BluTV’nin yeni dizisi Bozkır nasıl bir dizi?

2 dakikada okuyabilirsiniz

Yerli dizi platformumuz BluTv’nin en yeni içeriği Bozkır geçtiğimiz günlerde başladı. Masum, 7 Yüz, Dudullu Postası, Bartu Ben gibi orijinal içeriklerinden sonra platformda orijinal bir içerik yoktu. Bozkır adeta hızır gibi yetişti. Tanıtımları, oyuncu kadrosu ile adından sıkça söz ettiren Bozkır küçük bir şehirde çalışan iki cinayet büro amirinin hikayesini anlatıyor. Seyfi ve Nuri Pamir küçük bir şehirde yaşayan, yalnızlıklarından bunalan iki amir… Bozkır’da işlenen cinayetlerin yanı sıra devletin güçlü insanları ve onların hakimiyet alanları ile de uğraşıyorlar. Yiğit Özşener, Ekin Koç, Nur Fettahoğlu, Merve Çağıran, Bige Önal ve Altan Erkekli oyuncu kadrosunda yer alıyor. Dizi 50 dakika, yönetmenliğini Bahadır İnce senaristliğini ise Levent Cantek üstleniyor.

“Burada yaşamak mezarda uyanmak gibi…”

Dizi Behzat Ç. ve Bir Zamanlar Anadolu’da karışımı gibi karşımıza çıkıyor. İki cinayet büro amirinin hikayesi, Neşet Ertaş müzikleri, nüfuzu olanlara karşı sitemkar halleri, tavırları ile Behzat Ç’yi andırıyor. Mekanlar, doğa görüntüleri, ortamla da Nuri Bilge Ceylan’ın Bir Zamanlar Anadolu’da filmini izler gibi oluyoruz. Sakin ve hayata karşı daha kabullenmiş olan Seyfi ile yanındaki genç, deli dolu Nuri Pamir’in sistemle ve küçük şehirdeki yalnızlıkları ile biz dizinin erkeksi yönünü ilk dakikalardan hissediyoruz. Nuri Pamir’in sesinden dinliyoruz hikayeyi ve bu hem iyi hem de kötü bir şey. İyi olmasının sebebi dizilerdeki üst sesler diziye farklı ve dönem havası katıyor nedense, seyircinin hoşuna gidiyor. Kötü yanı ise sanki dış ses her şeyi bu kadar detaylandırmasa ve biraz da çözme işini seyirciye bıraksa daha iyi olacak gibi… Ancak ilerleyen bölümler ne gösterir bilinmez.

Yiğit Özşener’in oyunculuğu yine her zamanki gibi muazzam ama onun yanında yer alan Ekin Koç’un da hakkını vermek lazım çünkü o ağzı bozuk, sert ve asi halleri çok iyi yansıtmış. Kendisini genelde romantik tarzda izlediğim için biraz ön yargılıydım ama ben çok beğendim, iyi ki kadroda o da yer almış dedim. Nur Fettahoğlu’nun ekranda görmeyi çok özlemişim, Merve Çağıran ve Bige Önal’ı pek fazla göremedik karakterleri nasıl bilemedik o yüzden sezon boyunca nasıl ilerleyecek senaryo merak ediyorum.

Mekanlar, çekim açıları ve oyunculuklar çok iyiydi. Elli dakika nasıl geçti anlamadım, ben diziyi beğendim açıkçası. Bu tarz bir şeyi özlemişiz. Evet, Behzat Ç. benzerlikleri var, insanın aklına direkt oradaki sahneler, roller geliyor ve yeni bir içerik izlemiyor muyum acaba diye düşüncelere daldırıyor insanı ama kendi içinde yarattığı karakter kodları, mekan kodları ve senaryo ile bence farklı bir yere evirilecek bir dizi. Seyfi’nin söylediği gibi “Kötü bir şey olmuş.” Dizi de kötü bir şeyler oluyor ve biz de o kötü şeylerin nasıl olduğunu merak ediyoruz. Merak ögesini çok iyi örmüşler ve galiba sezon boyunca göreceğimiz seri katilin mesajını verdiler bize. BluTv bir tık uzağınızda ve Bozkır kesinlikle bir şansı hak ediyor. Şimdiden iyi seyirler.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.