Kalbimin Sultanı Rusya’da çok sevildi!

2 dakikada okuyabilirsiniz

Tarihimizin ilk çok uluslu projesi olan Türk-Rus ortak yapımı Kalbimin Sultanı, haziran ayında bir yaz dizisi olarak Star TV ekranlarındaki yerini almıştı. Güzel Rus oyuncu Aleksandra Nikiforova ve Ali Ersan Duru’nun baş rollerinde oynadığı, devasa bütçelere mal olan yapım, beklenen reytingleri alamadı.

Kalbimin Sultanı’nın yüksek yapım kalitesine, başarılı oyunculuklarına ve ortalamanın üstünde rejisine rağmen beklenen reytingi alamaması yapımcıyı, kanalı ve emek veren herkesi üzmüştü. Ancak sevindirici haber Rusya’dan geldi. Kalbimin Sultanı,8 Ocak Salı günü Rusya’nın en büyük kanalı olan 1. Kanal’da akşam saat 21.20’de yayına girdi. Kalbimin Sultanı kendi gününün en çok izlenen dizisi olarak bir numaraya oturarak büyük bir başarıya imza attı.

Büyük ilgi çeken ve kanalın prime-time izlenme payında yaklaşık %30’luk bir artış sağlayan diziden son derece memnun olan Rus Kanal yetkilileri, “Biz Kalbimin Sultanını başından beri çok kaliteli ve özgün bir proje olarak gördük ve çok inandık. Bu nedenle Rusya’nın en büyük kanalı olan kanalımızın en kıymetli gününün, en kıymetli saatine koyduk.” dediler ve dizinin Türkiye’de yaşadığı başarısızlığa bir anlam veremedikleri yorumunu yaptılar.

Rusya’da büyük ana kanallarda şimdiye değin hiçbir Türk dizisi yayınlanmadı. Muhteşem Yüzyıl bile tematik bir kadın kanalı olan Domashniy Tv’de yayınlanabildi. Bu ayrıcalığın nedenini sorduğumuz ana yapımcı Burhan Özkan;

“Rusya’nın en büyük TV kanalının Prime Timeda böyle bir dizi yayınlamasının nedeni dizinin iki uluslu bir hikâyeye dayalı bir Türk-Rus ortak yapımı olmasıdır.” dedi ve ilave etti, “Dizimizin Rusya’da başarılı olması yalnızca bizim açımızdan değil sektörün çok uluslu projelere yönelmesi açısından da çok önemli.” dedi. “Güçleri birleştirirken riski paylaşan ve ülke başına maliyetleri aşağı çeken projelere televizyonlarımızın çok ihtiyacı var” diyen Özkan, “Önümüzdeki dönemde aynı iş modeline dayalı başka projelere hazırlanıyoruz. Gelişmiş ülkelerin ana kanallarında yayınlanacak, Türkiye’ye ihracat ve turizm geliri getirecek diziler yapmaya devam edeceğiz” dedi.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı