığı zor süreçleri ve yaşadıkları terapi sürecini anlatan dizi gerçekçi bir anlatıma sahip… Oyunculuklar ve yönetmenlik konusunda ise son zamanların en iyi yapımlarından biri…

5- Sally4Ever

Metacritic puanı: 77

IMDb puanı: 6.3

Başrollerinde kim var? Julian Barratt, Julia Davis, Felicity Montagu

Konusu:  “İstediği her şeyi almak için, aklına gelen her şeyi yapar!” Farklı, bağımsız film tadında ve yetişkin insanların hayatını “erişkin bir dille” anlatan bir dizi… Girls, Sex and The City ya da Easy gibi dizileri seviyorsanız göz atabilirsiniz.

[zombify_post]

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.