Ünlü oyuncular tiyatro oyunu Timsah için bir araya geldi!

1 dakikada okuyabilirsiniz

Televizyon, sinema ve tiyatro sahnesinin başarılı isimleri Erkan Avcı, Ferit Aktuğ, Hazal Türesan ve Özgün Aydın DasDas’ın yeni oyunu Timsah için bir araya geldi. Oyunun yönetmenliğini ise yer aldığı projelerle seyircinin büyük beğenisi toplayan Mert Fırat ile birlikte başarılı oyuncu Volkan Yosunlu üstleniyor.

Çukur dizisinde seyircinin karşısına çıkan Erkan Avcı, Ufak Tefek Cinayetler dizisinde yer alan başarılı oyuncu Ferit Aktuğ, son dönemde Kara Para Aşk, Fazilet Hanım ve Kızları gibi sevilen dizilerde rol alan Hazal Türesan ile Güldür Güldür, Zengin Kız Fakir Oğlan gibi dizilerle birçok başarılı tiyatro oyununda izleyicilerle buluşan genç oyuncu Özgün Aydın DasDas’ın yeni oyunu Timsah ile ilk kez, 22. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında seyirci karşısına çıktı. Mert Fırat, Didem Balçın, Harun Tekin, Koray Candemir ve Muzaffer Yıldırım’ın ortak projesi olan ve 2017-2018 sezonunda yaklaşık 450 bin misafire ev sahipliği yapan kültür, sanat ve yaşam merkezi DasDas, bir süredir hazırlıklarına devam ettiği Ataşehir Metropol İstanbul’daki yeni yerinin kapılarını ilk kez İstanbul Tiyatro Festivali seyircisine açtı.

Yönetmenliğini Mert Fırat ve Volkan Yosunlu’nun beraber üstlendiği, çevirisini İlksen Başarır’ın yaptığı Tom Basden’in Timsah oyunu ile sahneye çıkan ekip sonunda yaklaşık 700 kişilik seyirciden büyük alkış aldı. Tom Basden’ın Dostoyevski’nin aynı adlı öyküsünden esinle yazdığı ve çağın hastalıklarından birine mizahi bir bakış atan oyun, gösteri toplumunun sistemle el sıkışmayı seçen aktörleriyle, bir timsahın karnından “hesaplaşıyor.” En az hayatta şahit olduklarımız kadar “tuhaf ama gerçek” olan bu oyun, tiyatroseverlere bol kahkaha attırıyor.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı