Karakter Kronolojisi: Kıvanç Tatlıtuğ!

4 dakikada okuyabilirsiniz


27 Ekim 1983 yılında Adana’da doğdu. 2002 yılında önce Best Model of Turkey sonra da Best Model of the World seçildi ve adını duyurdu. Basketbolla ilgilendi ama oyunculuğa yöneldi. Onu ilk izlediğimiz dizi ise Gümüş’tü. 2005 yılında yayın hayatına başlayan dizide üç sezon yüz bölüm boyunca Mehmet Şadoğlu karakterine hayat verdi.

O başrollerin adamıydı artık, ülkenin en yakışıklı jönlerindendi. Her ülkeden her kesimden seveni vardı. Menekşe ile Halil’de böyle bir zamanda geldi. Otuz altı bölüm süren dizide Sedef Avcı ile başrolleri paylaştı ve dizide Halil Tuğlu karakterine hayat verdi. Ne de güzel seviyordu değil mi Halil?

Amerikalılar Karadeniz’de 2 adlı sinema filminde rol aldı sonra Kıvanç Tatlıtuğ… 2007 yılında çekilen filmde Salih’in kızı Çiçek’in eski nişanlısı Muzaffer’i canlandırdı.

Ve evet… Kıvanç Tatlıtuğ’un en unutulmaz karakteri… En akılda kalanı ve en popüleri… “Behlül kaçar!” Bir döneme damga vuran ve hala çok konuşulan, arada açıp izlediğimiz Aşk-ı Memnu’ da Behlül Haznedar karakterine hayat vermişti, 2008-2010 yılları arasında… Bu rol ile de birçok ödül almıştı yakışıklı oyuncu “En İyi Erkek Oyuncu” dalında…

2010 yılında ise bambaşka bir karaktere hayat verdi. Ezel dizisine konuk oldu. Tarzıyla çok konuşuldu. Evet, bu tarz rollerinde üstesinden başarıyla geliyordu. Ramiz Karaeski’nin küçük oğlundan olan torunu Sekiz / Ramiz karakterine hayat verdi, sadece dört bölüm konuk olmuştu.

Yavaş yavaş farklı karakterler canlandırmaya yönelmiş olacak ki karşımıza Kuzey Güney ile çıktı. İyi ki de çıktı! Bilirsiniz, Kuzey de bir efsaneydi artık. Sert, asabi, biraz serseri, çok fedakar ve tatlı mı tatlı bir kalbe sahipti. 2011-2013 yılları arasında yayınlanan dizi ise seksen bölüm sürmüştü. Kuzey Tekinoğlu karakteriyle de ödüllerin devamı gelmişti. Eee, sonuna kadar hak ediyorsa demek!

2013 yılında ise Kelebeğin Rüyası adlı sinema filminin başrolünde izledik. Çok kilo vermiş ve rolüne tam anlamıyla hazırlanmıştı. Veremden dolayı ölen Türk şair Muzaffer Tayyip Uslu’ya hayat verdi. Ve evet bu rol ile yeniden “En İyi Erkek Oyuncu” ödülleri aldı.

Ardından Kurt Seyit ve Şura geldi, 2014 yılında… Kırımlı bir Türk subay olan Kurt Seyit Eminof karakterine hayat verdi. Yine performansıyla hayran bıraktırmıştı kendine… Ama maalesef dizi beklenenden çok daha fazla kısa sürdü.

Yıl 2016 olduğunda ise Cesur ve Güzel’de Cesur Alemdaroğlu olarak izleyicilerin karşısına geçti. Otuz iki bölüm süren dizide Tuba Büyüküstün ile başrolleri paylaştı.

Uzun bir aradan sonra yeniden sinema filminde izledik onu. Hadi Be Oğlum’da Büşra Develi ve Alihan Türkdemir ile rol aldı. Oyunculuğuyla film boyunca bizleri ağlattı. Bir kere daha kendine hayran bıraktırdı. İyi ki var!

Bir yılda iki sinema filminde rol aldı. Organize İşler 2: Sazan Sarmalı’nda Saruhan Zincir karakterini canlandırdı. Film 1 Ocak Salı vizyona girecek. (Filmin yayın tarihi dağıtımcı ve yapımcı firma arasındaki anlaşmazlıktan dolayı ertelendi.) Bakalım nasıl bir karaktere hayat vermiş.

2018 yılı belki de onun yılıydı. Bir yılda üçüncü bir projeyle karşımıza çıktı. Show TV’de yayınlanmakta olan Çarpışma’ da Kadir Adalı adında eşini ve kızını bir saldırıda kaybeden polise hayat vermekte. Altı bölüm yayınlanan dizide performansıyla çokça konuşuldu bile… Ne diyelim şansı bol olsun dizinin…

Birçok karaktere hayat verdi. Hem dizilerde hem de sinema filmlerinde izledik onu… Çok yakışıklı ve çok yetenekli, oldukça da popüler bir oyuncu. Hayatı boyunca mutluluk ve başarı onunla olsun.. Peki sizin en favori karakteriniz hangisi? Yada şöyle sorayım, Kıvanç Tatlıtuğ dendiğinde aklınızda hangi karakteri beliriyor?


OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı