2018-2019 sezonunu tamamlayamayan ve final yapan diziler!

4 dakikada okuyabilirsiniz


Her sene olduğu gibi bu sene de bazı diziler devam etti, bazı dizilerle ise vedalaşmak zorunda kaldık. Bunlardan bazılarının ekran ömürleri uzun soluklu, bazılarının ise çok kısa sürdü. Biz de sizin için bu dizileri derleyelim istedik. Buyurun bakalım!

1- Şahin Tepesi / atv

Kadrosunda Zerrin Tekindor, Boran Kuzum, Aybüke Pusat, Ebru Özkan, Murat Aygen, Leyla Tanlar, Mustafa Mert Koç gibi sağlam isimlerin yer aldığı, büyük umutlarla başlayan Şahin Tepesi ne yazık ki beklenen reytingleri alamadı ve ekranlara veda etmek zorunda kaldı. Altıncı bölüm sonu itibariyle final yapan dizi sevenlerini boynu bükük bıraktı.

2- Can Kırıkları / atv

2018 yılına hızlı bir giriş yapıp yine çok hızlı veda eden dizilerden olan Can Kırıkları’nın kadrosunda Hande Doğandemir, Seçkin Özdemir, Funda Eryiğit, Alican Yücesoy gibi isimler yer alıyordu. Dört bölüm süren dizi ilk bölümden bekleneni veremeyeceğinin sinyallerini vermişti.

3- Bir Umut Yeter / Kanal D

Tolgahan Sayışman, Esra Bilgiç Töre, Hazal Subaşı, Serhat Tutumluer gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı Bir Umut Yeter fragmanları dönerken bile çok fazla izleyicinin merakını cezbetmemişti aslında. Sonraki bölümlerde de bekleneni veremeyince altıncı bölüm sonu itibariyle ekranlara veda etti.

4- Ağlama Anne / atv

Kadrosunda Birce Akalay, Özlem Yılmaz, Cansel Elçin, Sezin Akbaşoğulları, Selim Bayraktar gibi isimlerin yer aldığını Ağlama Anne, dram dizileri arasında ilk başta izleniyor gibi görülse de daha sonra reytinglerde kendisinden istenen verimi veremedi. Dizi, veda edenler arasında daha fazla bölüm yayınlandı ve on üçüncü bölüm itibariyle bitmesi yönünde karar alındı.

5- Aşk ve Mavi / atv

Emrah Erdoğan, Burcu Kıratlı, Işıl Yücesoy, Kenan Bal, Cüneyt Mete, Ayşegül Ünsal gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı Aşk ve Mavi’nin 2018 yılında üçüncü sezonu yayınlanıyordu. Daha sonra yaşanan bir anlaşmazlık neticesinde Emrah diziden ayrıldı ve Keremcem kadroya dahil oldu. Gün geçtikçe reyting yarışında geriye düşen Aşk ve Mavi sonunda final kararı aldı ve 78. Bölüm sonunda ekranlara veda etti.

6- Ufak Tefek Cinayetler / Star Tv

Kadrosunda Gökçe Bahadır, Mert Fırat, Aslıhan Gürbüz, Tülin Özen, Yıldıray Şahinler, Bade İşçil, Ferit Aktuğ, Selim Bayraktar, Osman Sonant, Tansu Biçer, Duygu Sarışın ve Hayal Köseoğlu gibi isimlerin yer aldığı Ufak Tefek Cinayetler’in ikinci sezonu yayınlanıyordu. Bol entrika, intikam, kadın hikayesi barındıran dizi artık sarpa saran ve takip etmekten keyif alınamayan hikayesi sebebiyle seyircinin eleştirilerine maruz kalıyordu. 45. Bölüm sonu itibariyle final yapan dizi, izleyicinin uzun süre beğenisini kazanmayı başarmıştı.

7- Yeni Gelin / Show TV

Jessica May Drociunas, Tolga Mendi, Dağhan Külegeç, Lale Başar, Renan Bilek, Burçin Bildik, Yonca Şahinbaş gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı Yeni Gelin, Cumartesi akşamlarının kafa dağıtmalık, boş zaman geçirmelik dizilerindendi. Üç sezon boyunca istikrarla izlenen dizi, 2018 yılında final yapan dizilerden oldu. Dizi 63 Bölüm yayınlandı.

8- Keşke Hiç Büyümeseydik / Show TV

Ege Aydan, Burcu Kara, Açelya Akkoyun, Murat Kılıç, Deniz Celiloğlu, İrfan Kangı, Yeliz Kuvancı gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı Keşke Hiç Büyümeseydik, bir aile dizisi kıvamında ekranlarımıza konuk olmaya başlamıştı ama daha ilk bölümden seyirciden çok küçük bir reaksiyon alarak reytinglerde en alt sıralarda yer aldı. Daha sonraki bölümde de yükselişe geçmeyince dizi dördüncü bölüm itibariyle yayından kaldırıldı.

9- Bir Deli Rüzgar / FOX Türkiye

Kadrosunda Hatice Aslan, Pınar Deniz, Berk Cankat, Almila Ada, Görkem Kanbolat Arslan, Erdem Kaynarca, Mustafa Uğurlu gibi isimlerin yer aldığı Bir Deli Rüzgar, farklı tarzı ve değişik hikayesiyle seyirciyi içine çekmeyi başaran yapımlardandı ama ne yazık ki reyting canavarı onu da yuttu. Dizi altıncı bölüm sonu itibariyle final yaptı.

10- Koca Koca Yalanlar / Kanal D

Hakan Yılmaz, Evrim Alasya, Selen Uçer, Pelin Öztekin, Ferdi Sancar, Rüzgar Aksoy gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı Koca Koca Yalanlar, ekranlarda artık çok fazla rastlayamadığımız komedi dizilerinden biriydi. Yer yer bazı eleştiriler alsa da yayınlandığı süreçte seyirci diziyi keyifle izledi. Fakat o da reyting pastasından yeterince pay alamayınca on iki bölüm sonunda ekranlara veda etti.


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı