The Protector IMDb’de ne durumda?

2 dakikada okuyabilirsiniz


Dünyaca ünlü içerik portalı Netflix’in ilk Türk dizisi olan Muhafız (The Protector) geçtiğimiz günlerde ilk sezonunu yayına sundu. Eğlence sektörünün datasını analiz eden Socipol’ün verilerine göre, Başrolünde Çağatay Ulusoy’un yer aldığı proje bugün açıklanan IMDb puanlamasında tüm dünyada 101. sırayı alarak tüm zamanların en iyi IMDb sıralamasına sahip Türk yapımı oldu.

Muhafız oyuncuları da listede üst sıralara yerleştirler. Hazar Ergüçlü global listede 1826. olarak Türk oyuncular içinde 1. sıraya oturdu. Ayça Ayşin Turan da 1943. olarak 2. sırayı aldı. Muhafız’ın başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy ise tüm dünyada 2102. olarak Türk oyuncular içinde 3. sıraya yerleşti. Bu sıralamalar, tüm dünyada 11 milyonu aşkın isim arasında bu sıralamaya ulaşan bu üç oyuncunun kariyerlerindeki en iyi sıralamalar. Ayrıca aynı diziden Mehmet Kurtuluş ve Okan Yalabık da ilk 10.000 isim arasında yer alarak büyük başarı gösterdiler. Aynı dizide işbirlikçi bir polis memurunu oynayan Mehmet Yılmaz Ak ise 43 bin sıra birden yükselerek global listede 13.822., Türk oyuncular içinde de 25. oldu. Aynı diziden Yurdaer Okur da global listede 30 bin sıra yükseldi.

Türkiye’de pek tanınmayan, Almanya’da ‘Jerk’ adlı diziyle ekranlarda olan Fahri Yardım da 4. sırada yer aldı. Bu hafta dünya üzerinde büyük prestij anlamına gelen global listedeki ilk 10.000 oyuncu arasına 13 isim katıldı. Bu Türk sineme TV endüstrisinin rekoru… IMDb listelerinin daimi birincisi Kıvanç Tatlıtuğ, 4984. olarak Türk oyuncular içinde 5. sırada yer alırken; Şampiyon filminin iki yıldızı Farah Zeynep Abdullah ve Ekin Koç da ilk 15 isim arasında yerlerini aldılar.

Türkiye’de sadece Socipol’ün kaydını tuttuğu verilere göre IMDb sıralamasında ilk 10.000 isim arasında yer almak büyük bir prestij göstergesi ve uluslararası bilinirliğin işareti olarak kabul ediliyor.


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı