Burçin Terzioğlu hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Uzun süredir ekranlardan uzak olan ve çok özlediğimiz Burçin Terzioğlu, izleyicinin çok sevdiği, izlemekten keyif aldığı oyunculardan biri. Yeni projelerle ekranda görmek istediğimiz güzel oyuncu hakkında bilmeniz gerekenleri 10 maddeye sığdırmaya çalıştık! Buyurun bakalım!

1- 1980 doğumlu, İstanbullu!

Burçin Terzioğlu 9 Mart 1980 yılında İstanbul’da doğdu. Balık burcu, 39 yaşında.

2- Hangi dizilerde yer aldı?

Mahallerin Muhtarları, Yasemince, Melekler Adası, Kadın İsterse, Aliye, Ezel, Merhamet ve Poyraz Karayel dizilerinde yer alan Burçin Terzioğlu en son Hakan: Muhafız’da (The Protector) yer aldı.

3- Hangi filmlerde yer aldı?

Oyunculuğa 5 yaşında Patron Duymasın ve Çıplak Vatandaş filimleriyle başlayan Burçin Terzioğlu, daha sonra Annem ve Ben, Oyun Bitti, Taştan Kalp ve Halam Geldi gibi filmlerde oynadı.

4- Para ile ilgili mevzulardan konuşmaktan utanıyor!

Parayla ilgili konuların konuşulmasından çok rahatsız oluyor, utanıyormuş. Geleceğe yatırım için planları parayla ilgili değilmiş. Ona göre eğer bir gün evlat sahibi olursa; vicdanlı, saygılı, vefalı, hoşgörülü yetiştirmek, gelecek için en büyük yatırım olacakmış.

5- Ona göre aşk?

Buçin Terzioğlu’na aşk hayata tutunma şekli, yaşama biçimi, güzel bir hormon, aşk birçok şey…

6- Türkiye dertlerine kafa yoruyor mu?

Bu ülkede yaşayan, doğan, çalışan ve ülkesini çok seven biri olarak her akşam yatarken, “Ne olur yeni güne güzel haberlerle uyanalım” diyormuş. Tabii kafa yoruyor, sorguluyor, tartışıyormuş. Aksi ancak hayatla ilgili bir fikri olmayan, boş bir insan olma durumunda olabilir diye düşünüyor.

7- Türkiye’de kadın olmak?

Ona göre bu zamanda insan olmak zor, yaşıyor olabilmek bir mucize. Sabah evden çıkıp geri dönebilmek bir lütuf. Yolda yürümek, istediğin kıyafeti giymek, fikrini söylemek, hakkını savunmak, baskılara boyun eğmemek, gece dışarı çıkmak, toplu taşıma kullanmak… Ona göre bunlar bir kadının yaparken iki kere düşünmesi gereken şeyler.

8- Delikanlı abla mı, en seksi kadın mı?

Kimine göre öyle, kimine göre böyleyse o da hepsinden biraz olduğunu kabul ediyormuş!

9- Sinir olduğu şey ve hayat mottosu ne?

Samimi olmadığı biri ona “canım” diye hitap ederse sinirden gözü dönüyormuş, hayat mottosu ise “Her şeyin bir sebebi var!”

10- En sevdiği yönetmenler kimler?

Burçin Terzioğlu’nun en sevdiği yönetmenler David Fincher ve Tim Burton. Türkiye’den; Nuri Bilge Ceylan, Zeki Demirkubuz, Caner Alper-Mehmet Binay, Ferzan Özpetek ve Fatih Akın’mış.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.