Bu ara neden herkes Müge Anlı’yı konuşuyor?

2 dakikada okuyabilirsiniz

Her şey 21 Aralık Cuma günü Palu ailesinin programa katılması ile başladı. Aslında hikayenin açılışından, aile fertlerinin olayı anlatma tarzlarından büyük bir olaya gebe olduğumuzu anlamıştık. Özellikle tecrübeli Müge Anlı ile Tatlı Sert izleyicisi çıkabilecek büyük kaos kokusunu almıştı.

Olayı videoları ya da programları izlemeyenler için madde madde özetlememiz gerekirse karşımızda şöyle bir şey çıkıyor.

1- Palu ailesi programa kayıp kızları ve torunlarının bulunması için başvuruyor.

2- Ailenin babası damadını vurarak öldürüyor. “Organ mafyasısın, uyuşturucu kullanıyor ve satıyorsun. Bizi perişan ettin.” diyor. Ailenin babasının da şizofren olduğu söyleniyor.

3- Ailenin maddi durumu aslında iyi. Paraları, arabaları ve dört tane evleri var. Ancak damatları Tuncer Ustael tam bu noktada devreye giriyor. Evdeki çocuklara iğne ile işkence etmekten tutun (erkek çocuklarına kayınbiraderi İsa Palu ile istismarda bulundukları da bugün yayınlanan programda iddia edildi), sahte gofret üretmeye, zorla senet imzalatmaya, yağma yapmaya, “Cinci Hoca” olduğunu iddia ederek insanlardan para almaya kadar her şeyi yapıyor.

4- Evde kalan çocukların açlıklarını hissetmemesi için karınlarına taş bağlandığı, içlerinde var olan kötü güçlerin (üç harfli olarak betimliyorlar) çıkarılması için ispirto içirilmesine, evin sirke ile yıkanmasına ve yine kötü güçlerden kurtulmak için tüm evlerin satılıp arabada yatılmasına kadar her şey yaşananlar arasında… Ama en önemlisi bu noktada ortadan bir anda kaybolan insanlar, çocuklar ve yaşanan işkence-istismar durumları… Aileden kimsenin de bu konuda “şikayetçi” olmadığını ve çeşitli suçlardan (doktora şiddet, yağma, dolandırıcılık vs.) hapise girip çıktığını da hatırlatalım.

5- Ailenin sürekli “Bize komplo kuruyorlar, komplo kurbanıyız. Savcılar bile bize komplo kurdu!” diye ortalığı ayaklandırması ve “Düşman aile bizi bu hale getirdi.” deyip kendileri dışında herkesi suçlaması da bir diğer dikkat çeken nokta…

Müge Anlı; daimi konukları Prof. Dr. Arif Verimli, Prof. Dr. Şevki Sözen ve Avukat Rahmi Özkan ile konuyu derine derine işliyor, aileyi bir itirafa zorluyor. Ekran başındaki seyirciler kadar, stüdyodaki seyirciler de emin… Palu Ailesi bir şeyler saklıyor daha da fenası ailecek büyük bir suç planının ve gerçeğinin içindeler… Daha önce Çam ailesi ile seyircisine “Yok artık, daha neler!” dedirten bir seriye imza atan Müge Anlı sanırım bu sefer çok daha büyük bir olayla karşı karşıya… Hani deriz ya “Beterin beteri var!” diye, bu olay tam olarak bunu kanıtlıyor, hatta altına imza atıyor.

Şimdi ne olacak?

Gün itibari ile yeniden arama çalışmaları başladı. Seyirci gerçekten nefesini tuttu ve olabilecekleri bekliyor. İşin aslına bakacak olursak ciddi bir dram var karşımızda… Kimine göre cahillik, kimine göre korku, kimine göre canilik… Bu olayda kötü sıfatlarla adlandırabileceğimiz her şey mevcut. “Böyle şeyleri reyting için kullanıyorlar, böyle şeyleri izlemeyin kötü örnek oluyor!” diyenlerin aksine tam olarak böyle şeyleri izlememiz gerekiyor. İçinde bulunduğumuz toplumun gerçeklerinden kaçmak bir çözüm değil. Müge Anlı’nın bu noktada seyirciye doğru noktaları işaret etmesi de fazlasıyla önemli… Gerçi kendisinin de söylediği gibi “Biz söylüyoruz da bizi kim dinliyor ki?”

Yarından itibaren olayın farklı bir hal alacağı aşikar… Suçluların en kısa zamanda ceza alması temennisi ve bu kötü olayın topluma doğru mesajlar vermesi ise en büyük dileğim…

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı