2018 yılında fandom deyince aklımıza gelen yerli diziler!

4 dakikada okuyabilirsiniz

Dizilerin vazgeçilmezi “ship’lenen” çiftler ve onların hayran kitleleri artık herkesin malumu. Bir dizide öne çıkan çiftlerin hayranları, o dizinin adeta koruyucuları oluyor, hayranların o çifti oynayan oyunculara dizi bittikten sonra bile o karakterler üzerinden bağlılıkları devam ediyor. Biz de 2018 yılının fandomu bol çiftlerini şöyle bir derleyelim istedik. Buyurun bakalım!

1- YağHaz – Fazilet Hanım ve Kızları

Fazilet hanım ve Kızları’nın Çağlar Ertuğrul ve Deniz Baysal’ın canlandırdığı YağHaz çifti, dizi 2018 yılının ilk yarısında bitmesine rağmen en çok konuşulan çiftlerdendi. Entrikası bol dizinin hayranları hala ara ara bu çifti anıyor ve hatıralarını sosyal medyada yaşatıyor.

2- AsFer – Siyah Beyaz Aşk

Birce Akalay ve İbrahim Çelikkol şu sıralar Ağlama Anne ve Muhteşem İkili dizilerinde oynuyorlar. Ağlama Anne final kararı alsa da, Muhteşem İkili hala devam etmekte. Fakat Siyah Beyaz’ın üzerinden ne kadar su aksa da ikilinin canlandırdığı Aslı ve Ferhat çiftinin namı hala sürüyor.

3- HiLeon – Vatanım Sensin

2018 yılının efsane çiftlerinden birinin doğuşuna vesile olan Vatanım Sensin, kahramanlıklarla dolu cumhuriyet dönemini anlatıyordu. Boran Kuzum, şu an final kararı alan Şahin Tepesi’nde, Miray Daner de Bir Litre Gözyaşı’nda oynuyor. Ama Hilal ve Leon efsanesi hala çeşitli sosyal medya mecralarında devam ediyor.

4- ArBah – Kadın

Esaslı bir kadın hikayesi olarak hayatımıza giren Kadın dizisi, bizi her hafta duygudan duyguya sürüklüyor. Özge Özprinçci ve Feyyaz Duman, canlandırdıkları Bahar ve Arif karakterini adeta yaşıyor. İkilinin aralarındaki sonuca bir türlü ulaşamayan aşk herkesin dilinde.

5- NefTah – Sen Anlat Karadeniz

atv’nin başladığından beri çok konuşulan ve tartışılan dizisi Sen Anlat Karadeniz, sadece işlediği konularla değil öne çıkan çifti NefTah’la da gündemden düşmüyor. Ulaş Tuna Astepe ve İrem Helvacıoğlunun canlandırdığı Tahir ve Nefes, hayranların çok severek izlediği çiftlerden olmayı başardı.

6- AzCen – Elimi Bırakma

Trt1 dizilerinden Elimi Bırakma, özellikle Ortadoğu ülkelerinde çok fazla izlenilen dizilerden. Hal böyle olunca da fandom kitlesi de o taraflara doğru iyice genişliyor. Alina Boz ve Alp Navruz’un canlandırdığı Azra ve Cenk Karakterleri her hafta izleyici tarafından bol bol yorumlanıyor.

7- GökUğ – Bir Deli Rüzgar

FOX dizisi Bir Deli Rüzgar, adı gibi bir deli esti ve çok çabuk bitti. Geride GökUğ gibi damakta güzel bir tat bırakan dizide Pınar Deniz ve Berk Cankat, Gökçe ve Uğur karakterlerini canlandırıyorlardı. GökUğ’ın yıldızı hızlı parladıysa da aynı şekilde de çabuk söndü.

8- CanEm – Erkenci Kuş

2018’in en janjanlı en kımıl kımıl dizilerinden Erkenci Kuş, romantik komedi ihtiyacımıza hızır gibi yetişti. Can Yaman ve Demet Özdemir’in canlandırdığı Can ve Sanem’i seyirci hemen bağrına bastı ve her hafta aynı heyecanla izlemeye devam ediyor.

9- OySer ve MerKer- Ufak Tefek Cinayetler

Star Tv’nin yeni sona eren dizisi Ufak Tefek Cinayetler sayesinde her hafta entrikanın, heyecanın ve merak duygusunun zirvesinde dolaştık. Dizide bir çok aşk hikayesi izlerken akıllarda en fazla iki çift kaldı.

Mert Fırat ve Gökçe Bahadır’ın canlandırdığı Oya ve Serhan, Aslıhan Gürbüz ve Osman Sonant’ın canlandırdığı Kerim karakterleri seyirciyi tam kalbinden vurmayı başardı.

10- BarFi – Bizim Hikaye

Olur mu, olmaz mı, nasıl olur derken birden bire karşımıza çıkan Bizim Hikaye, izleyicinin beğenisini kazanmakta hiç zorlanmadı. Dertlerle ve sıkıntılarla boğuşan Filiz’in imdadına yetişen Barış, her hafta konuşulacak bir çiftin oluşmasına sebep oldu. Hazal Kaya ve Burak Deniz’in BarFi’ye başarılı bir şekilde hayat veriyor olmaları bunun en büyük etkenlerinden biri.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı