2012 yılında ekrana damga vurmuş diziler!

4 dakikada okuyabilirsiniz

Biraz geçmişe gidip 2012 yılında başlayan ve çok izlenen dizilere göz atalım mı? Bazısı sezonlarca devam etti, bazısı iki veya üç sezon sürdü. Bazıları da gerçekten çok konuşuldu. Peki 2012 yılında başlayıp o yıla damga vuran yerli diziler hangileriydi?

1- Karadayı

Üç sezon yüz on beş bölüm boyunca atv ekranlarında yayınlandı Karadayı… Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Korel ve Çetin Tekindor’un başrollerini paylaştığı dizide, 1970’li yıllarda yaşanan imkansız bir aşk hikayesi anlatılmıştı. Feride Şadoğlu İle Mahir Kara’nın aşk hikayesi hala unutulmazlar arasında…

2- Seksenler

Altı sezon iki yüz yirmi sekiz bölüm boyunca Trt 1’de yayınlanan Seksenler, 80li yıllarda bir mahalle yaşayan ailelerinin hayatını konu edinmişti. Başrolleri ise Rasim Öztekin, Özlem Türkad, Şoray Uzun, Yasemin Çonka, Ayşe Tolga, İlker Ayrık ve Ceyhun Fersoy paylaşmıştı.

3- Suskunlar

Show TV’de yayınlanan Suskunlar, iki sezon yirmi sekiz bölüm sürmüştü. Reyting oranları çok yüksek olmasa da dönemin popüler dizilerinden olmuştu. Murat Yıldırım, Sarp Akkaya, Aslı Enver, Güven Murat Akpınar, Tugay Mercan, Berk Hakman ise dizinin başrollerini paylaşmıştı. Ecevit, Bilal, Ahu ve İbrahim’in ölen arkadaşları Zeki’nin ve geçmişte yaşadıklarının intikamını almaları konu edinmişti. Oyunculuk performanslarıyla övgü alan bir diziydi.

4- Benim İçin Üzülme

İlk sezonu atv’de, ikinci sezonu ise Show TV’de yayınlanan dizi elli beş bölüm sürmüştü. Doğulu bir genç kız ile Karadenizli bir ailenin oğlunun aşk hikayesi konu edinse de dizide birçok karakterin hayatına değinilmişti. Popüler olmasında müziklerinin de payı büyüktü. Kadrosunda ise Fulya Zenginer, Tansel Öngel, Çağlar Ertuğrul, Öykü Çelik, Ünal Silver, Beyazıt Gülercan, Eren Hacısalihoğlu, Sacide Taşaner, Selin Şekerci, Şevket Çapkınoğlu ve Özlem Başkaya gibi isimler yer almıştı.

5- Yalan Dünya

Dört sezon doksan bölüm süren Yalan Dünya’da Türkiye’nin iki uç hayat tarzından gelen iki ailenin komik hikayeleri anlatılmıştı. Kanal D’de yayınlanan diziyi Gülse Birsel kaleme almıştı. Başrollerde ise Altan Erkekli, Füsun Demirel, Olgun Şimşek, Gülse Birsel, Hasibe Eren, Rutkay Aziz ve Beyazıt Öztürk yer almıştı.

6- Dila Hanım

Başrollerini Erkan Petekkaya, Hatice Şendil, Mahir Günşiray ve Hülya Darcan’ın paylaştığı, ilk sezonu Star TV’de ikinci sezonu ise Show TV’de yayınlanan Dila Hanım altmış iki bölüm sürmüştü. Güçlü bir kadın olan Dila Hanım ile gururlu ve kendisine güvenen Karadağlı Rıza’nın aşkı anlatılmıştı.

7- Zengin Kız Fakir Oğlan

30 Ağustos 2012 yılında Trt 1’de yayın hayatına başlamış ve 28 Ağustos 2015 yılında FOX TV’de sona ermişti. Başrollerini Ufuk Özkan ve Ecem Özkaya Üstündağ’ın paylaştığı romantik-komedi türünde bir televizyon dizisi olan Zengin Kız Fakir Oğlan’ın yapımcılığını Birol Güven üstlenmişti.

8- Huzur Sokağı

Selin Demiratar, Kutsi, Güven Hokna, Sinem Öztürk, Gökhan Mete ve Yeşim Salkım’ın başrollerini paylaştığı dizi iki sezon altmış yedi bölüm sürmüştü. Zıt iki ailenin aşık çocukları olan Bilal ve Feyza’nın farklı aşk hikayesi anlatılmıştı.

9- 20 Dakika

Mutlu bir evlilik yaşayan Ali ve Melek Halaskar çiftinin bir gece Melek’in bir cinayetle suçlanarak hapse girmesi ardından kocası tarafından hapishaneden kaçırılmasını konu edinmişti. Tuba Büyüküstün ve İlker Aksum’un başrollerini paylaştığı dizide Fırat Çelik, Bülent Emin Yarar, Müjde Uzman, İpek Bilgin, Ayten Uncuoğlu, Cihat Tamer, Metin Çekmez gibi isimler de yer aldı. Dizi sadece yirmi beş bölüm sürse de şuan yurtdışında bir hayli popüler…

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.