2014 yılında ekrana damga vurmuş yerli diziler!

4 dakikada okuyabilirsiniz

Çok değil, birazcık geçmişe gidip 2014 yılında başlayan ve çok izlenen dizilere göz atalım mı? Bazısı sezonlarca devam etti bazısı iki veya üç sezon sürdü. Bazıları da gerçekten çok konuşuldu. Peki 2014 yılında başlayıp o yıla damga vuran yerli diziler hangileriydi?

1- Diriliş Ertuğrul

10 Aralık 2014 yılında yayın hayatına başlayan dizi, beşinci sezonuyla hala Trt 1 ekranlarında sevenleriyle buluşuyor. Hem reyting listesinde zirvede yer alıyor hem de sosyal medyada çok konuşuluyor. Engin Altan Düzyatan’ın Ertuğrul Gazi’ye hayat verdiği dizinin başarısı daim olsun diyelim.

2- Kara Para Aşk

12 Mart 2014 yılında atv ekranlarında başlayan dizi tam iki sezon sürdü ve elli dördüncü bölümüyle de 15 Temmuz 2015 tarihinde ekranlara veda etti. Engin Akyürek ve Tuba Büyüküstün’ün başrollerini paylaştığı dizi Elif Denizer ile Ömer Demir’in bir ölüm haberiyle kesişen hayatlarını ve ileride başlayacak olan büyük aşklarını konu edinmişti. Çok mükemmel bir diziydi gerçekten, özledim!

3- Kaçak Gelinler

26 Mayıs 2014 tarihinde Star TV’de başlayan Kaçak Gelinler, ardından tv8’e transfer olmuş ve maalesef yirmi dokuzuncu bölümüyle final yapmıştı. Türünün ilk örneklerinden olan dizi 2014 yılının yaz sezonuna tam anlamıyla damga vurmuştu. Selin Şekerci, Deniz Baysal ve Açelya Topaloğlu’nun başrollerini paylaştığı Kaçak Gelinler, izlemeye doyamadığım romantik komedilerdendi. Ne diyelim, onlar gibisi hala gelmedi!

4- Kaderimin Yazıldığı Gün

14 Ekim 2014 ve 29 Aralık 2015 tarihleri arasında Star TV’de yayınlanmış ve elli bölüm sürmüştü. Hatice Şendil ile Özcan Deniz’in başrollerini paylaştığı Kaderimin Yazıldığı Gün, Kahraman ve Elif’in büyük aşkını konu edinmişti.

5- Ulan İstanbul

Uğur Polat, Şebnem Bozoklu, Erkan Kolçak Köstendil, Kaan Yıldırım, Sevtap Özaltun’un başrollerini paylaştığı dizi, 23 Haziran 2014 yılında Kanal D’de başlamış ve otuz dokuzuncu bölümüyle de 16 Şubat 2015 yılında ekranlara veda etmişti. Karlos ile Yaren’in aşkını, Ferdi ile Derya’nın hikayesini pek özledik doğrusu… İyi ki varlardı.

6- Güzel Köylü

25 Haziran 2014 tarihinde Star TV’de başlayan Güzel Köylü’nün başrollerini Gizem Karaca, Berk Cankat, Mehmet Ali Nuroğlu ve Ahmet Mümtaz Taylan paylaşmıştı. Elli iki bölüm süren dizide Güzelköy’e yerleşen Gül’ün hayatını ve Cemal ile olan aşk hikayesi anlatılmıştı.

7- Paramparça

2014 yılının ekranlara damga vuran bir başka dizisiydi Paramparça… Erkan Petekkaya, Nurgül Yeşilçay ve Ebru Özkan’ın başrollerini paylaştığı dizide aynı hastanede doğan ve yanlış ailelere verilen iki kız çocuğunun ve ailelerinin hayatı anlatılmıştı. Dizi üç sezon doksan yedi bölüm sürmüş ve Star TV ekranlarında yayınlanmıştı.

8- Kocamın Ailesi

Gökhan Alkan, Yeliz Kuvancı ve Ayşenil Şamlıoğlu’nun başrollerini paylaştığı dizide çocuklarından birini kaybetmiş bir ailenin ve eşini yeni kaybetmiş Tarık’ın hayatı anlatılmıştı. Daha sonra ise Tarık’ın o kaybolan çocuk olduğu ortaya çıkmıştı. Sımsıcak bir komedi dizisi olan Kocamın Ailesi, iki sezon boyunca FOX’da yayınlanmış ve elli yedi bölüm sürmüştü.

9- Kiraz Mevsimi

İki sezon elli dokuz bölüm boyunca FOX ekranlarında izledik. Özge Gürel ve Serkan Çayoğlu dizinin başrollerini paylaştı. Elli dokuz bölüm süren dizide Ayaz ile Öykü’nün aşk, arkadaşlık ve aile hayatları anlatılmıştı. Bir döneme damga vuran Kiraz Mevsimi, sadece ülkemizde değil, İtalya başta olmak üzere birçok ülkede popüler olmuştu.

10- O Hayat Benim

16 Şubat 2014 yılında yayın hayatına başlayan O Hayat Benim, dört sezon sürdü ve yüz otuz birinci bölümüyle 2 Mayıs 2017’de final yaptı. Ezgi Asaroğlu, Ceren Moray, Keremcem ve Oya Başar’ın başrollerini paylaştığı dizi dört sene boyunca ilgiyle izlenmiş ve çok konuşulmuştu.

11- Güllerin Savaşı

İki sezon altmış sekiz bölüm boyunca Kanal D ekranlarında yer aldı. 8 Temmuz 2014 – 6 Şubat 2016 tarihleri arasında yayınlanan dizinin başrollerini Damla Sönmez, Canan Ergüder, Barış Kılıç ve Sercan Badur paylaşmıştı. Güllerin Savaşı da konusuyla ve ilgiyle izlenişi ile o yıla damga vurmuştu.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.