Çarpışma izlemek için 5 sebep!

4 dakikada okuyabilirsiniz

Geçtiğimiz haftalarda yayın hayatına başladı Çarpışma… Dizinin senaryosunu Ali Aydın yazıyor, Uluş Bayraktar ise yönetiyor. Ay Yapım imzalı dizi sezonun en merak edilen dizilerinden oldu lakin biraz geç mi başladı ne? Fakat buna rağmen reytinglerini yükseltmeye devam ediyor. Dizinin kadrosu ise bir hayli mükemmel! Kimi izledi, çok beğendi. Kimi henüz vakit bulamadı belki… Çarpışma izlemek için beş nedene bir göz atalım mı?

1- Elbette kadro!

Bu dizi sadece kadrosu için bile izlenir. Kıvanç Tatlıtuğ başrolde sonuçta! Onur Saylak da! Elçin Sangu, Alperen Duymaz ve Melisa Aslı Pamuk da… Ayrıca Mustafa Uğurlu, Erkan Can, Rojda Demirer, İsmail Demirci, Hakan Kurtaş kadroda yer alıyor. Bunca yetenekli isim bir arada olur da ortaya kötü bir iş çıkar mı hiç? Elbette çıkmadı.

2 Performanslar!

Ah be Kıvanç Tatlıtuğ, ciğerimizi soldurdun. Yüreğimizi burktun. Sen ağladın, biz de ağladık. Kıvanç Tatlıtuğ’u övmek ne haddime… Her sahneyi yaşıyor zaten, emeğine sağlık. Elçin Sangu ise drama çok yakışmış. Kızı için çırpındığı sahneler ile boğazımızda bir düğüm oluşturdu bile… Onur Saylak’ın nasıl kusursuz bir oyuncu olduğunu anlatmama zaten kelimeler yetmez efenim, hayranıyım! Her karakteri öyle güzel giyiyor ki… Alperen Duymaz ise gözleriyle oynayan isimlerden… İleride sağlam sahnelerle adından söz ettireceğine eminim. Bakalım bizleri daha nasıl sahneler bekliyor?

3- Merak uyandıran senaryosu!

Kısaca hikayeden bahsedeyim; Kıvanç Tatlıtuğ, Kadir Adalı adında bir polis ayrıca tutkunu olduğu takım için amigoluk da yapıyor. Mutlu bir evliliği, şeker bir kızı varken onları bir saldırıda kaybediyor ve tam anlamıyla dağılıyor. Erkan Can ise dizide Kadir’in komiseri… Kadir ile Zeynep (Elçin Sangu) de yetimhaneden tanışıyorlar. Ayrıca Kadir’in vefat eden eşi de bu gruba dahilmiş. Bizim minik üçlü nasıl dağılıyor? Kadir ve Aslı evleniyor ama Zeynep neden onlardan ayrı düşüyor? Şimdilik bilmiyoruz. Bu arada Zeynep’in de belalı bir eşi ve eşinden de beter bir düşmanı oluyor, Veli!

Onur Saylak Veli rolüne pek yakışmış söylemeden geçmeyelim. Neyse efendim gel gör ki bu Veli, Zeynep’in kızını kaçırıyor. “Paramı getir vereyim kızını!” diyor ve Zeynep de pıtı pıtı gidip çalıştığı bankayı soyuyor. Bir yandan da hapisten yeni çıkmış Kerem (Alperen Duymaz), Cemre (Melisa Aslı Pamuk) ‘nin evini sarı çocukla soyarken kızı bıçaklayıp kaçıyor. Cemre de yaralı şekilde kaçarken bizim dörtlü, ülkemizde ilk defa uygulanan bir sahne sistemi ile çarpışıyor. Sadece dört araba değil, dört insanın da hayatları da çarpışmış oluyor böylece. İlerde neler olacak, kim kimi nerden tanıyor? Zeynep ile Kadir’in arasında ne oldu? Veli’nin sırlarla dolu geçmişinde neler oldu? Saçı önceden komple siyahken araya neden beyaz attırdı? (Bunu tek ben merak ediyor olabilirim!) Cemre ile Kerem ne zaman aşık olacak? Shiplerimiz kavuşacak, kötüler cezasını bulacak mı merak içindeyiz doğrusu… Beklemedeyim/z.

4- Dolu dolu hikayeye sahip olan karakterler!

Birçok dizide gördük rol alan karakterlerin altının boş olduğunu… Hikayeye bir katkısının olmadığını veya zorlama bir şekilde yazıldığını. Ama burda o işler öyle değil, yani şimdilik öyle gözüküyor diyebiliriz. Her karakterinin birbiriyle bağlantısı, her bağlantının altındaki gerçeği, her gerçeğin ne zaman ortaya çıkacağını senarist bey biliyor. Bir hikayede altı boş karakterin olmaması daima artı yöndür bence.

5- Çiftlerin uyumu!

Evet Kadir ile eşi de yakışıyordu şimdi, mekanı cennet olsun ama Zeynep ile Kadir’i shiplememek de olmaz şimdi! Gözün gördüğünü neden saklayalım ki? Ah o ne güzel uyumdur! Çocukluklarından belliymiş aslında… Sonra neler oldu bilemiyoruz ama Kadir’in ilacının Zeynep olduğu da aşikar. Kıvanç Tatlıtuğ ile Elçin Sangu’nun hep birlikte rol almasını istiyordum, nasip de oldu.

Alperen Duymaz ile Melisa Aslı Pamuk’un hayat verdiği Kerem ve Cemre de dizideki ikinci çiftimiz. Çift diyorum ama henüz ortada bir durum yok gibi. İleride neler olur bilinmez lakin bu ikilinin uyumu daha dizi başlamadan ortadaydı. CemKer kalp! Sarı çocuk ile yeni sürüm Eyşan da umarım hep birlikte olurlar da bizimkilerden uzak dururlar. Cemre’nin üvey annesi ve hiç sevemediğim sevgilisi de hiç ayrılmasın ayrıca… Uyumlu çiftleri severiz, zorluklarla baş ettikten sonra kavuşan çiftleri daha çok!

Dram ve aksiyonun bol olduğu, sırların ve geçmişteki olayların yavaş yavaş ortaya çıktığı, arada aşk da olsun, kötü karakterlere sinir de olayım ama arada da ağlayayım yahu diyorsanız eğer bir göz atın derim. Tabii hala izlemediyseniz! Yolu açık, şansı bol olsun.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.