Derry Girls nasıl bir dizi?

1 dakikada okuyabilirsiniz

Netflix’e geçtiğimiz günlerde yüklenen altı bölümlük Kuzey İrlanda komedisi Derry Girls 90’lı yıllarda geçtiği için platformda nostalji rüzgarları estiriyor. Altı bölümlük ve yirmişer dakikalık bu dizi kendi içinde yarattığı ironi, komedi ve olaylar silsilesiyle izleyiciyi bir anda içine çekiyor.

Konusu neymiş?

90’lı yılların Kuzey İrlandası’nda geçen hikayemizde 5 İrlandalı gencin çevresindeki olaylara, onların ergenlik hallerine ve ülkenin durumuna ortak oluyoruz. Bu beş gencin gözünden izlediğimiz Derry Girls keyifli bir komedi örneği sunuyor. Dizinin yazarı, yaratıcısı Lisa McGee, dizinin yapımcılığını da Caroline Leddy ile Liz Lewin üstleniyor. Başrollerde ise; Saoirse-Monica Jackson, Louisa Harland, Nicola Coughlan, Jamie-Lee O’Donnell ve Dylan Llewellyn yer alırken onlara Ian McElhinney, Kathy Kiera Clarke, Tara Lynne O’Neill ve Tommy Tiernan eşlik ediyor.

Neden izlenmeli?

Bu nasıl bir dizi, izlenir mi diye açtığınız anda Kuzey İrlanda dünyasına ve 5 gencin hikayesine ortak oluyorsunuz. Bölüm süreleri o kadar cazip ki, “sonra ki bölüm, sonraki bölüm!” diye diye 6 bölümü hemencecik bitirebilirsiniz. Çok keyifli bir dizi, komedi unsurları, ailenin absürt halleri, ülkenin iç savaş hali, İngilizleri eleştirmeleri ve sürekli dalga geçmeleri derken dizi farklı hikayesi ile sizi hemen içine alıyor. Derry Girls, bol aksanlı konuşmalarla, 90’lar İrlanda’sıyla, nostaljik dekorlar, objeler ve dönemin pop şarkılarıyla da kalbinizi iyice fethediyor.

Bir Pazar keyfinde, yemek veya kahvaltı eşliğinde ya da bir akşam yorgunluk atmak istediğinizde gönül rahatlığıyla açıp izleyebileceğiniz Derry Girls keyifli birkaç saat geçirmenize olanak sağlayacaktır şüphesiz. Şimdiden iyi seyirler!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.