The Protector izlemek için 5 sebep!

4 dakikada okuyabilirsiniz

“Bizim de bir Netflix dizimiz olsun!” derken geçtiğimiz yıl haberini aldık. 14 Aralık’ta ise dizi tüm bölümleriyle yayınlandı. Çağatay Ulusoy’un “Açılın ben muhafızım!” dercesine ortaya koyduğu performansı, ilklerin buluştuğu bir dizi olması, iyisiyle kötüsüyle “Bu bizim!” dediğimiz The Protector (Hakan: Muhafız) izlemek için beş nedene bir göz atalım mı?

1- Fantastik işleri sevenler için keyifli!

Dizinin konusundan başlayacak olursak, Hakan adında İstanbul’da yaşayan ve arkadaşıyla birlikte bir antikacı dükkanı açmak isteyen bir genç var. Bir yandan ise İstanbul’u korumak gibi de bir görevi var. Bu görevle ilk bölümün sonunda tanışıyor. Tılsımlı gömleği giyerek yenilmez olan son muhafızın bir de yüzük ve hançeri bulması isteniyor, bulduğunda ise ölümsüzü öldürerek yaşadığı şehri daha güvenli bir hale getirmesi amaçlanıyor.

2- Kadro ve performanslar!

Dizide iki başrol var desek linç yer miyim, bilemedim. Çağatay Ulusoy’a İstanbul eşlik ediyor yoksa İstanbul’a mı Çağatay? Neyse mükemmel bir ikili oldukları kesin! Şehri, üç başarılı yönetmenin gözünden görmek de ayrı bir hoş detay. Can Evrenol, Gönenç Uyanık ve Umut Aral’ın da emeğine sağlık diyelim.

Kadroya gelecek olursak; Çağatay Ulusoy’u Hakan adında bir Kapalıçarşı çocuğu olarak görmekteyiz. Okan Yalabık; Faysal Erdem adında büyük bir iş adamına, Ayça Ayşin Turan Faysal’ın asistanı Leyla’ya, Mehmet Kurtuluş Faysal ‘ın korumasına, Hazar Ergüçlü Zeynep adında bir tarihçiye, Yurdaer Okur ise Zeynep’in babasına hayat vermekte… Ayrıca dizide konuk oyuncu olarak, Cankat Aydos, Cem Yiğit Üzümoğlu, Helin Kandemir, Mehmet Yılmaz Ak gibi isimleri izliyoruz. Ve Burçin Terzioğlu ile Saygın Soysal sürpriz iki karakter ile karşımıza çıkıyor. İlk sezon çekimleri devam ederken ikinci sezon onayı alan The Protector’ın kadrosuna Boran Kuzum ve Engin Öztürk de dahil olmuş. İkinci sezon gümbür gümbür ve daha da heyecanlı geçecek gibi görünüyor. İlk sezonu on bölümden oluşan Hakan:Muhafız’a ise tam olarak Çağatay Ulusoy’un oyunculuğu damga vurmuş diyebiliriz.

3- Süper kahramanları kim sevmez ki?

Çocukluğumuzdan bu yana bu tarz hikayelerle büyüdü birçoğumuz… Bayılıyoruz iyilerin dostu kötülerin düşmanları olan güçlülere! Bir Iron Man, bir Hulk, bir Thor değildi belki. Superman gibi kırmızı taytı da yoktu ama olsun! Onun o haşin bakışları yeter… Yardımsever, yumruksavar, sevdi mi tam sever, bazen tatlış bir derbeder… Hikayesini merak ediyoruz, heyecanla ikinci sezonu bekliyoruz. Parti kur oy verelim Muhafız Hakan!

4- Dünyanın en büyük dijital izleme servisinin ilk Türk dizisini izlememek de yani ne bileyim!

İzleyelim arkadaşlar… Yani boş zamanlarımızda en fazla on saatimizi ayıracağımız türden ilk milli, yerli, Türk dizimiz sonuçta. Üstelik Netflix gibi tüm dünyadan kullanıcıları bulunan büyük bir platformda yer alıyorken… Elin adamı yaparken özenerek izledik, “Neden yok be!” diye yakındık, belki bir gün diye umutlandık. Sonunda yaptılar, oldu. Hatalar yok mu? Elbette var. İlklerin günahı olmaz diyerek şe’yapabiliriz onu n’olcak?.. Belki bir sonraki dizi kusursuz olur. Belki bu işi yapmak isteyen umutla dolar. Birileri cesaretlenir. Yani izleyelim, sonuçta üye oluyorsun ve bir ay ücretsiz kullanma hakkı da senin oluyor. Adamlar yapmış, olmuş. Bize de izlemek düşer. Belki ilk sezonu defalarca da izlemek!

5- Senaryo, merak duygusu, müzikler, mekanlar…

Dizinin müziklerine bayıldım desem yeridir, yerli ve yabancı birçok parçaya yer verilmiş ve sahnelerle uyumları da güzeldi. İstanbul’un en kuytu köşelerinden en uç kısımlarına, turistlik yerlerinden başarılı mimari ve tarihi eserlere de yer verilmiş.

Senaryoyu başarılı bulanlar ve bulmayanlar olarak ikiye ayrılmış bir kitle var. İlk bölüm her zaman olaya giriş bölümüdür. Pat diye “Al muhafız oldun!” demeleri saçma olurdu, biraz ondan önceki olayları vermeleri gerekirdi, öyle de olmuş. İlerleyen zamanlarda da geçmişe yolculuklar olmuyor da değil hani… İlk sekiz bölümde biraz Hakan’ın adapte olmasını, biraz üçgenli aşk hayatını, biraz da geçmişini izledik. Onuncu bölümle ise ikinci sezonun gümbür gümbür geleceğinin sinyalleri verilmiş. Spoilersız nasıl anlatırım bilemedim ama gelecek sezonun daha heyecanlı ve daha aksiyonlu geçeceği ortada.. Yeni katılacak karakterlerin ne tarafta olacağını ise merak ediyorum… Ekibin emeğine sağlık, yolu açık, izlenme sayısı çok olsun!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı