Murat Ünalmış hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Şu sıralar atv dizisi Bir Zamanlar Çukurova’da beğenerek izlediğimiz Murat Ünalmış, izleyicinin dikkatini uzun süre önce üzerine çeken başarılı oyunculardan biri. Biz de kendisi hakkında bilmeniz gerekenleri on maddede derlemek istedik! Buyurun bakalım!

1- 1981 doğumlu, Kayserili!

23 Nisan 1981 yılında doğan Murat Ünalmış, Boğa Burcu, 37 yaşında!

2- Hangi dizilerde yer aldı?

İlk olarak Kurşun Yarası dizisinde izlediğimi Murat Ünalmış daha sonra Lale Devri, Yer Gök Aşk, Babalar ve Evlatlar, İnadına Yaşamak, Deli Gönül gibi dizilerde yer aldı. Şimdi ise bildiğiniz üzere Bir Zamanlar Çukurova’da Demir Yaman karakterine hayat veriyor.

3- Hangi filmlerde yer aldı?

Gecenin Kanatları, Güneşi Gördüm ve New York’ta Beş Minare filmleri başlıca yer aldığı yapımlar olan Murat Ünalmış, ayrıca 2004 yılında da Celal Oğlan filminde oynamıştır.

4- Peki ya eğitimi?

Murat Ünalmış, ortaokulu bitirdikten sonra 14 yaşında Kayseri Meysu’da oynarken Fenerbahçe’ye transfer olunca İstanbul’a gelmiş. Lise yıllarında profesyonel olarak Fenerbahçe Kulübü’nde basketbol oynamış, 20 yaşında basketbol oynamayı bırakmış. Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü bitiren oyuncu daha sonra Akademi İstanbul’da oyunculuk eğitimi almış.

5- Çocukken nasıl hayaller kuruyordu?

Hayali sporcu olmakmış çünkü o dönem basketbol oynuyormuş ve İstanbul’a geliş nedeni de basketbol olmuş. Anadolu’dan İstanbul’a geldikten sonra bir şeylerin daha başarılabilir olduğunu ve hiçbir şeyin imkansız olmadığını anlamış.

6- Ona göre Demir Yaman nasıl biri?

Gösterişçi ve narsist… “’Demir Yaman’ tamamen kötü bir karakter değil ama kötü olmak için gerekçeleri var.” diyor. Murat olarak kötü olmayı tercih etmezmiş ama ‘Demir Yaman’ ediyormuş.

7- Evlenmeyi düşünüyor mu?

Bu işlere nasip kısmet olarak bakan Murat Ünalmış, evlenmek ve çocuk sahibi olmanın güzel duygular olduğunu düşünüyor. “Beni benlikten çıkarmayan birini bulursam evlenmeyi düşünürüm” diyor.

8- Kendisini nasıl tanımlıyor?

Görünüşümden dolayı sert bir tavrı olduğu düşünülüyormuş, net olsa da bunun tam tersiymiş aslında. Bir insanın görünüşü ya da ses tonundan ziyade ağzından çıkanların doğruluğunun daha önemli olduğunu düşünüyor. Mütevazi yaşamaya çalışıyormuş. Çok fazla ortalıkta dolaşmayan, kendi kendine vakit geçirip kendini doldurmaya çalışan biriymiş.

9- İlk görüşte aşka inanıyor mu?

Gerçek aşkın hakikati bilmek olduğunu, ilahi olduğunu düşünüyormuş. “Ama hakikati bildikten sonra, senin gördüklerinin azıcığını gören birini tanımaya başladıkça aşık olabilirsin.” diyor. Ona göre “İlk görüşte aşık oldum” dersen o aşk değil şehvetmiş.

10- Peki ya gelecek planları?

Çanakkale’de yaşamak istiyormuş. Ayvalık’ta 2002 yılında dizi çekmiş ve ilk kez Kaz Dağları’na gitmiş. Hayran olmuş ve “Ben burada yaşayacağım” demiş. 12 yıldır da devamlı gidip geliyormuş ve orada ufak bir de arsa almış. Orada ev yapıp yaşamak istiyormuş.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı