Şahin Tepesi’nin güçlü kadınları!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Ay Yapım imzalı Şahin Tepesi, geçtiğimiz hafta ekran yolculuğuna başladı. Usta yönetmen Hilal Saral’ın yönettiği dizi, birbirinden güçlü kadınlarla izleyicileri buluşturdu. Saral ile birlikte dizinin oyuncuları Zerrin Tekindor, Ebru Özkan, Aybüke Pusat, Esra Dermancıoğlu ve Leyla Tanlar, bu gücün sırrını paylaştı.

Senaryosunu Melek Gençoğlu’nun yazdığı, yönetmen koltuğunda ise Hilal Saral’ın oturduğu Şahin Tepesi’, geçtiğimiz hafta yayınlanan ilk bölümüyle izleyicileri entrikalarla ve aşkla örülü fırtınalı bir dünyaya sürükledi. Birbirlerinin hayatından çalan iki kadının hak ve güç savaşı ortasında kalan iki gencin aşkları için verdikleri mücadeleyi anlatan dizi, güçlü kadın karakterleri bir araya getiriyor.

Zerrin Tekindor

Türkiye’nin ilk Emmy ödüllü dizisine imza atan Saral’ın gözünden izlediğimiz bu kadınların başında Tuna Akdora olarak izlediğimiz Zerrin Tekindor ve Melek Özden rolüyle izleyicilerle buluşan Ebru Özkan geliyor. Gerçek hayatta bir kadının en çok ekonomik açıdan güçlü olması gerektiğini söyleyen Tekindor, Tuna’yı şu sözlerle anlatıyor: “Yapabilirim deyip yapmış biri Tuna. Kendi kendine sahip olduğu gücün elinden alınmasına asla izin vermeyecek biri. Karşısına çıkan engellerle mücadele ederken de cesur ve ürkütücü.”

Ebru Özkan

Özkan ise Melek karakterinin gücünü yaralarından aldığını söylerken, “Kadınlar yaradılış gereği güçlü ve üretken varlıklardır, önemli olan bunun farkında olmaktır”sözleriyle de her kadının güçlü olduğuna vurgu yapıyor. Melek’in kızı Verda’ya hayat veren Aybüke Pusat ise Verda’nın adalet duygusunun çok güçlü olduğunu söylerken, gerçek hayatta güçlü olmanın kaynağını şuna bağlıyor: “Potansiyelinin farkında olmak yeterli. İnsan, istediği her şeyi yapabileceği, her yere gidebileceğini bilmeli. Tek kuralı, hayatında sadece kendi sözünün geçmesi olmalı.”

Esra Dermancıoğlu

Şahin Tepesi’nde, bazı sırları öğrendikçe özellikle ablası Tuna karşısında güçlü durmaya çalışacak olan Ceylan’ı canlandıran Esra Dermancıoğlu; gerçek hayatta karakterinin aksine kendi ayaklarının üstünde duran ve kimliğini bulmuş biri olarak Ceylan’ın onu takdir edeceğini söylüyor. Gücün kaynağını ise vurucu bir cümleyle özetliyor: “Kim olduğumuzu biz kendimize kanıtlarsak işte bence güç burada başlar.”

Leyla Tanlar

Tuna’nın kızı Deniz’e hayat veren genç oyuncu Leyla Tanlar ise Deniz’in güçlü yanını şu şekilde anlatıyor: “Genç yaşına rağmen kazayla bile olsa bir ölüme sebebiyet vermenin vicdani ağırlığını taşıyabilmek adına verdiği mücadele ve yaşadığı bütün iç çatışmalara rağmen ayakta kalabilmesi onu güçlü kılıyor.”

Hilal Saral

Şahin Tepesi’nin dünyasını yaratan yönetmen Hilal Saral ise bu güçlü kadınları şöyle tanımlıyor: “Şahin Tepesi’nde izleyiciler birbirinin hayatını çalan iki kadının kuvvetli çatışmasının ortasında kalan bir aşka tanık olacaklar. Bu iki kadının arasında geçmişten gelen bir aşk hesaplaşması da var. Sadece bu iki kadının değil, hikayemizdeki diğer kadınların da hem kendileriyle hem de başkalarıyla hesaplaşmalarına tanık olacaksınız. Sahip oldukları güçleri konuşacak dizide.”

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı