Engin Akyürek hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

3 dakikada okuyabilirsiniz


Uzun süredir ekranlarda görmediğimiz ve çok özlediğimiz Engin Akyürek, bu aralar Bergüzar Korel’le başrollerini paylaştığı Bir Aşk İki Hayat adlı sinema filmiyle gündemde. Biz de 2019 yılında gösterime girecek film öncesi kendisi hakkında bilmeniz gerekenleri 10 maddeye sığdırmaya çalıştık! Buyurun bakalım!

1- 1981 doğumlu, Ankaralı!

12 Ekim 1981 yılında Ankara’da doğan Engin Akyürek, Terazi burcu, 37 yaşında…

2- Hangi dizilerde yer aldı?

İlk olarak Yabancı Damat dizisinde izlediğimiz Engin Akyürek; daha sonra Karayılan, Bir Bulut Olsam, Fatmagül’ün Suçu Ne?, Kara Para Aşk ve Ölene Kadar dizilerinde yer aldı.

3- Hangi filmlerde yer aldı?

İlk olarak Kader adlı filmde Cevat karakterine hayat veren Engin Akyürek, daha sonra Bir Küçük Eylül Meselesi’nde Tekin karakterini canlandırdı. Geçtiğimiz yıl kendisini Çocuklar Sana Emanet adlı Çağan Irmak filminde izledik. Son olarak Bergüzar Korel’le başrollerini paylaştığı “Bir Aşk İki Hayat” adlı filmde rol aldı.

4- Nereden mezun?

Engin Akyürek, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü mezunu. Oyunculuğa geçişi ise Türkiye’nin Yıldızları programında birinci olduktan sonra gerçekleşiyor.

5- Peki ya ödülleri?

2006 yılında ÇASOD Oyunculuk Ödülleri yarışmasında Kader adlı filminde Umut Veren Sanatçı, 2007 yılında 39. Siyad Türk Sineması Ödülleri yarışmasında Kader adlı filminde Umut Veren Sanatçı, 2012 yılında Televizyon Dizisi.com En İyiler Ödülleri yarışmasında Fatmagül’ün Suçu Ne? adlı dizide En İyi Erkek Oyuncu, 2014 yılında Televizyon Dizisi.com En İyiler Ödülleri yarışmasında Kara Para Aşk adlı dizide En İyi Erkek Oyuncu ödüllerinin sahibi.

6- Sosyal medya kullanmıyor!

Engin Akyürek’in herhangi bir sosyal medya hesabı yok. Kendisi ile ilgili haberlere, yazılanlara internetten ulaşıyor. Kapalı bir hayat yaşamadığını aslında hayatını yaşadığını söylüyor.

7- Nasıl bir hayatı var? Arkadaşları?

Anadolu yakasında bir hayatı varmış. Çoğunlukla oradaymış. Arkadaşları ve çevresi de o taraftaymış. İşi olmadıkça Avrupa tarafına geçmiyormuuş. Çalışmadığı dönemlerde çalıştığı zamanlarda vakitsizlikten yapamadığı şeyleri yapıyormuş. Oyuncu arkadaşları da varmış, mahalleden ya da Ankara’dan görüştüğüm arkadaşları da. Kendisiyle vakit geçirmeyi de seviyormuş. Bir yere gidip kitap okumaya bayılırmış.

8- Öyküleri var! Senaryo yazıyor!

İki ayda bir çıkan “Kafasına Göre” dergisinin  hem içeriğiyle ilgileniyormuş hem de orada kurmaca hikayeleri yayımlanıyormuş. Yurtdışına da yolluyorlarmış, isteyen çok kişi oluyormuş. Bu da onu çok mutlu ediyormuş. İnsanlar farklı dillere çevirtip okuyorlarmış. Aynı zamanda senaryo yazıyormuş ve ileride bir şeyler yapmak istiyormuş. Kendisinin “Sessizlik” adında bir kitabı çıktı yakın zamanda, oldukça ses getirdiğini de söyleyebiliriz.

9- Karşısında telefonuyla oynayanlara gıcık oluyor!

O, telefonunu, arkadaşlarıyla yemek yerken, sohbet ederken, ters çevirirmiş ve bakmazmış. Bunu karşısında onu rahatsız edecek şekilde yapana da gıcık olurmuş. Saygısız bir tutum olarak görüyormuş. Bazen evde iki üç saat kapatıyormuş telefonu.

10- Kıyafetlerini kendisi seçiyor!

Kıyafet alışverişini kendisi yapıyormuş. Alışverişi de sevmezmiş, sıkılırmış. İlk gördüğünü alır giyermiş. İmaj kaygısı yokmuş. Sevdiği şeyler ve asla giymeyeceği şeyler varmış. Beyaz pantolon asla giymezmiş mesela, renkli kot çok sevmezmiş. Sadelik tercih ediyormuş.


OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı